Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pielieto mākslas terapiju 2

Radošā nometne bērniem ar īpašām vajadzībām no 8. līdz 12. jūnijam notiek Bauskas Domes daudzfunkcionālajā rehabilitācijas centrā «Ābele». Tās nosaukums – «Jautrās otas».Nometnes dalībnieki izjūt, ko var veikt mākslas terapija. Bērni zīmē, glezno, veido kolāžas, darbojas ar mālu, kā arī dzied un rotaļājas. Piedalās desmit bērnu vecumā no septiņiem līdz 13 gadiem, informē nometnes vadītāja Ineta Niedra. Līdzīga nometne notikusi arī divus iepriekšējos gadus, bet šī bija pirmā reize, kad bērnu vecākiem nācās maksāt dalības maksu – Ls 30, lai segtu ekskursiju un ēdināšanas izdevumus. Telpas un speciālistu algas apmaksā Bauskas Dome. Ar bērniem strādā psiholoģe Inga Grīnberga, aprūpētāja Indra Adiena, brīvprātīgā palīdze Marta Kubliņa, kā arī sociālie pedagogi. Nodarbības pielāgotas katra bērna individuālajām spējām un vajadzībām. Atpūtas brīžos viņus cienā ar saldējumu, atpūsties un nomierināties palīdz mūzika un pasaku klausīšanās. Pie bērniem ieradās arī Zemgales Mutes veselības centra speciāliste, kas atgādināja, kā pareizi kopt zobus un rūpēties par veselību. Pirmajā nometnes dienā bērni apmeklēja «Dobuļu» zoodārzu Iecavas novadā. Viņiem iepriekš bija jāiegūst informācija par kādu viņiem interesējošu dzīvnieku, augu, dabas procesu vai citu lietu. Ar jauniegūtajām zināšanām bērni iepazīstināja pārējos nometnes dalībniekus. «Dobuļos» viņi apskatīja un arī aptaustīja dažādus dzīvniekus. «Bērniem ar attīstības traucējumiem ir svarīgi pieskarties dzīvniekiem. Reizēm tas pat palīdz uzlabot viņu runas spējas,» stāsta Ineta Niedra. Nākamajā dienā bērni zīmēja tos dzīvniekus, kuri bija spilgtāk palikuši atmiņā. «Liela daļa bērniņu, kuri ierodas uz šo nometni, neprot pat noturēt zīmulīti rokā. Šeit viņi iemācās ne vien zīmēt, bet arī gleznot,» priecājās zīmēšanas nodarbību vadītāja Indra Adiene. Neaizmirstams piedzīvojums bija brauciens uz Balto kāpu Vidzemes jūrmalā. Maršruts ir izstrādāts speciāli cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tādējādi visi bērni varēja izbaudīt jūras svaigo gaisu un burvīgo ainavu. Apskatīta arī podnieku darbnīca un Minhauzena muzejs.Nometnes pēdējā dienā, rīt, 12. jūnijā, ar priekšnesumiem pie bērniem viesosies meitenes, kuras sadarbojas ar labdarības fondu «Palīdzēsim.lv». Tiks veidota izstāde ar nedēļas laikā radītajiem darbiem, kurus var aplūkot radi un draugi. Nometne noslēgsies ar atvadu diskotēku.I.Niedra uzsver, ka šāda veida nometnes ir ārkārtīgi nepieciešamas, jo bērni tās ļoti gaida. Pārsvarā šie bērniņi savu laiku pavada četrās sienās un skolojas mājas apmācībā. Kopā pavadītais laiks ir iespēja komunicēt ar citiem cilvēkiem.Jau ir atrasti sponsori, kuri vēlas palīdzēt organizēt nometni augustā, kurā piedalītos jaunieši ar īpašām vajadzībām vecumā no 13 līdz 25 gadiem. Jāgaida vien Bauskas Domes apstiprinājums.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Antonija

Kur varētu iegūt informāciju par iespējamo nometni augustā. Manam dēlam tā būtu ļoti nepieciešama. Mans e-pasts Portiks@inbox.lv

pirms 10 gadiem, 2009.07.01 15:13

Lilita Seržāne

Jauka nometne,tajā jau otro gadu piedalās arī namiņa bērni ar īpašajām vajadzībām.Viņi arī visa gada garumā apmeklēja nodarbības Ābelē.Bērniem patīk,viņi visu dara labprāt,tas ir galvenais.Paldies Indrai par gādību.

pirms 10 gadiem, 2009.06.11 09:15

Izglītība