Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Var iegūt starptautisku sertifikātu 9

Pašvaldību informācijas tehnoloģiju kompetences centrā Bauskā var saņemt ECDL jeb Eiropas datorprasmes sertifikātu. Pirmais to iegūs Uzvaras vidusskolas 11. klases audzēknis Artūrs Luņevs.Zinaida Sparāne, Pašvaldību informācijas tehnoloģiju kompetences centra (IT PKC) vadītāja, precizēja, ka jaunietis šajās dienās saņems «ECDL Start» sertifikātu («European Computer Driving Licence» – `Eiropas datorprasmes sertifikāts` (no angļu val. – K. S.). To var iegūt skolēni, kuri šogad vai divos iepriekšējos mācību gados sekmīgi nokārtoja valsts ieskaiti informātikā. Proti, katra pārbaudījuma daļa novērtēta ar ne mazāk kā 75 procentiem no maksimāli iegūstamā punktu skaita. Interesentiem ar izziņu no mācību iestādes par ieskaites rezultātiem jādodas uz IT PKC.Artūrs Luņevs laikrakstam stāstīja, kāpēc pieteicies saņemt Eiropas datorprasmes sertifikātu: «Dokuments sniegs man plašākas studiju un darba iespējas gan Latvijā, gan ārzemēs, jo ir starptautiskas nozīmes. Manuprāt, valsts ieskaite informātikā nebija grūta. Arī sertifikāta saņemšanas kārtība nebija sarežģīta – aizpildīju pāris veidlapu.» Ja pieteiksies pietiekams skaits interesentu (vismaz 12 cilvēku), šoruden kompetences centrā notiks maksas nodarbības, kurās ikviens varēs mācīties vispārējās datorlietošanas prasmes (e-pilsoņa programma), kā arī apgūt specifiskas zināšanas. Organizētāji par to ievietos sludinājumu «Bauskas Dzīvē». Pēc izglītošanās varēs kārtot Eiropas datorprasmes sertifikāta eksāmenu. Nodarbības vadīs IT PKC speciālisti un pieaicināti pasniedzēji, piemēram, Bauskas 1. vidusskolas informātikas skolotāja Valda Ozola.Kompetences centra galvenais speciālists Dainis Zvejnieks atzina, ka mācību grupas ir ļoti grūti nokomplektēt, kaut maksa par izglītošanos ir trīs reizes zemāka nekā Rīgā. Piemēram, kursus sāk 17 cilvēku, bet beidz astoņi. Mājaslapā www.ecdl.lv var atrast informāciju, kā pieteikties sertifikāta eksāmena kārtošanai, un mācību materiālus. Nodarbību programmu un testu paraugus, arī dažādus mācību materiālus var skatīt interneta vietnē http://informatika.liis.lv, sadaļā «Eiropas datorprasme». Tie, kuriem labas angļu valodas zināšanas, var interesēties interneta mājaslapā www.ecdl.com. Pašlaik IT PKC visvairāk apmeklēts ir Publiskais interneta pieejas punkts (PIPP), kura pakalpojumi ir bez maksas, stāstīja galvenais speciālists Dainis Zvejnieks. PIPP var meklēt informāciju pasaules tīmeklī, izdrukāt materiālus kursa darbiem, referātiem u.tml. Par mācību un studiju mērķiem iztērētā papīra un tintes saprātīgu apjomu nav jāmaksā. Pieaugušie interneta pieejas punktā meklē darbu, daudzi izzina iztikas peļņas iespējas ārzemēs.«Nenoliedzami, bērni nāk arī spēlēt spēles, bet mācībām ir priekšroka. Iedzīvotāji šeit veic arī elektroniskos norēķinus par komunālajiem pakalpojumiem. Vēl IT PKC turpinās datorkursi iesācējiem, bet nesen beidzās specifiskas, interesantas nodarbības par digitālo attēlu apstrādi,» tā Dainis Zvejnieks.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Hi, Marex!

vai Tevi pasūtīja tālāk ar visu sertifikātu!? tagad škrobe, jā?

pirms 10 gadiem, 2009.06.18 12:40

Marex

«Dokuments sniegs man plašākas studiju un darba iespējas gan Latvijā, gan ārzemēs, jo ir starptautiskas nozīmes.


Tāds naivums tavā vecumā....Tam sertifikātam ir tika pat liela nozīmē, kā, piemēram, ārsts izsniegtai zīmei, par to , ka tu neesi kurls....
Tas ir kārtējais neveiksmīgais projekts, kura "ziedu"laiki bija kādus 5 gadus atpakaļ, kad nu tik visiem vajadzēja, un visi nu kārtoja, bet kad saprata, ka šim sertifikātam nav pilnīgi nekādas nozīmes, viss pārgāja..
Vēl jo vairāk, sertifikāts nevis apliecina tavas datorprasmes, bet tavas zināšanas Microsoft office lietotnēs.
Jebkurā gadījumā sertifikāts nav to vērts, lai maksātu par kursiem, un tad vēl par eksāmenu, tā ir tikai lieka naudas izdošana, jo nevienā darbavietā, nevienā augstskolā, šo sertifikātu neprasa, un tas nedos nekādas priekšrocības pret citiem, kuriem nav šāda sertifikāta....

pirms 10 gadiem, 2009.06.18 10:10

datori

Vai tie nav tie datori, kurus vajadzēja reiz piešķirt pedagogiem?
Igaunijā katram skolotājam ir piešķirts personālais dators.

pirms 10 gadiem, 2009.06.18 05:26

Papa

Garāmejot: a tu eemacies raxtiit po layvijskii: mozj i dabuusi

pirms 10 gadiem, 2009.06.17 13:35

garamejot

Vai kads man var izsniegt Eiropas sertifikatu par to ka es protu elpot, est, skaities, klausities,kusteties, gulet un piekasities Eiropas limenii :)))))

pirms 10 gadiem, 2009.06.17 12:24

Papa

Tas tas Artūrs no Krauļiem!? Apsveicu Vārda dienā: krutais džeks!!!

pirms 10 gadiem, 2009.06.17 12:20

peliite

Tur tiešām ir laipni un zinoši speciālisti!

pirms 10 gadiem, 2009.06.17 12:20

Hmm

Kļūda!!!
Tā nav iestāde
Tā ir Bauska srajona padomes struktūrvienība.. un atrodas Katoļu ielā 3, Bauskā (ieliņā iepretim vecā tirgus galvenajiem ieejas vārtiem)

pirms 10 gadiem, 2009.06.17 10:34

INTERESĒ

iNTERESĒ, bet vai var uzrakstīt precīzāku informāciju, kur atrodas atrodas Jūsu iestāde un tās darbalaiki - rēķinu apmaksu gribētu pie Jums veikt.

pirms 10 gadiem, 2009.06.17 10:16

Izglītība