Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darbu sākusi tālmācības vidusskola 14

Vispārējo vidējo izglītību varēs iegūt arī tālmācībā, jo 2009./2010. mācību gadā darbu sāks Rīgas Tālmācības vidusskola. Projekts tapis ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu. Tā informē vidusskolas direktora vietniece mācību darbā Gita Vāvere. Tālmācības vidusskolas mērķauditorija ir jebkurš interesents, kas vēl nav sācis vai ir pārtraucis mācības vidusskolā. Skola piedāvā sākt mācības 10., 11. vai 12. klasē. Tālmācības izglītības forma paredz klātienes konsultāciju apmeklēšanu reizi mēnesī, sestdienās.Audzēkņi mācīsies patstāvīgi, izmantojot Izglītības satura un eksaminācijas centra apstiprinātas mācību grāmatas un Rīgas Tālmācības vidusskolas izstrādātos un elektroniski pieejamos materiālus. Audzēkņi kārtos eksāmenus un ieskaites.Tādējādi vidējo izglītību varēs apgūt tālākos Latvijas novados, arī ārzemēs dzīvojošie un strādājošie tautieši. Ārzemēs dzīvojošie ieskaites kārtos, izmantojot internetu. Pieteikšanās mācībām jau ir sākusies.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

annija

es plaanoju februaarii doties uz uk, bet veelos pabeikt shobriid iesaakto 11to klasi.. manas atziimes nav nekaadas "spīdošās", tachu sekmiigas ir. ar taadaam sekmeem var iestaaties jusu skolaa? es vienkarshi baidos vai pavilkshu, jo neesmu nekaada patstaaviigaa.

pirms 10 gadiem, 2010.01.09 17:02

Ilze Kalniņa

Sveicinats, Aivar!
Jusu dzivesstasts ir loti lidzigs daudziem musu jau esosajiem audzekniem. Aicinam pievienoties! Labprat atbildesim uz Jusu jautajumiem. Gaidam Jusu e - pastu uz info@talmacibasvsk.lv

pirms 10 gadiem, 2009.07.05 17:06

Aivars

Interse par maksu vai nē? kā rēģistrētis,mācību plāns,Internetā.

pirms 10 gadiem, 2009.06.08 23:11

Aivars

Man četrudesmit gadu vai man iespeja iegūt videjo izglītību?

Pašam pabeikta astoņklašu skola.Daudz kas ajzmirsis,darbs rūpes par ģimeni.

Pats esmu bioloģiskās saimniecības vadītājs.

pirms 10 gadiem, 2009.06.08 23:01

Gita Vāvere

Paldies par interesi arī šādā aspektā. Lai gūtu pieredzi, kuru var nodot citiem, sevi ir jāpierāda dažādās jomās. Tieši tāpat, lai iegūtu augstāko izglītību, vispirms ir jāiegūst attestāts par vidējo izglītību. Ar patiesu lepnumu es priecājos, ka veiksmīgā komandas darbā esam izveidojušas pirmo tālmācības vidusskolu Latvijā, kuru atbalsta arī IZM.

pirms 10 gadiem, 2009.05.28 13:06

???

Kas tikai nav bijusi Gita Vāvere - bodniece un bufetniece, nu jau pat skolas direktora vietniece.

pirms 10 gadiem, 2009.05.26 15:50

johaidī

ja tā būs par maksu, tad skaidrs,- kāpēc Freimanis noņemas ar bezmaksas vakarskolas likvidāciju------vai te nav atkal kārtējā cūcība????

pirms 10 gadiem, 2009.05.26 00:05

Sokrāts

Uzskatu,ļoti lietderīga ideja.
Pirmkārt,nav jātērē laiks un lieki līdzekļi,lai braukātu uz skolu.Otrkārt,cilvēks pats organizē savu laiku,-mācos no rīta,vakarā vai visu dienu-kā parocīgāk,pie tam kaut vai vienu algebru visas dienas garumā,lai tiešām apgūtu.Nevis tā kā skolās-pilnīgi viss sadrumstalots,entās stundas pa 40 minūtēm.Pat gribēdams saprast,laika nekam nepietiek(starp citu,ko tie skolotāji nebrēc par šito problēmu?Ne pašiem laika kvalitatīvi paskaidrot vielu,ne skolniekiem- saprast).Treškārt,tieši tālmācība ir veids,kas stimulē atbildībai un nopietnībai.Jo parastā skola tomēr ir objektīvi-subjektīvas attiecības(patīk-nepatīk,vai nereti atklātas antipātijas),kā arī emocionālais fons,kas attiecas uz jebkuru.Un tāpat zināšanu līmenis ir stipri viduvējs skolās,nav ko noliegt,un atzīmes gada beigās tāpat bieži tiek "pievilktas"-tā sacīt,ja nav spēts iemācīt,tad tāpat vairs neiemācīs.Nav ko skolas un manus reitingus bojāt.Tad kāda jēga tādai pat ne skolai,bet mācību sistēmai?Kā rāda prakse-ne visai liela.Kas grib ko apgūt,tas tāpat centīsies,kas nē-nav ko uz skolu aiz matiem stiept.

pirms 10 gadiem, 2009.05.25 18:03

Gita Vāvere

Esam patiešām gandarīti par tik lielu interesi un dažādajiem viedokļiem. Ja rodas vēl kādi interesējoši vai precizējoši jautājumi par mācību procesu, noteikti vajag ielūkoties mūsu mājas lapā - www.talmacibasvsk.lv

pirms 10 gadiem, 2009.05.25 16:50

Tālmācība

Aristotels laikam īsti nezina, kas ir tālmācība. No savas pieredzes varu pateikt, ka tas ir ļoti noderīgi tiem, kas strādā, un kuriem nav laika deldēt solus lekcijās. Pati šobrīd tālmācībā iegūstu augstāko izglītību. Pilnīgas muļķības par maksāšanu uzņēmīgiem cilvēkiem. Pats bez savas galvas un sava darba tur neko nokārtot nevar. Bez tam tālmācība disciplinē pašam vairāk mācīties, meklēt, lasīt, interesēties. Nevis sēdēt solā un gaidīt, kad ielies mutē.

pirms 10 gadiem, 2009.05.25 16:16

Aristotels

Ak šausmas, cik tālu esam nogājuši . Ja ieskaites un eksāmenus varēs nokārtot mājās sēžot, tad skaidrs, ka dokumentu par izglītību saņems katrs, kas būs samaksājis uzņēmīgiem cilvēkiem naudu. Mīļie cilvēki , tā taču ir IZGLĪTĪBA , nevis kursi par notievēšanu, vai kartupeļi ar piegādi mājās. Tad nav ko brīnīties, ka esam nonākuši līdz krīzes bedrei ar tādu izglītības kvalitātes pārbaudes sistēmu.

Jūs , meitenes, labāk kādu šūšanas cehu atvērtu, vai telpu uzkopšanas servisu atvērtu ja par izglītošanos jums tāds priekšstats.......:(

pirms 10 gadiem, 2009.05.25 15:19

Saba

Kādreiz agrā bērnībā man omīte stāstīja, ka viņa "tālmācībā"mācījusies mājās boksterēt. Varbūt tie laiki atgriežas, ka ne tikai vidusskola būs tālmācībā, bet arī sākumskola. Vedīsim bērnus uz skolu vienreiz gadā atlasīt, atrakstīt, atstāstīt u.t.t

pirms 10 gadiem, 2009.05.25 14:43

tāpat vien

protams ka maksas 520ls ja maksā uzreiz vai 570ls ja pa divām daļām

pirms 10 gadiem, 2009.05.25 11:35

Izglītība