Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina uz Lancmaņa lekciju par Bauskas pilsētas nozīmi Kurzemes hercogistes mākslas attīstībā 6

Biedrība «Bauskas vecpilsēta» 15. februārī Bauskas pils zālē pilsētas iedzīvotājus aicina noklausīties mākslas zinātnieka Imanta Lancmaņa aizraujošu lekciju «Bauskas pilsētas nozīme Kurzemes hercogistes 16. - 18.gadsimta mākslas attīstībā». Bezmaksas lekcija sāksies pulksten 17, informē biedrības pārstāve Indra Liepa.Imanta Lancmaņa stāstījums par Bauskas pili, Rātsnamu un Svētā Gara baznīcas izcilajām mākslas vērtībām tiks filmēts. Izglītojošo videomateriālu biedrība «Bauskas vecpilsēta» ir nolēmusi pavairot. Šī ideja radās pēc zinātniskās konferences, kas notika janvārī un bija veltīta Rātsnama rekonstrukcijas pirmā posma noslēgumam. Speciālistu sanāksmē Imants Lancmanis prezentēja pētījumu par Bauskas pils – Kurzemes hercogu rezidences – nozīmi pilsētas attīstībā 16. – 18. gadsimtā un sniedza tās rekonstrukcijas novērtējumu. Lektors atspoguļoja Rātsnama būvvēsturi un piedāvāja rekonstruētās ēkas interjeru iekārtošanas idejas, kas ļautu akcentēt 17. gadsimta celtnes autentiskumu. Pētījuma atsevišķa sadaļa ir veltīta Svētā Gara baznīcas interjera veidošanas vēsturei, unikāliem sakrāliem priekšmetiem un apdares elementiem, kuriem Latvijā nav līdzvērtīgu. Rātsnams, Svētā Gara baznīca un Bauskas pils ir kultūras mantojuma nozīmīgākās vērtības, uzsver Imants Lancmanis. Pēc biedrības «Bauskas vecpilsēta» lūguma viņš labprāt piekrita 15. februārī lekciju nolasīt otrreiz plašākā auditorijā. Aicināts ikviens interesents.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Agris Volkovs

Labprāt redzētu lekciju video formātā.

pirms 6 gadiem, 2012.02.18 13:33

nu jau

tu nav Baušķenieks,tu ir ļurļaks,kurš visu laiku čīkst!

pirms 6 gadiem, 2012.02.13 18:09

maara

var arii par naudu,ja esam iisteni patrioti.noteikti aizietu,bet darbs,

pirms 6 gadiem, 2012.02.13 16:28

Papa

Es nav Baušķeņieks, bet Latvijas patriots ;) DAUDZIEM noderētu šīs lekcijas publiska pieejamība. Lieciet vimeo.com: tur nav laika ierobežojuma.
Lai veicas!

pirms 6 gadiem, 2012.02.13 16:11

Lasītāja

Lancmaņa stāsts un akcenti par vērtībām, ko glabā Bauskas pils, Rātsnams un Sv. Gara baznīca, ir tiešām dzirdēšanas vērts. Manuprāt, katram baušķeniekam, savas pilsētas patriotam to vajadzētu noklausīties, lai zinātu, kas mums te blakus galu galā ir.

pirms 6 gadiem, 2012.02.13 12:54

Papa

O, ļoti interesanti, īpaši interesanta ideja par lekcijas filmēšanu.
Ceru, ka būs pieejama internetā, nevis pērkama par naudu.

pirms 6 gadiem, 2012.02.13 11:26

Kultūra un izklaide