Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā – garantēta izglītība un algas 4

Jaunais mācību gads bez asarām un raizēm ir sācies Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā. Satura apjomu mūzikas programmā ir nācies samazināt, toties neviens pedagogs no darba nav atbrīvots, bet audzēkņi arī turpmāk varēs saņemt pilnvērtīgu profesionālās ievirzes izglītību. Visu specialitāšu skolotājiem ir pietiekamas slodzes un līdz šī gada beigām garantēta alga, informē direktore Iveta Lavrinoviča. Izglītības iestādes darba režīms tika saglabāts ar Vecumnieku novada Domes papildfinansējumu, jo valsts piešķirtā mērķdotācija skolas funkcijas nenodrošina.Iveta Lavrinoviča ir piedalījusies Kultūras ministrijas speciālistu darba grupā, kas izstrādā Latvijas mūzikas un mākslas skolu darbības jaunus modeļus. «Ir jālūkojas nākotnē, jo esošā sistēma nesaglabāsies un valsts vairs netērēs tik milzīgas summas. Mums vispiemērotākais būtu Somijas variants, kad mūzikas un mākslas skolas finansējuma 40 procentus saņem no valsts budžeta, bet 60 procenti ir jānodrošina vecākiem un vietējām pašvaldībām. Domāju, ka nebūs viegli atteikties no ierastā principa «visiem vienādi», pievēršoties elastīgākai un intensīvākai sadarbībai ar ģimenēm un pašvaldību. Valsts finansējuma daļa, ko minēju, atsaucoties uz Somijas pieredzi, varētu nodrošināt mūzikas pamatprogrammas prasības, bet īpaši apdāvinātiem bērniem papildus vajadzēs individuālas stundas, ko apmaksās vecāki. Princips ir līdzīgs kā jebkurā citā pašapmaksas grupā. Savā skolā jau šogad pamazām mēģināsim ieviest jauno modeli. Vecāku sanāksmē to detalizēti izskaidrojām. Princips neattieksies uz mūzikas programmas izlaiduma klasi, kam skola nodrošinās programmas maksimālu apguvi. Statistika rāda, ka izcili talantīgu bērnu skaits mūzikas un mākslas skolās ir desmit un mazāk procentu. Šis rādītājs mūsu izglītības iestādē ir augsts, jo mūzikas programmas trīs absolventi vasarā izturēja konkursu un iestājās specializētās vidusskolās. Nevienā Eiropas valstī visiem bērniem netiek piedāvātas mūzikas izglītības pilnas programmas, tās ir diferencētas. Mūzikas mīļotājiem, manuprāt, pilnīgi pietiek ar pamatprogrammu, bet skolēniem, kas izvēlēsies kļūt par profesionāļiem, būs nepieciešams apmaksātas papildnodarbības. Jebkurā gadījumā bērnībā apgūta māksla un mūzika ir pamatlietas, kas attīsta radošumu, emocionalitāti, dvēseliskumu un lieliski noder jebkurā profesijā. Raudāšanas periods man beidzās vēl janvārī, tagad ir iestājies darbošanās spars,» atzīst Iveta Lavrinoviča.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

monta

Vecumnieku vadība - malači, bet, kas notiek ar Bausku?!!! Cik zināms vēl pat nav skaidrība vai naudiņa būs līdz decembrim. kas notiek ar Bauskas mūzikas skolu??? prom ir 8 skolotāji, kāda būs mācību kvalitāte? Vai bauskas domniekiem tas pie vienas vietas?

pirms 9 gadiem, 2009.09.03 09:10

TĀ IR!

To var uzzināt ikviens, interesējoties novada domēs. Tā ir ikvienam pieejama informācija.

pirms 9 gadiem, 2009.09.02 17:47

iii

mēs pārējie arī gribam dzirdēt kādas algas ir citos novados

pirms 9 gadiem, 2009.09.02 16:05

es

Cien. Bauskas Dzīve, kādēļ atšķirībā no izsmeļošas informācijas par Bauskas novadu, nekur nav publicēts Vecumnieku un Rundāles novadu sociālā dienesta vadītāju, bāriņtiesu, attīstības un plānošanas un citu nodaļu vadītāju atalgojums?

pirms 9 gadiem, 2009.09.02 15:44

Izglītība