Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolotāji aicināti tērpties sēru noformējumā 27

Pirmajā mācību dienā, 1. septembrī, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība aicina pedagogus paust savu attieksmi pret valstī notiekošo dažādās protesta akcijās. Par to informē Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Bauskas rajona nodaļas priekšsēdētāja Māra Graudiņa.Pedagogi visās Latvijas skolās 1. septembrī aicināti pie tērpa piespraust melnu sēru lentīti. Tā simbolizētu katra skolotāja attieksmi pret finansējuma samazinājumu izglītībā un zinātnē un izglītības sistēmas sagraušanu, maskējoties aiz vārda «reforma», tā teikts LIZDA izplatītā paziņojumā. Rīgā LIZDA iecerējusi rīkot piketu pie Ministru kabineta. Tajā aicināti piedalīties pedagogi, kuri reorganizācijas dēļ palikuši bez darba. Galvaspilsētas skolās paredzēts gaisā palaist melnus balonus.No Bauskas novada uz Rīgu pieteikušies braukt pedagogi no divām mācību iestādēm – bijušās Codes sākumskolas un Bauskas pilsētas vakara vidusskolas. M. Graudiņa prognozē, ka tie varētu būt kādi desmit cilvēku. 1. septembrī skolās uzrunās vecākus un pedagogus, aicinot parakstīties valdībai adresētā vēstulē. Tajā pausts satraukums par līdzekļu nepietiekamību ārpusstundu darbam.Aicinājums 1. septembrī pedagogiem pie apģērba piespraust sēru lentītes nav uztverts viennozīmīgi. Vecsaules pamatskolas struktūrvienības «Jaunsaules pamatskola» vadītāja Daina Tirzmale stāstīja, ka sēru noskaņojuma un sēru noformējuma 1. septembrī skolā nebūs. Pēc svinīgā pasākuma ciemos tiek gaidīti Vecsaules skolas pedagogi, lai iepazītos ar jaunajiem kolēģiem. Bārbeles pamatskolas direktore Dace Penķe paskaidroja, ka lēmumu atbalstīt vai neatbalstīt arodbiedrības aicinājumu pieņems kolektīva sapulcē 31. augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 27

***

sēru lentes gan nevajag! ir citas protesta formas. domāsim par tiem kam sēru noformējums patiesi var izsaukt ļoti smagus cilvēciskus pārdzīvojumus. ar tādām lietām nejoko un nespēlējas.

pirms 10 gadiem, 2009.08.30 20:08

!!!

galīgi sajukuši! kā tad justies bērniem? vai tiešām melnā jau nav par daudz?

pirms 10 gadiem, 2009.08.30 18:41

trū

Var piekrist, var nepiekrist, bet te ir skaidri redzams, ka sapratne par izglītības nozīmi un skolotāja atbildību ir zemāka par zemu.
Vai jūs tiešām nesaprotiet, ka tas jau nav tikai protests zemajām algām, bet protests attieksmei pret izglītības sistēmu kopumā. Protests, ka tas bērns nevar atnākt uz skolu, un kāds cits nevar iegādāties tos krītiņus.

pirms 10 gadiem, 2009.08.30 17:53

pirmsskola

pilnigi nepiekritu sim aicinajumam , jo ta ir svetku diena un ne mes ,ne gimenes nav vainigas pie sadas situacijas, un stradasu ar tikpat lielu atdevi ka lidz sim, man savs darbs patik.( atvainojos par garumzimem)

pirms 10 gadiem, 2009.08.30 17:03

milena

Pilnīgi piekrītu Rozā lentītes rakstītajam komentāram. Kad izglītībās strādājošiem cilvēkiem alga bija viena no, neteikšu, ka lielākajām, bet teiksim ļoti laba, tad visi kā viens kliedza, ka mums nepietiek, alga ir maza, par viņu tik grūtu darbu nav atbilstoša samaksa. Tad nebija labi, un tagad nav labi. Bet to, kad algu samazināja daudz bīstamākas profesijas pārstāvjiem, kā policijas darbiniekiem un ugunsdzēsējiem, tad tas ir normāli- jo tur taču abildības nekādas nav- bet SKOLOTĀJI...

pirms 10 gadiem, 2009.08.30 15:09

sisis

Nešaujiet pār strīpu!!! Kā ieteiksiet tērpties tiem bērniem, kuri uz skolu 1.septembrī nevarēs atnākt?

pirms 10 gadiem, 2009.08.30 14:57

Rozā lentīte

Beidziet māžoties!!!! Tā jūsu izteiksme ir smieklīga! Paskatieties vai jums klasē būs ieradušies visi bērni jeb daļa nevarēs ierasties, jo vienkārši neiet autobuss, vecākiem nav līdzekļu un nav par ko nopirkt mežonīgos kvantumus skolas lietas. Kaimiņos pirmklasnieks ir bēdīgs, jo skolotāja lika 1.klasei iegādāties 24 vaska krītiņus, bet Bauskā tāds komplekts nav. Jums ir darbs, priecājieties par to, nevis visai tautai žēloties, ka jums ir nogrieztas algas.

pirms 10 gadiem, 2009.08.30 13:26

Izglītība