Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zem «Lejenieku» dižozoliem priecājas par vasaru 5

Lietus mākoņu nenobiedētas ģimenes ar bērniem Viļa Plūdoņa «Lejeniekos» 29. augustā vairākas stundas pavadīja aktīvās nodarbībās.Par to, lai visiem būtu labi, gādāja Pestīšanas Armijas Bauskas korpusa sporta grupas «Zvaigzne» dalībnieki. Vadītāja Marija Bobele bija saieta saimniece, sagaidīja katru, kopā ar palīgiem gādāja par veltēm un cienastu.Saieta vietā, «Lejeniekiem» ierasti, pretī nāca divas zaķenītes – Viļa Plūdoņa muzeja vadītāja Signe Samsone un Ceraukstes pagasta kultūras darbiniece Inita Gilberte. Viņas stāstīja par dzejnieka bērnības un dzīves gaitām, izrādīja Zaķīšu pirtiņu un prata arī atturīgos un kautrīgos iesaistīt rotaļās. Iecavniece Aiva Mengote atzīst, ka pēdējā laikā visiem kopā reti iznāk būt ārpus mājas. Uz «Lejeniekiem» ģimene atbraukusi ar četriem bērniem – Elvi, Sigitu, Reini un mazo Emīlu, kuram ir tikai gadiņš. Mazie zeķītēs vien žiperīgi skraidīja pa mīksto mauriņu. Aiva stāsta, ka savos skolas gados iznācis būt «Lejeniekos», bet bērni te ir pirmoreiz. Prieks par sakopto vietu Mēmeles krastā. Aiva kopj piemājas saimniecību, vienīgais pelnītājs ir vīrs. Pēc atbalsta novada sociālajā dienestā Aiva nav vērsusies, jo atzīst, ka nepatīk lūgties. Ar drēbēm, apaviem palīdzot radi un draugi, kuriem arī aug bērni. Elvis šogad mācīsies piektajā klasē, līdz Dzimtmisas pamatskolai četri kilometri, bet tomēr nav jābraukā uz Iecavu, atzīst Aiva. Par dabas mieru, zaļumu upes krastā priecājās pieci no astoņiem baušķenieces Lindas bērniem. Jaunākais piedzimis pirms mēneša, vīrs ar trim mazākajiem bērniem palicis mājās. Bez pilsētas sociālā dienesta un Pestīšanas Armijas palīdzības ģimene nevarētu iztikt, gaida, kad Sarkanais Krusts sāks dalīt Eiropas Savienības palīdzības programmā paredzēto pārtiku.Linda stāsta, kā viņa taupa un rēķina, lai paēduši, apģērbti un ar skolai vajadzīgo būtu apgādāti visi. Pirms dažām dienām nācies izdot 60 latu, lai trim bērniem nopirktu mācībām vajadzīgās darba burtnīcas, nopūšas Linda. Sapņu ir daudz – viena meitiņa skaisti zīmē, gribētos viņu laist mākslas skolā, otra raksta dzejoļus, dzīvoklī vajadzīgs remonts. Linda vēro, kā bērni darina puķu pušķus, un nav pārsteigta, ka skaistāko viņi dāvina mammai. Pašiem veidotājiem tiek atzinības balvas – katram kāda rotaļlieta. Marija Bobele pateicas Pestīšanas Armijas Bauskas korpusam par atbalstu, nodrošinot saieta cienastam un aktivitātēm vajadzīgo. Nokļūt uz «Lejeniekiem» palīdzējis SIA «Aiva auto» vadītājs Agris Lazdiņš.Pamale tumst, bet vēl jāiet rotaļās, pajumtē bērni zīmē, katlā uz ugunskura vārās kartupeļu biezputra, dziedāšanai gatavojas Ceraukstes ansamblis «Vecie zēni». Atbrauc muzikanti, visi tiek aicināti uz zaļumballi, un pēcpusdiena iestiepjas naktī.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Papa

Visu cieņu Varimantam: varbūt varat atdzīvināt Lejeniekus?

pirms 9 gadiem, 2009.09.01 04:22

Papa

Jēzus Marija: 29.augustā vairākas stundas... Sasniegums :( Kur vēl nicinošāka attieksme var būt pret tik kolosālu vietu, kā Lejenieki! Nu nomainiet tokš beidzot menedžerus: padariet pieejamu ratu izstādi, laivas upē, peldvietu, uztaisa norādes no A7... Lūzeri...

pirms 9 gadiem, 2009.09.01 04:20

Varimants Plūdons

Prieks lasīt, ka Lejeniekos skan priecīgas bērnu balsis. Tas aizved arī mani domās atpakaļ kādus 75 gadus, kad Lejeniekos skaneja prieks un jautriba - mēs dzejnieka bērni, trīs deli un četras meitas, pusgraudnieka Skangaļūna un gadus vēlāk Geršebeka bērni un rentinieka bērni no Selēniem. Bija prieki, rotaļas, volejbola spēles un kur tad vēl peldēšanās Mēmelē. Jā, bija brinišķīgi! Par Pestīšanas Armiju varu teikt tikai labu. Viņi ļoti aktīvi datrbojās ari pie mums Kanadā, palīdzot plašai aprūpejamo saimei. Katru gadu uz Ziemassvētkiem es regulāri atbalstu viņu ziedojumu vakšanas akciju. Ja citas aprūpes organizācijas milzīgi daudz izdod administrācijai, tad Pestīšanas Armijai ziedotie līdzekļi lielāko tiesu aiziet aprūpei, jo adminastratīvie izdevumi ir minimāli.

pirms 9 gadiem, 2009.08.30 20:28

Geršebeku bērna bērns

10 gadu sena informācija, bet man lemts to izlasīt tikai tagad. Priecājos, ka "Lejeniekos" ir aktivitātes un patīkami, ka manas mammas vienaudzis Varimants to visu novērtē ar gaišu skatu. Paldies darītājiem!

pirms gada, 2018.01.16 15:45

atbalstītāja

Jauki, ka radām bērniem iespēju priecāties un būt kopā ģimenēm. Malači!

pirms 9 gadiem, 2009.08.30 16:27

Izglītība