Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Senās mūzikas festivāls «Biržu baroka pavasaris»

Ceturtdien, 21. martā, plkst. 18 Biržu pilī Lietuvā – trio «Rosa Mundi» (Šveice), «Saule un mēness».
Koncertprogrammā «The Sun and the Moon» (no angļu val. – ‘saule un mēness’) skanēs renesanses un baroka laika mūzika – 16. un 17. gadsimta dziesmas, ko vieno mīlestības tematika. Uzrakstītas vienai balsij vai madrigāla formā 4 – 6-balsīgam korim, bet pārveidotas trio. Dzirdēsim soprāna un basu balsis, ko pavada harmoniskas stīgu un flautas skaņas. Programmā – vācu «Tenorlieder», franču «airs de cours», angļu «lute songs», kā arī itāliešu madrigāli. Džons Martlings un Emma Laiza Rū (lauta, balss) un Darina Ablogina (baroka traversflauta) – ansambļa dalībnieki spēlēs īpašus mūzikas instrumentus un dziedās.


Starptautiskajam festivālam «Baroka pavasaris Biržos» šogad ir piecu gadu jubileja. Arī šogad no marta līdz maijam Biržu pilī un baznīcās skanēs baroka mūzika, priecējot klausītājus gan ar zināmām, gan pavisam jaunām skaņām. Būs iespējams ne tikai ieraudzīt un dzirdēt reti sastopamus mūzikas instrumentus, tos varēs arī izgatavot.

Festivāla «Baroka pavasaris» koncerti notiks Biržos Lietuvā – Biržu pilī, Sv. Jāņa Kristītāja katoļu baznīcā un Reformātu baznīcā.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide