Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atjaunotā Rītausmu bibliotēka – lielākā Bauskas novada laukos 2

Pēc vairāku desmitu tūkstošu latu vērtas pārbūves lasītājiem šodien, 11. martā, durvis ver atjaunotā Rītausmu bibliotēka Bauskas novada Īslīces pagastā. Telpu svinīgā atklāšana norisinājās 8. martā.Telpu atklāšanā pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Barans ne bez lepnuma norādīja, ka īslīcieši ir apsteiguši Rīgas Gaismas pils cēlājus. Bibliotēkas vadītāja Aina Pika pauda prieku par gaišajos toņos krāsoto 230 kvadrātmetru lielo telpu, kuru rotā vietējā mākslinieka Teodora Karašas gleznas. Tika uzteikti gaumīgi noformētie grāmatu plaukti, telpas iedalījums dažāda vecuma un interešu lasītāju zonās. Rekonstruētās bibliotēkas atklāšana Rītausmās sākās ar kādu citviet reti redzētu pasākumu. Terēze Mickēviča, kurai nav viegli pārvietoties, otrajā stāvā nokļuva ar īpašu pacēlāju. «Bauskas Dzīvei» viņa atzina, ka varētu jau uzkāpt pa kāpnēm, tomēr šāds pacēlājs ir ērts, īpaši gados vecākiem cilvēkiem. «Un cik skaistas ir telpas! Ar bijušajām tās nevar salīdzināt,» tā T. Mickēviča. Simbolisks atklāšanas brīdī bija arī valsis, ko novada administrācijas saimnieciskās nodaļas vadītājs Jānis Kalinka izdejoja ar bibliotēkas vadītāju Ainu Piku. Īslīces kultūras nama vadītāja Aiga Baltalksne, skatoties dejotājos, atcerējās, kā savulaik nākusi šajā zālē uz ballēm. Tomēr visvairāk viņa slavēja moderno aprīkojumu, izsakot cerību, ka tādējādi bibliotēka piesaistīs vairāk jauniešu. Līdz ar jaunajām telpām Rītausmu bibliotēkā izveidota vēl viena amata vieta. Par bibliotekāri te sākusi strādāt Ingrīda Simsone. Arī viņai atmiņas par šo vietu ir kā par skaistu balles zāli. «Jauki, ka tagad te atvēlēta vieta grāmatām, arī manai mīļākajai lasāmvielai: klasiskajiem kriminālromāniem un piedzīvojumu literatūrai,» sacīja I. Simsone. Bauskas Centrālās bibliotēkas vadītāja Baiba Tormane pārliecināta, ka Rītausmu bibliotēka ir pelnījusi šīs modernās un gaumīgi iekārtotās telpas, jo tā ir lielākā novada laukos lasītāju skaita ziņā. Tagad – arī pēc platības. «Bauskas Dzīvei» viņa stāstīja, ka šogad pārejai uz jaunām telpām gatavojas Mežotnes bibliotēkā. Savu kārtu gaida Mūsas bibliotēka Ceraukstes pagastā, kur apgrūtinoša ir nokļūšana uz otro stāvu un valda liela šaurība.UZZIŅAIRītausmu bibliotēkas rekonstrukcijas veikta, izmantojot Eiropas Savienības finansējumu projektā «Uzņēmējdarbības atbalsta bibliotēku pārrobežu sadarbības tīkla izveidošana», kā arī Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējumu.Remontdarbus no 2012. gada oktobra līdz 2013. gada martam veica SIA «GS Celt». Līguma summa – 44 173 lati. Apkures sistēmas rekonstrukcijai, mēbeļu un aprīkojuma iegādei izlietoti 15 567 lati. Apmeklējumu skaits bibliotēkā 2011. g. – 7474.Avots: Bauskas novada dome.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

jobens bobens

zadalbaļi jau ar tām bibliotēkām, galīgi apsutuši !

pirms 5 gadiem, 2013.03.11 09:08

Precizēju

Rītausmu bibliotēkā Lauku attīstības programmas projekta "Bauskas novada bibliotēku rekonstrukcija un aprīkošana" ietvaros veikta apkures sistēmas rekonstrukcija (05.01.-21.06.2012.), darbus veica SIA „PRO DEV”, līguma summa Ls 9 161.00 un jaunu mēbeļu iegāde (15.01.-15.02.2013.), darbus veica SIA „Salons Arka”, līguma summa Ls 6 406.68.

Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta „Uzņēmējdarbības atbalsta bibliotēku pārrobežu sadarbības tīkla izveidošana” (Business Library) ietvaros veikti bibliotēkas un kāpņu telpas remontdarbi, uzstādīts pacēlājs (18.10.2012.- 28.02.2013.). Darbus veica SIA „GS CELT”, līguma summa Ls 44 173.11

pirms 5 gadiem, 2013.03.11 08:29

Kultūra un izklaide