Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novada domes deputāti piekrīt atbalstīt rokoperu «Lāčplēsis» 9

Māras Zālītes un Zigmara Liepiņa rokoperas «Lāčplēsis» jauno iestudējumu, iespējams, novembra beigās varēs skatīt arī Bauskā. Pēc ilgām diskusijām Bauskas novada domes deputāti piekrita iesaistīties šī darba veidošanā ar līdzfinansējumu. SIA «Producents.lv» sācis darbu, lai atkārtoti iestudētu M. Zālītes un Z. Liepiņa rokoperu «Lāčplēsis». No 1. līdz 28. novembrim to paredzēts izrādīt visā Latvijā, 27. novembrī arī Bauskā. Lai īstenotu vērienīgo uzvedumu, «Producents.lv» lūdzis pašvaldībām, kur plānotas izrādes, finansiālu atbalstu. Uz Bauskas novada domes apvienoto finanšu komitejas sēdi 24. janvārī bija aicināts «Producents.lv» valdes loceklis Juris Millers. Deputāti viņu detalizēti izvaicāja par iestudējuma mākslinieciskajām iecerēm, par līdzfinansējuma izlietojumu. J. Millers stāstīja, ka iestudējumā iesaistīsies 18 šī laika populārākie Latvijas solisti, Lāčplēša loma uzticēta dziedātājam Donam. Piedalīsies koris «Balsis», muzikālo pavadījumu spēlēs Kristapa Krievkalna ansamblis. Izmantojot modernākās augsta līmeņa tehnoloģijas, iestudējuma veidošanā tiks iesaistīta 70 cilvēku radošā komanda. Vienas izrādes pašizmaksa tiek lēsta ap 11 000 latu, projekta kopējās izmaksas ir aptuveni 200 000 latu. Tiek meklēts sponsoru atbalsts, taču, lai samazinātu biļešu cenas, lūgts 1000 latu pašvaldības līdzfinansējums. Deputāti interesējās, kādas būs biļešu cenas, izskanēja iebildumi pret to, ka tāmē iekļautas tādas izdevumu pozīcijas kā ēdināšana un naktsmītnes. J. Millers skaidroja, ka biļetes uz izrādi Bauskā varētu maksāt no 5 līdz 12 latiem. Deputāti uzstāja, ka augstākā cena varētu būt septiņi lati. Izskanēja bažas, vai par tik dārgām biļetēm izdosies piepildīt 400 vietu lielo Bauskas kultūras centra (BKC) zāli. Tika spriests – ja izrādi rīkotu plašākās telpās, biļetes būtu lētākas. BKC direktore Ilva Vansoviča paskaidroja, ka novadā nav plašāku telpu rokoperas izrādīšanai. Citviet, piemēram, Madonā, izvēlēta sporta manēža, Bauskā tādas nav. Uzklausot J. Millera skaidrojumus, deputāti nolēma atbalstīt sagatavoto lēmuma projektu, piekrītot iesaistīties rokoperas līdzfinansēšanā ar 1000 latiem. Galīgais lēmums būs jāpieņem domes sēdē 31. janvārī.Pēc komitejas sēdes J. Millers «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka līdz šim 17 pašvaldības piekritušas iesaistīties rokoperas iestudējumā ar līdzfinansējumu. Bauska bijusi vienīgā vieta, kuru viņam nācies apmeklēt, lai skaidrotu deputātiem iestudējuma mākslinieciskās un tehniskās ieceres.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Millers

Visi mani projekti ir izāzušies,ierakstiet googlā manu uzvārdu,vārdu un redzēsiet,kāds afērists es esmu.

pirms 5 gadiem, 2013.01.28 22:19

Dārznieks

Lohadronu kantoris prasa naudu pašvaldībai.... no kura laika pašvaldībai jāmaksā par dažu cilvēku biznesa plāniiem??? Tas saucas kādas partijas ielikteņu lobēšana,ja Bauska iedos naudu. Laikam Vienotībai vai kāda cita partija šādā veidā vāc naudu priekšvēlēšanu agitācijai. Cirks,ja atbrauc uz Bausku,tas nopelna no pārdotajām biļetēm,bet šisCirks grib priekšatmaksu! Nu redzēsim,ja veipiš dos naudu,tad skaidrs,ka Vienotība vāc naudiņu.

pirms 5 gadiem, 2013.01.28 22:00

Ja jau Bauskas novada deputātiem tiktāl atmaigušas sirsniņas, vai nebūtu laiks pārskatīt novada domes savulaik pausto noliegumu sabiedriskās pirts dotācijai. Šī sabiedriskā pirts daudziem baušķeniekiem bija vienīgā iespēja uzturēt ķermeņa higiēnu ciešamā līmenī. Jaunajā, dotētajā atpūtas kompleksā tāda iespēja kā ieziepēties diemžēl būs liegta. Iespēju Ieziepēties izmanto daļa deputātu, neliegsim viņiem šo prieciņu pirms vēlēšanām.

pirms 5 gadiem, 2013.01.28 13:51

gans

Spīdola nevar palīdzēt. Par baltu velti. Nu sametiet, taču,sametiet, lai balstiņa tālu skan....

pirms 5 gadiem, 2013.01.28 12:33

Baļķvilcis

Tautai jāredz sava nacionālā vārguļa bezcerīgās gaitas !
Spīdola, nu ej taču viņam palīgā,lai vienreiz šis beidz dzelmē grābstīties gar Melno bruņinieku!

pirms 5 gadiem, 2013.01.28 11:23

Šādam uzvedumam piemērotāks būtu Grenctāles kultūras nams. Tur irplašāka skatuve.

pirms 5 gadiem, 2013.01.28 10:41

Baušķeniece

Izlasot pēdējo teikumu,man palika kauns par Bausku.

pirms 5 gadiem, 2013.01.28 08:40

Kultūra un izklaide