Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lūdz saglabāt mākslas un mūzikas skolas 15

Mūzikas un mākslas skolu pedagogiem no šī gada 1. septembra algas tiks nodrošinātas tikai 19,3 procentu apmērā. To paziņojusi Kultūras ministrija. Profesionālās ievirzes izglītības sistēma ir ne vien apdraudēta, bet nolemta bojāejai.Latvijas Mūzikas skolu asociācija šonedēļ ir nosūtījusi oficiālu, argumentētu vēstuli ministru prezidentam Valdim Dombrovskim ar lūgumu iedziļināties un ietekmēt situāciju. Paziņojuma autori raksta, ka vairākums pašvaldību nespēs nodrošināt mūzikas un mākslas skolu pedagogu algas, bet vecāku nelielais līdzfinansējums neko nespēs glābt. Turklāt palielināt dalības maksu šajā ekonomiskajā situācijā būtu absurdi. Asociācija ir veikusi pētījumu un secinājusi, ka mākslas un mūzikas skolu sistēmas pedagogu algām no šī gada septembra līdz decembrim pietrūkst divi miljoni latu. «Kāpēc mēs prasām atrast šos līdzekļus, nevis padevīgi un saprotoši pieņemam šo upuri Latvijas valsts labā? Tam ir vairāki argumentēti iemesli,» uzsvērts vēstulē.Profesionālās ievirzes izglītība ir definēta Izglītības likumā. Tā ir balstīta uz precīzi izstrādātiem kritērijiem, kas veidoti ilgstošā laika posmā. Pašlaik mūzikas un mākslas skolās mācās aptuveni 25 tūkstoši bērnu. Mākslas un mūzikas skolām īpaša ietekme vietējā sabiedrībā ir nelielās apdzīvotās vietās, jo tās ir kļuvušas par vienīgajiem kultūras un intelektuāliem centriem.Pēc vēstules autoru domām, nav ētiski konfrontēt vispārizglītojošo un profesionālās ievirzes skolu pedagogus. Vispārējās izglītības sistēmā nodarbinātiem skolotājiem jaunajā mācību gadā alga tiks samazināta, turpretī mūzikas un mākslas skolotāji nesaņems gandrīz neko.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

kika

aniger... skolās dzīvo tiešām tikai pensionāri, bet kurš tad cits strādās par tādu samaksu, plēsties ar svešiem bērniem.. nu piedodiet.... to tik muļķa latviešu tauta var... trakākais tas, ka neaplaupa mūs ne vāciets, ne krievs, bet pašu bāleliņi liedz vienīgo iespēju izdzīvot....
.. protams, ka pensija nav piemaksa pie algas un otrādi, bet pensijai ir jābūt cilvēcīgai, lai cilvēks vecumā var dzīvot normāli....

pirms 10 gadiem, 2009.07.17 10:05

Papa

Vispār jau neiet runa par skolu LIKVIDĀCIJU, bet par valsts finansējuma samazināšanu: vairāk prasot po pašvaldībām un vecākiem. Man jaunākais iet mūzikas skolā (gan ne Bauskā), gadā tas izmaksāja ap 50ls: nu nav tik traki.

pirms 10 gadiem, 2009.07.17 08:16

zitta

zēl jau būtu slēgt bērniem ir jaizglītojās,mans bērns apmeklē gam mākslas gan muzikas skolu bet lieta tāda ka vairāk to darīt nevarēsim jo uz cerauksti atcēla pēdējo autobusu kurš bija 20.05 un pēdējais autiņš ir 18.10 un tad tikai viss sākās.un uz trenniņiem daudzi nevarēs atbraukt.pati eju ar kājām bet bērnam gan neļaušu.

pirms 10 gadiem, 2009.07.16 21:26

kastrētajam jukumam

Kembridžu un Jeilu aizmirsi,tūtiņ!

pirms 10 gadiem, 2009.07.16 18:07

jukums

Pietiek ka novada domē ir izglītoti tēvi un mātīte,un viņi savus bērnus atradīs kur izglītot,par to varat būt droši. Pastāv takš Oksfordas, Stenfordas u.t.t A citiem,priekškam?

pirms 10 gadiem, 2009.07.16 17:03

vecāks 2

Esmu sapratis, ka mūsu valstī nav vajadzīgi vispusīgi izglītoti un domājoši cilvēki, jo tie ir tikai par nastu un apgrūtinājumu mūsu valdībai. Demokrātija mūsu valstī? Kas tā tāda?

pirms 10 gadiem, 2009.07.16 16:58

jukums

Pareizi,pareizi nav ko piņķelēties ar tām krāsiņām, lai iet vārnas dauzīt un kaķus spīdzināt!!!! un mūzikas skolas jau arī velti tik tos līdzekļus tērē,kur tad mums tie mākslinieki?

pirms 10 gadiem, 2009.07.16 16:55

bossis

piņķelēties? tur neviens tā nedari, nožēlojami, ka tew tik ļoti ierobežota domāšana!

pirms 10 gadiem, 2009.07.16 15:32

Ilmārs

Nu ziniet piņķelēties ar krāsām var arī mājās

pirms 10 gadiem, 2009.07.16 14:58

aniger

Vai tiesam Bauska vajag tik daudz to skolu kur dzivo tikai pensionari?

pirms 10 gadiem, 2009.07.16 14:36

dusma

nu tas būtu galīgi tupi, ja likvidētu tikko uzcelto mākslas skolu...

pirms 10 gadiem, 2009.07.16 14:17

vecāks

tas tak ir ārprāc..man ar bērns mācās muzikskolā,vai tiešam labāk ir ,kad mūsu bērni klīdīs un neko nedarīs????Tas ,kas patreiz notiek pret visu tautu var uzskatīt'kā iznīcināšanu...MUMS NEKO VAIRS NEVAJAG???Jā cer ,kad mūsu novada dome izdarīs pareizo lēmumu un šis skolas atstās un septembrī varesim turpināt veiksmīgi iesāktas mācibas!!!!

pirms 10 gadiem, 2009.07.16 14:02

Izglītība