Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Honorārs par vizīti pie ģimenes ārsta?

Vai tas ir likumīgi, ja ģimenes ārsts par katru vizīti pieprasa 5 Ls, norādot, ka :"lūk, man tur pie sienas ir vēl kardiologa, reimatologa, neirologa...utt.sertifikāti, un tik daudz sertifkātu laikam nav nevienam ģimenes ārstam Latvijā":)
Uz kārtējo aicinājumu:"Atnākat nākamnedēļ vēlreiz!" jāsāk domāt, cik patiešām tas ir nepieciešams, jeb tā ir kāre pēc kārtējā 5 Ls.
Vai citi ģimenes ārsti arī tā rīkojās, jeb tikai manējā?

lol

5 ls ir maz, jo izsaukums maajaas maksaa 10-15 ls atkariibaa no vecuma

pirms 9 gadiem, 2009.11.18 22:35

anete

lol,
Tu mani pārprati. Nevis par ārsta vizīti mājās, bet par to, ka es apmeklēju savu ģimenes ārstu kabinetā.
Tā ir dr.Krūmiņa.
Gribu noskaidrot, vai tas ir likumīgi?

pirms 9 gadiem, 2009.11.18 22:38

...

arī mums savu laik bija nepatīkama pieredze ar šo ārstu... Kāds ļoti tuvs cilvēks bija uz nāves gultas, kuram bija nepieciešamas regulāri zāles un stipri pretsāpju līdzekļi. Gāju pie šīs dakteres pakaļ receptei, kuru viņa jau iepriekš bija sagatavojusi un biju spiesta par katru recepti maksāt 2 ls (tas bija 2005.gadā), vienreiz pat 5 ls prasīja. Kad lūdzu, lai viņa man uzraksta kvīti pa 2 ls par to, ka izraksta recepti, uzreiz tika atteikts, pamatojot ar to, ka kvītis tika aizmirstas mājās :( LAbi, ka vairāk nav bijusi saskarsme...

pirms 9 gadiem, 2009.11.18 23:11

lol

atvainojoes, tieshaam nepareizi izlasiiju :) viziite jau laikam maksaa 1 ls...domaajams ,ka nelikumiigi tiek pieprasiiti 5 ls

pirms 9 gadiem, 2009.11.19 00:03

siise

Varu pievienoties par šo ārsti, esmu dzirdējusi ka plēš par visu apgalvojot par visiem esošajiem sertifikātiem. Un vēl manai vīra mātei šī daktere ir ģimenes ārste un lūk tik tiešām par mājas vizīti tiek pieprasīta nauda 5ls, bet pacientiem kas vecāki par 80gadiem mājas vizīte ir par velti.....ko šī daktere bija aizmirsusi atgādināt, bet nebija kauns jautāt: Vai jūs ziniet ka par mājas vizīti būs jums jāmaksā, vai nauda ir??? Protams nekad neviena kvīts netika izrakstīta....tāda ir mana pieredze ar dakteri Krūmiņu!!!

pirms 9 gadiem, 2009.11.19 00:29

guyta

tas ir nelikumiigi, pie gjimenes aarsta viziite maksaa Ls 1....

pirms 9 gadiem, 2009.11.19 06:56

anete

Hmm, izrādās, ka tomēr nelikumīgi.
Es jau tos 5 Ls vēl varu atļauties, bet es vēroju, ka rindā parasti sēž tantuki- pensionāri,kam tie 5 Ls noteikti varētu būt pārtikas naudiņa nedēļai. :(
Bet, neko neiebilst un tik maksā, jo draudzīgas attiecības ar "dakterīti" ta vajag- mazums kas var notikt, kur tu citur liksies? Jāiet vien būs pie tās pašas Krūmiņas...
Nu un kā tad vēl kvīti prasīsi, tas taču cienījamai dakteres kundzei būs aizvainojums. Nekādas kvītis te nav redzētas gadiem.
Bet, ko darīt? Kā man aizstāvēt savas pacienta tiesības un saņemt ģimenes ārsta pakalpojumus pēc valstī noteiktā cenrāža?
Varbūt BDZ te būtu interesants materiāls rakstam avīzītē.
Ja pacients ģimenes ārstam dod 2 Ls, vai ir normāli saņemt atbildi:"Vai jūs šodien nevarētu tomēr iedot 5 Ls, jo man redz tur vēl viens sertifikāts pie sienas karājas!"

pirms 9 gadiem, 2009.11.19 09:03

v

ko tur teikt ! kur te skatās visas tās kontroles?

pirms 9 gadiem, 2009.11.19 10:26

zz

Ja varat izbraukāt uz Vecsauli, tad ideāla dakterīte ir INTa Lagzdiņa, gan bērniem gan pieaugušajiem...

pirms 9 gadiem, 2009.11.19 11:22

Ivciks

No tādiem dakteriem mantraušiem ir jāatsakās,un jāpiesakās pie citiem.Es tā izdarīju, un man vairs nav jākaunas, ka neveru dakterim kā pienākas piecīti iedot, jo mana daktere nekad nav vairāk nekad prasījusi, kā noteikts.

pirms 9 gadiem, 2009.11.19 11:38

pacients

Varbūt tas saistīts ar to ka viņai pašai sava prakses vieta un viņa bezmazvai var plēst cik grib,jo īre jāmaksā par telpām?!!Poliklīnikā,ejot pie ģimenes ārsta tik dārgi gan nav jāmaksā,pašlaik neesmu bijusi,varbūt arī kas mainījies!Cik esmu dzirdējusi par dakteri Krūmiņu,viņai vairāk tiešām interesē naudiņa!

pirms 9 gadiem, 2009.11.19 11:40

arī paciente

Nu man ar ir šī "lieliskā" iespēja gadījusies būt par dr. Krūmiņas pacienti un, ja runā par samaksu par vizītēm, tad tā nu svārstās pēc dakteres garastāvokļa - esmu maksāju robežās no 4 - 6 Ls tas, ka esmu darbspējīgā vecumā, manuprāt, vēl nenozīmē, ka varu atļauties maksāt šo naudu, kur nu vēl šajos laikos, pie tam tas ir absolūti nelikumīgi. Tā kā tūlīt draud nākamā vizīte, kurā man vajadzīgs TIKAI nosūtījums pie speciālista, tad esmu stingri nolēmusi viņai nemaksāt vairāk kā pacienta nodevu, bet lai būtu pilnīgi pārliecināta par savu viedokli - varbūt kāds zin, kur tagad var zvanīt, lai noskaidrotu par samaksu dodoties pie ģimenes ārsta?

pirms 9 gadiem, 2009.11.19 13:05

liene

Medicīniskās aprūpes un darbspējas ekspertīzes kvalitātes kontroles inspekcija - MADEKKI

pirms 9 gadiem, 2009.11.19 13:18

Džek varabej

mani šī problēma neskar, jo Es pat nezinu kas ir mans ģimenes ārsts.
Vasals Latgolā

pirms 9 gadiem, 2009.11.19 14:44

kisa

Par telpu īri jāmaksā, cik zinu, jebkur. Arī poliklīnikā nevienam ģimenes ārstam telpas par smukām acīm nedod

pirms 9 gadiem, 2009.11.19 15:23

notte

Ko tu krenkejies par 5 ls !Ir dzirdets kas trakaks kur simti apgrozas!Nepatik ej pie cita daktera bet skriesi no vilka uzdursies uz laca!

pirms 9 gadiem, 2009.11.19 20:00

koko

tā nav pareiza dakteres rīcība, bet kādēļ to jāiztirzā forumā? Un neesat jau salaulāti ar konkrēto ārstu-pārejiet pie cita! ..ar citiem sertifikaatiem:):)

pirms 9 gadiem, 2009.11.20 12:07

anete

Protams, ka arī citiem ģimenes ārstiem ir sertifikāti par papildus izglītību, bet izskatās, ka no savas prakses pacientiem par katru apmeklējumu tomēr netiek iekasēti 5 Ls. Ja reiz ir valstī noteikta pacienta iemaksa ģimenes ārstiem, tad pacientiem ir tiesības arī pakalpojumu par šādu cenu saņemt.
Var jau būt, ka forums nav labākā vieta kur to risināt. Varbūt jāņem vērā ieteikums vērsties uzreiz MADEKI...
Bet, varbūt cienījamā daktere tomēr aptvers, ka pārkāpj visas ētikas normas, iekasējot tādas maksas un pie tam vēl neizsniedzot kvītis.
Visvairāk žēl tos maznodrošinātos ļaudis (pensionārus, invalīdus), kas mīļā miera labad arī maksā pieprasītās summas. Nu nav viņiem nemaz tik vienkārši to ģimenes ārstu nomainīt.

pirms 9 gadiem, 2009.11.20 16:19

Pievieno komentāru