Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūzikas skolā samazinās viss 14

No darba Bauskas mūzikas skolā līdz 27. augustam aizgājuši astoņi pedagogi. Samazināts mācību iestādes finansējums, stundu skaits, līdz ar to – alga, informē direktors Valts Fricsons.Mācību iestāde no valsts budžeta saņēmusi desmit tūkstošus latu, kas pašvaldību mūzikas skolām atvēlēts no Nacionālās bibliotēkas celtniecības līdzekļiem. Ja vēl Bauskas novada pašvaldība atradīs iespēju piešķirt divus tūkstošus, Mūzikas skola varētu strādāt trīs mēnešus. Kas būs pēc tam? Uz to Valts Fricsons neņemas atbildēt. Bet kaut kas viņam audzēkņiem un vecākiem būs jāsaka 3. septembrī, jauno mācību gadu sākot.«Atlūgumus esmu saņēmis no akordeona nodaļas vadītājas Monikas Olektes, stīgu instrumentu nodaļas vadītājas Aivas Avotiņas, pedagoģēm un koncertmeistarēm Inetas Rozentāles un Inetas Pilvertes, pūšamo instrumentu skolotājiem Aivara Brūmaņa un Edītes Upmales, kora klases skolotājas Ingrīdas Kalniņas. Aizejot čella pedagogam Aldim Šarmanovam, mācīt šī instrumenta spēli vairs nevaram piedāvāt,» stāsta direktors.Sakarā ar samazināto finansējumu, jaunāko klašu audzēkņiem specialitātē būs nevis divas, bet pusotra stunda nedēļā, vecākajās klasēs viena, bet abitūrijas klasē pusotra. Vispārējās klavieres citu nodaļu audzēkņiem turpmāk mācīs tikai 2. klasē. Samazināts solfedžo un mūzikas literatūras stundu skaits un grupā pedagogam būs jāstrādā ar 12 bērniem, stāsta Inita Idere-Bankava, direktora vietniece izglītības jomā.Valts Fricsons skaidro, ka Kultūras vadošās industrijas centrā diskusijās par vietējo mūzikas skolu turpmāko ievirzi tiek piedāvāts lielākoties orientēties uz kolektīvo muzicēšanu. Skan jauki, ansambļus un orķestrus visiem patīk klausīties, bet kā lai audzēknis pirms tam apgūst instrumenta spēli?Septembrī uz sapulci aicinās audzēkņu vecākus. Ir projekts piedāvāt paaugstināt mācību maksu līdz septiņiem latiem mēnesī (pašlaik pieci lati). Taču tas nevar glābt skolu tiktāl, lai varētu strādāt kā līdz šim. UZZIŅAIBauskas mūzikas skolā mācās 152 audzēkņi:klavieru nodaļā – 49,pūšamo instrumentu nodaļā – 39,kora nodaļā – 31,akordeona nodaļā 23,vijoles nodaļā – 10.Pirmajā klasē uzņemti 25 bērni, šajā mācību gadā skola būtu jābeidz četriem klavieru klases audzēkņiem un vienam kora klases audzēknim.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

sss

Ja nebūs mūzikas skolas nebūs arī svētki , tā ir ķēdes reakcija.

pirms 9 gadiem, 2009.08.30 20:44

fakts

Valstij jau nav vajadzīgi izglītoti un kulturāli cilvēki.

pirms 9 gadiem, 2009.08.30 11:37

es-es

Svētki vajadzīgi, bet nerunā citu vārdā. Ja Tev nevajag skolu, tad savus bērnus varēsi neskolot. Labi, ka ir cilvēki, kas saprot skolas nozīmi bērnu audzināšanā.

pirms 9 gadiem, 2009.08.29 19:16

kk

ļoti žēl, ka no mūzikas skolas aiziet tiešām labi pedagogi.
visu cieņu. taisiet privāto mūzikas skolu!

pirms 9 gadiem, 2009.08.29 14:53

es

Tu pingvīn nemuldi,Baušķiniekiem bija vajadzīgi svētki un pie joda to nevienam nevajadzīgo mūzikas skolu

pirms 9 gadiem, 2009.08.29 14:49

Pingvīns

Diez cik pedagogiem varētu algas izmaksāt,ja nebūtu uz Bauskas svētkiem uzrīkots grandiozais salūts,un vai mēs nebūtu svētkos iztikuši bez dižajiem māksleniekiem,kuriem arī ja nemaldos nav samaksāts? Varbūt tomēr būtu labāk skolot mūsu bērnus?

pirms 9 gadiem, 2009.08.28 22:19

es

Nevis vadošās, bet radošās industrijas centrs.Skumji! Viss, kas mūsu valstī labs, tiek sagrauts.Būs kā ārzemēs- mācīsies tie, kas var maksāt. Vācijā skolā 20 min apmācība maksā 70 eiro. Strādāt par apkopēju izdevīgāk, tikai šajos laikos pat apkopējas darbu nevar sameklēt.Skolās arī pulciņiem samazināts finansējums.

pirms 9 gadiem, 2009.08.28 21:27

Skumijs

Tie divi tūkstoši, ko Mūzikas skola lūdz ir novada Domes priekšsēdētāja viena mēneša alga...

pirms 9 gadiem, 2009.08.28 20:04

monta

skumji, skumji, skumji... cik gan nožēlojamā situācijā atrodas Latvija...cik tālu cinismā var iet mūsu vara...

pirms 9 gadiem, 2009.08.28 16:48

skrieniet vēl muļķīši vienotības, sirdspukstu vai kādos citos "vienojošos" skrējienos!!! Anālgalvas!!!

pirms 9 gadiem, 2009.08.28 15:11

Absolvents sens

Jā, skumji paliek lasot. Agrāk mūzikas skolas katrā klasē bija pa vairākiem skolēniem. Vai nu tagad nav interese uz mūziku, vai dārgi, vai neuzņem tik daudz? 'Mūsu dziedošai latvju tautai nevajag ne Dziesmu svētku, ne muzikālu cilvēku... Ko valsts dara ar cilvēkiem? Ārzemēs pat parastā skolā katrs prot spēlēt...

pirms 9 gadiem, 2009.08.28 14:22

Izglītība