Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz Bauskas jubileju ieradušies pirmie viesi 6

Pilsētā sāk ierasties Bauskas 400 gadu jubilejas viesi. Polijas pilsētas Ripinas 30 skolēni un četri pedagogi Bauskā ieradās 20. jūlija pievakarē. Delegāciju sagaidīja un naktsmītnes viesu namā «Bērzkalni» ierādīja Bauskas 1. vidusskolas vadība.Izglītības iestādes direktora vietniece mācību darbā Malda Ignatjeva «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka Polijas skolēniem sagatavota plaša un daudzveidīga programma. Pirmo reizi interesi par šo vizīti izrādījusi Polijas vēstniecība Latvijā, tāpēc jau rīt, 22. jūlijā, Ripinas skolēni, apmeklējot Rīgu, tiksies ar savas valsts diplomātiem. «Katrai no Latvijā pavadītajām septiņām dienām ir sava tematika. Šodien, 21. jūlijā, skolēni iepazina latviešu valodu, mūsu dejas, tautas tērpus, apmeklēja Bauskas pili. Rīt skolēni apmeklēs Rīgu un Jūrmalu. Nākamajās dienās dosies apskatīt Zemgales ievērojamākās vietas: Rundāli, Tērveti, paredzētas sporta sacensības ar Bauskas līdzaudžiem. Ripinas skolēnu pārstāvji piektdien, 24. jūlijā, piedalīsies arī starptautiskajā konferencē «Tilti apkārt Baltijas jūrai». Sestdien, 25. jūlijā, viesi līdzdarbosies daudzajos jubilejas pasākumos,» tā Polijas bērnu dienaskārtību izklāsta M. Ignatjeva. Ripinas un Bauskas skolēni savstarpējās vizītēs dodas jau otro gadu. Šovasar Bauskas 1. vidusskolas 27 audzēkņi un pedagogi vienu nedēļu aizvadīja Polijā. Tāpat kā pērn, viņiem bija sagatavota plaša un interesanta izklaides programma. Angļu valodas skolotājs Pjotrs Zareba stāsta, ka uz Bausku atbraukuši 30 labākie bērni no trijām Ripinas skolām. Pašvaldība rīkojusi konkursu, ļaujot ārzemju braucienā doties labākajiem audzēkņiem.«Skolēniem tas noteikti ir svarīgs notikums – svešas valsts, jaunu draugu iepazīšana. Bauska ir līdzīga Ripinai, mūsu bērni te jūtas ļoti labi. Ar nepacietību viņi gaida iespēju iepazīt Rīgu, pabūt pie jūras,» stāsta P. Zareba. Bauskas pilsētas administrācijas preses sekretāre Andra Matuļenko informē, ka uz Bauskas jubileju uzlūgti sadraudzības pilsētu Ripinas, Hedemoras un Pakrojas vadītāji. Paredzams, ka Bauskā viesu delegācijas ieradīsies 22. jūlija pievakarē. Savukārt piektdien, 24. jūlijā, «Bērzkalnos» notiks sadraudzības pilsētu konference «Tilti apkārt Baltijas jūrai». UZZIŅAISadraudzības pilsētu vadītāji, kuri aicināti piedalīties Bauskas 400 gadu jubilejas svinībās:Ripinas mērs Mareks Blažkēvičs (Polija), Hedemoras Komūnas padomes priekšsēdētājs Bērndts Nīgords (Zviedrija), Pakrojas mērs Sauļus Gegieckis (Lietuva).

Pievieno komentāru

Komentāri 6

zinātāja

Tik, cik ES struktūrfondi piešķīra!

pirms 10 gadiem, 2009.07.22 11:43

Papa

Bērzkalni laikam vienīgā vieta, kur var atrast naktsmājas. Ir vēl kāda iespēja grupai ap 20 cilvēku? Ne talāk, kā 10km no Bauskas.

pirms 10 gadiem, 2009.07.21 19:13

Izglītība