Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsētas mākslas skola turpinās darbu 9

Bauskas mākslas skolā šajā mācību gadā tiks ievērojami samazināts stundu skaits un satura apjoms, informē direktore Mārīte Šulce.Iemesls ir valsts budžeta nepietiekamā mērķdotācija. Mūzikas un māksla skolu pedagogu darba samaksai no šī gada 1. septembra līdz 31. decembrim ir piešķirts nedaudz vairāk kā desmit procentu no nepieciešamās summas.Tomēr Bauskas mākslas skola netiks slēgta. Šāds lēmums viņnedēļ tika pieņemts pedagogu sanāksmē, lai gan daži skolotāji turpmāk mēnesī saņems 20 un mazāk latu. Atbalstu izglītības iestādes funkciju uzturēšanai ir solījusi novada Dome, bet konkrēts lēmums vēl nav pieņemts.Turpmāk profesionālās ievirzes mācību priekšmetu kopējais stundu skaits nedēļā 1. – 5. klases audzēkņiem būs tikai 49 iepriekšējo 112 stundu vietā. Skola darbosies četras dienas nedēļā. Samazinājums attiecas uz visiem profesionālās ievirzes programmas obligātajiem priekšmetiem. Kultūras ministrija mākslas skolām ir nosūtījusi oficiālu vēstuli ar ieteikumu vienā stundā integrēt vairākus mācību priekšmetus. Šīs vadlīnijas tiks ievērotas arī Bauskas mākslas skolā. Pašlaik profesionālās ievirzes izglītības iestādē mācās 108 bērni no Bauskas, Iecavas un Rundāles novada.Pagājušajā nedēļā Latvijas Mākslas skolu asociācijas pārstāvji oficiālā vizītē ieradās pie Valsts prezidenta Valda Zatlera, lai informētu par katastrofālo situāciju nozarē un lūgtu atbalstu bērnu mākslas izglītības sistēmas saglabāšanai valstī. Līdzīgu viedokli ir paudis arī kultūras ministrs Ints Dālderis, bet labajiem nodomiem trūkst finansiāla pamatojuma. No neoficiāliem avotiem ir zināms, ka dažas mākslas skolas Latvijā šomēnes jau ir pārtraukušas darbību.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

kukuu beeninjos

20ls, prieks vismaz, ka skolotāji domā par bērniem un strādā pat par tiem 20ls.
vismaz paši skolotāji divas dienas vakariņas paēdīs, bet pārējās ies čučēt ar tukšiem punčiem.
Bet jā, vai baumas ir patiesas un mūzikas skola būs privāta?

pirms 9 gadiem, 2009.08.26 22:53

0-0

Gluži neviļus atcerējos Ģirta Rungaiņa vārdus, ko viņš teica apmēram janvārī: cilvēkime jāsaprot, ka laukos dzīvot nav vērts - visiem jāpārceļas uz pilsētām.
Izskatās, ka mūs grib piespiest vai nu aizbraukt pavisam, vai tiešām pārcelties uz Rīgu - jo tur tomēr ir gan darba, gan izglītības, gan ārstniecības iespējas.
:(;(;(;(.

pirms 9 gadiem, 2009.08.25 22:14

treneri

Sporta skolu pievienot pie skolām kopā ar treneriem vienu koordinatoru, kas kārto dokumentāciju, transportu , tērpus . Kafijas vārīšanas laiks garām , kad apkopēja pienesa kafijas krūzi klāt katrai dāmai.

pirms 9 gadiem, 2009.08.25 15:53

treneri

Sporta skolu pievienot pie skolām kopā ar treneriem vienu koordinatoru, kas kārto dokumentāciju, transportu , tērpus . Kafijas vārīšanas laiks garām , kad apkopēja pienesa kafijas krūzi klāt katrai dāmai.

pirms 9 gadiem, 2009.08.25 15:52

mamma

Katru dienu kautkas slikts, arvien sliktāk un sliktāk... skumji

pirms 9 gadiem, 2009.08.25 13:20

Pingvīns

Diez vai tad Bauskas novada tēviem kauns nebūs ,ja skolotāji saņems algā 20 latus,bet viņi ap 2000?

pirms 9 gadiem, 2009.08.24 21:43

Izglītība