Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Senās mūzikas festivāls Rundāles pilī

Sestdien, 13. jūlijā, Rundāles pilī norisināsies Senās mūzikas festivāls.

No plkst. 11.30 – pils pagalmā bērniem būs iespēja nogrimēties un piedalīties radošajās darbnīcās mākslinieku vadībā saistībā ar muzikālo pasaku. Vecāki tiek aicināti padomāt kā saģērbt savus lolojumus tā, lai tērpā iezīmētos kaut neliels, tomēr senatnīgs akcents.

Plkst. 13 – pils Baltajā zālē izskanēs koncerts bērniem «Salātlapiņa» pēc brāļu Grimmu pasakas motīviem. Uzvedumā piedalīsies Jolanta Strikaite-Lapiņa, grupas «The Sound Poets» solists Jānis Aišpurs, operas soliste Sonora Vaice, Latvijas Radio kora solisti, instrumentālais ansamblis Pētera Vaickovska vadībā, kā arī NMV Rīgas Horeogrāfijas un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi.

Plkst. 16 – «Rietumeiropas baroka smalkumi pilī». Ar saknēm Vācijā, Spānijā un Itālijā, ansamblī «Paper Kite» apvienojušies pieci senās mūzikas lietpratēji, kas meistarību kaldinājuši izslavētās Eiropas augstskolās. Programmā: Nikolā Bernjē, Fīlipa Heinriha Erlebaha, Viljama Heisa, Džovanni Legrenci, Žana Marijas Leklēra, Henrija Pērsela un Alesandro Skarlati mūzika.

Plkst. 18 – «Angļu renesanses pērles». Romantisku vakaru lordu un milēdiju iecienītākās 16. gadsimta angļu renesanses mūzikas skaņās aicina izbaudīt dziedātāja Elīna Šimkus.
Elīna Šimkus muzikālo vēstījumu rūpīgi atlasījusi, savijot angļu renesanses meistaru: lautista un dziedātāja Džona Doulenda, un komponista, dzejnieka un ārsta Tomasa Kampiona dziesmas.

Plkst. 20 – «Skaistākās Hendeļa operārijas». Piedalās baroka orķestris «Collegium Musicum Riga» un kontrtenors Sergejs Jēgers. Programmā Georga Frīdriha Hendeļa mūzika.

Plkst. 22 – Rundāles pils dārzā izskanēs festivāla noslēguma koncerts – Antonio Vivaldi «Gadalaiki». Piedalās Vadims Gluzmans (vijole), «Sinfonietta Rīga», diriģents Normunds Šnē.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide