Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nozagtie svētki ...Paldies Bauskas domei.

Iveta Kalniņa
Veiksmīgu Jauno gadu ,mīļie baušķenieki!Rātslaukums gadu simtiem bijusi pilsētnieku sanākšanas vieta,kurā svinēti svētki,kurš ir brīnišķīgi atjaunots,lai tur sajustu kopības sajūtu,Tā bija veiksmīga jau kuro gadu Jaungada sagaidīšanas vieta,kurš ir labi apgaismots,ērts,lai sapulcētos.
Kādēļ bija upmalā jāskatās kaut kāda(protams laba filma) ,bet ne šādā reizē.
Ļoti daudzi vīlušies rīt atkal pošās ceļam uz ekonomiskās trimdas zemēm....Vai patiešām nav iespēja ,saskaņot ar ebreju kopienu(ja reiz saskaņot izdevās skvēra izmantošanu bijušās Sinagogas piemiņas vietas izveidei),ka tukšajā ar sētu apjoztajā laukumā ,vai arī pretī,pāri upei sarīkot svētku salūta uguņošanas vietu?
Kādēļ kāda vai kādu ambīciju dēļ jāsabojā svētki tik daudziem pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.Bauska atkal nepatīkami izcēlās.....
Vai nav iespējams" dzīvajā" uzrunāt cilvēkus,ne iekonservētās runās pieminēt,ka jāstrādā ar sviedriem un asinīm?...turklāt nemaz nebija labi dzirdamas garlaicīgās runas no ekrāna.
Katram ,kurš dzīvo šajā nodokļu sloga,sodu un kredītu valstī-katram par izturību piešķirtu medaļu par izturību!
Laimīgāku Jauno gadu!!!!!

Nedaudz tālāk

no cita skatpunkta Dambja ielā notiekošais izskatījās pēc kara ainas, kur prožektori debesīs meklē ienaidnieka lidmašīnas un pa laikam pieslēdzas zenītartelērijas baterija, tiesa sirēnu skaņu, kas vēstītu par uzlidojuma sākšanos, gan nebija...

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.01 15:02

Apmeklētājs

Biju, redzēju. Kauns. Visā Eiropā Rātslaukums ir pilsētas sirds, kur pulcēties iedzīvotājiem. Kāpēc bija jātērē baušķenieku miljoni, lai šo tukšo bruģēto laukumu veidotu? Blakus stāvēja ģimene ar ārzemju viesiem, kuri bija šokā par redzēto. Ar izbrīnu vaicāja, kāpēc pasākums nenotiek centrā, pie skaistās egles, bruģētajā, apgaismotajā laukumā? Paldies, ka Dievs un Daba apžēlojās, nemīcījāmies pa dubļiem, bet sasalušiem kukuržņiem. Tas, ka šāds pasākums pilsētai nepieciešams, liecināja daudzie apmeklētāji. Žēl, ka tumsā neko nevarēja ne redzēt, ne satikt, ne apsveikt. Visi mulsi raudzījās notiekošajā.Ieraksts beidzās un sanākušie izklīda. Kaut ko tādu varēja piedzīvot PSRS laikos kolhozā. Laimīgi visiem un ceram 2019. sagaidīt kā mazpilsētai pieklātos!

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.01 15:03

Ieva

Man kauns par mūsu pašvaldību. Jaunā gada sagaidīšana priekš manis bija nozagti svētki. Man Bauskas salūts saistās ar uguns puķēm virs pilsētas rātslaukuma, ar svētku sajūtu. Tas bija notikums, ko gaidīju. Jūtos pievilta. Cilvēki izklīduši, meklē kur novietot auto, meklē kur apstāties un skatīties salūtu. Dambja ielas laukums galīgi neatgādina svētku vietu. Izgaismotais pilskalns bija skaists. Cienījamā pašvaldība, ieklausieties vienreiz savos cilvēkos, nevis mākslīgi mēğiniet uzspiest savas idejas. Visā pasaulē šauj salūtu pilsētas centrā, atrisinot drošības jautājumus. Vajag tikai gribēt. Ceru, ka 2019.sagaidīsim rātslaukumā

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.01 15:04

No kvartāla

Neko neredzēju. Slimība neļauj aiziet uz salūtu, pa logu neko nevarēja redzēt. Kad šāva rātslaukumā varēja redzēt uguņošanu.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.01 15:08

Kad?

Kad beidzot Bauskai būs SAIMNIEKS,gan saimnieciskā,gan kultūras jomā????? Ar ko Bauska tā apdalīta?Priecīgu Jauno gadu!

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.01 15:09

hmm

kads auns tad ieveloja shos saimniekus? vai tik tie nebijat jus pashi?

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.01 16:28

Kazbārda

Varbūt vēsturniekam laiks atpakaļ uz Minsteri. Lai kultūru pamācās - āksts tāds!

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.01 15:16

Raimonds

/Ņemot vērā Bauskas megaplsētas pieredzi , lai nenodegtu pilsētas , svētku uguņošana pilsētas Rātslaukumos ir aizliegta -Parīzē , Briselē , Londonā , Berlīnē utt.., tikai pateicoties Na līderim ābelniekam kurš iztapst ebrejiem ir izdevies visas eiropas lielākās pilsētas paglābt no nodegšanas , urā biedri>

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.01 15:18

monta

paldies tiem dažiem jauniešiem, kuri tūlīt pēc pusnakts rātslaukumā izšāva salūtu! Bija, varbūt ne grandiozi, bet skaisti. Pieļauju, ka pēc šī, nākamgad pašvaldības darboņi noorganizēs jaunveidotos municipāļus apjozt laukumu dzīvajā ķēdē, tā teikt, lai neviens nepārkāptu geto noteikumus.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.01 15:26

jautājums pilsētas arhitektam

Ja jau Bauskā visas prioritātes ir gabioniem, bet Rātsnams ar laukumu taču bija pirmie,tad kādēl tas viss tika saskaņots un pieļauts? Kādēļ problēmas neparādījās jau rudenī, kad to gabionus tur slēja augšā ? Tur taču bija tikai sinagoga , ne jau kādi kapi. Kam mums vajag krūmos pilsētas nomalē kaut kādu kultūras vietu, nu galīgi kā pēc kara pie kaut kādām drupām. Šoreiz tā nu bija totāla izgāšanās ar to salūtu , vispirms dara un tad domā.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.01 15:50

Vēsturnieks

Man 2018 gads ir sācies bēdīgi, mani apzaga.......un kurš to varēja iedomāties, mani apzaga Bauskas dome. 3000 eiro par izšautajām petardēm dubļos pie morga, es neesmu gatavs maksāt. Gaismas stara kūļi, kas šķeldemi debesīs meklēja ienaidnieka lidmašīnas un klusums iestājoties pusnaktij (neveiklais) pēc tam atskanēja artilērijas zalve (salūts) un Bauskas atbrīvošana 1944. gada varēja sākties. Bet mēs baušķinieki neesam gatavi apmaksāt vēsturnieka Ābelnieka lomu spēles. Žēl Bauskas iedzīvotāju . Laimīgu 2018 gadu!

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.01 16:16

arī baušķinieks

Es arī esmu baušķinieks, bet es neesmu tevi pilnvarojis runāt manā vietā. Turpmāk gan vairs nesaki- mēs ,baušķinieki, tu esi tikai tu , tādēl saki- es baušķinieks, un tā nu būs tīra patiesība. Nepatīk, ka kāds savas ambīcijas cenšas pasniegt manā un , it sevišķi, visu vārdā.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.06 14:45

Vesturnieks

Piedod.Man tava pilnvara nav vajadzīga.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.10 02:48

Vēsturnieks

Un vēl....kurš svinēja "Bauskas atbrīvošanu" pilī !?! Vai pats "ģenerālis" Ābelnieks ar savu svītu un cik,tas maksāja un kurš to apmaksāja!?!

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.01 16:21

mēle

Pils šefa dēlam svinēja dzimeni !
Bezmaksas pasākums!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.01 16:44

Domei

Tiesam kauns par Bauskas domi. Ceru, ka sogad sajaa zinaa bus izmainas un saluutu skatiisimies kaa ierasts Ratslaukuma.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.01 18:08

neceri gan

Laiks pierast pie uguņošanas noteikumiem. Tā kā tu Rātslaukumā nedzīvo, tad jau tev pilnīgi vienalga, kur uguns krīt, bet man gan ne. Izmaiņas jau būs, ne tādas, kā tu ceri. Ne vienā vien pilsētā būs jāmaina salūtu šaušanas vieta.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.06 14:38

uzvārds

cik maksā kultūras centrā privātās bērnu ballītes uzrīkot? :D ir cenrādis. Jautāju kultnama direktoram...

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.01 19:28

migla

a kāpēc sīkumoties paša bērnam, ņem tak labāk uzreiz arēnu Rīga!

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.01 22:53

Fui

Abelniek kauns ari par Tv 3 kausu butu pasam jalasas

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.02 08:40

Funs

Vispār jau tā balva ir veltīta visiem Bauskas deputātiem, nevis vienam. Un Tev pašam ieteiktu iemācīties pareizrakstību!

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.02 11:44

administrācijas funei

vispār jau balva sasniedza savu tiešo adresātu domē - Čaču, bet šis lai padalās ar līdzautoriem Ābelnieku un mākslinieku Dūmiņu :))

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.02 12:43

Šomina

gatavo tik rakstu domes avīzē par "ūberjauko" salūtu kur netraucēja ne apbedīšanas birojs, ne tas ka laukums nav izbruģēts, ka Rātslaukumā tik daudz cilvēki noteikti nesatilpstu, ka te bija diezgan brīvi ar visu to, ka cilvēku bija ļoti, ļoti daudz, ka baudīji salūtu, nevis skatījies uz egli vai ko citu.. un salūtu tiešām izbaudīji. Tika neaizmirsti par "Bez tabu" balvu Ābelniekam apcerēt :))

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.02 09:04

Arnika

Dom'aiu ka autoram kur's sabojaja svetkus ir ja'atkapjas.Jo jau aptaujas laik'atauta nepiekrita t'adai domai .T'apec ari domei un deput'atiem ari ja'atbild

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.02 12:10

manuprāt

Ne jau tu esi tikai tā tauta, tauta ir tie, kam patika un tauta ir arī tie, kam nepatika. Manuprāt, šeit vainīgs ir sabiedrisko attircību speciālists, kas neprot komunicēt ar cilvēkiem. Vajadzēja nopublicēt jau laikus tos pirotehnikas izmantošanas noteikumus, vajadzēja jau laikus cilvēkiem tos izskaidrot, pieradināt pie domas, ka kaut kas jāmain, un cilvēki saprastu, nav jau baušķinieki tādi muļķi. Bet tā, kā šoreiz, tā piepeši , kā ar mietu pa galvu , dabīgi , ka saista visu ar gabioniem, jo pēc to parādīšanās vairs nedrīkst. Nevienam nekur nav jāiet, ja Arnikai kas nepatīk, toties Jančukam atkal patīk, Arnika taču nav tauta, tikai 1/1500000 tautas daļa. Norīsim šo rūgto mirkli un mācīsimies izprast viens otru, mācīsimies komunicēt savā starpā.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.02 15:14

uz priekšu

Nu kas tev to liedz.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.02 15:16

Gita

Man gan ļoti patika. Žēl to ļaužu, kam visur rēgojas ienaidnieka lidmašīnas un tamlīdzīgi murgi. Staru kūļi plaši tiek izmantoti lielos pasākumos visā pasaulē. Tikai mazpilsētas āpsis, kas neko savā dzīvē nav redzējis, var murgot par ienaidnieka lidmašīnām (kuras arī ir redzējis tikai savos murgos). Ļoti patika video sveicieni, profesionāli uzņemti un samontēti. Kultūras centra cilvēki tiešām labi pastrādājuši. Uguņošanai papildus efektu deva atspulgs ūdenī. Manuprāt, vietai nav ne vainas, tikai vajag sakārtot margas, galdus, solus (protams, lai lidmašīnu meklētāji pa vasaru atkal neizdemolē).... Prasītos kaut pāris teltis, kur var nopirkt siltu tēju, karstvīnu... Tad arī pēc uguņošanas cilvēki uzkavētos, satiktos, apsveiktu viens otru. Bet visumā man patika. Skumdināja jaunieši, kas nemāk uzvesties, kad atskaņo valsts himnu. Vienam tādam šmurgulim aizrādīju, lai izrāda cieņu, kad skan himna. Vēl vairāk besī vecāki, kas nav iemācījuši saviem bērniem uzvesties.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.03 09:10

Auroris Borealis

Pārmaiņas jau nevienam nepatīk, nav brīnums, ka ņerkst visi, izjauca ierasto kārtību nabadziņiem.

pirms 11 mēnešiem, 2018.01.03 09:40

Pievieno komentāru