Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas pilī dejo jaunos 16. – 17. gadsimta tērpos 1

Bauskas pils muzejs atklājis tūrisma sezonu, seno deju grupai «Galms» demonstrējot nule pašūtos 16. un 17. gadsimta vienkāršo ļaužu linu tērpus un viņu dejas.Tērpi tapuši kultūras vēstures biedrības «Galms» īstenotā projektā «16. un 17. gadsimta Kurzemes un Zemgales hercogistes pilsētnieku tērpi kultūras vēstures programmām». To atbalstījis Zemgales plānošanas reģions, piešķirot Kultūrkapitāla fonda līdzekļus, klātesošos 4. maijā sarīkojumā informēja biedrības «Galms» dalībniece un projekta autore Ligita Asare.L. Asare pastāstīja, ka projekta gaitā tika sašūti desmit vēsturiski kostīmi – 16., 17. gadsimta pilsētnieku tērpi. Kopējais finansējums bija Ls 1905,67. No tiem Kultūrkapitāla fonda piešķirtie līdzekļi ir Ls 1250 (65,6%), Bauskas novada pašvaldības – Ls 476,42 (25%), biedrības «Galms» pašfinansējums – Ls 179,25 (9,4%).Kostīmu izgatavošanas autordarbu veikusi tērpu meistare Santa Kirmuža-Svilāne, kurai jau līdz šim bijusi pieredze vēsturisku tērpu veidošanā.Bauskas pilī un Bauskā apmeklētāji visaktīvāk ierodas vasarā, tādēļ ir jāveido programmas, kas paredzētas izrādīšanai ārpus telpām. Tieši tāpēc tapuši tērpi, ar kuriem var sniegt priekšnesumus Bauskas pils pagalmos. Tādējādi Bauskas pils muzejs īsteno kompleksu unikālā kultūrvēstures objekta iedzīvināšanas programmu.Bauskas pils muzeja speciāliste Taiga Skane aicināja dejotājus izrādīt jaunos tērpus, raksturojot tos kā «mazās ģildes amatniekiem» valkājamus. 4. maijā deju grupa «Galms» šajos kostīmos uzstājās pils zālē, taču T. Skane bilda, ka 16. un 17. gadsimtā ķēķa meitas un veļas mazgātājas pils zālē dancot netika ielaistas.Skatītājiem tika demonstrēti Vācijas pilsoņiem 16. gadsimtā raksturīgi tērpi – diezgan noslēgtas kleitas un pamatīgi savīstītas galvassegas. Bija flāmu zemnieču kostīmi un itāliešu piļu virtuvju ķēkšām raksturīgie tērpi.Sestdien varēja skatīt pavisam citādas kleitas nekā tās greznās, kādās līdz šim dejoja galminieces «Galmā». Arī deviņu jauno deju izpildījums, ko demonstrēja 4. maijā, pilnībā atšķīrās no līdz šim vērotā. «Aizmirstiet taisnās līnijas, precīzos soļus un galminieku taisnās muguras, kas «Galma» dejās bijušas! Nu vienkāršie pilsētnieki danco ar citu vieglumu, būs līkas muguriņas un grīļīgi solīši,» ar ļaužu dejas manieri iepazīstināja pils muzeja speciāliste Ilona Taure.Pēc koncerta sestdien dejotāji mācīja senās dejas apmeklētājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ligita

Labdien, Bauskas Dzīve!

Paldies par deju grupu "Galms" un Bauskas pils muzeja aktivitāšu pastāvīgu popularizēšanu. Manuprāt, tādā veidā arī "Bauskas Dzīve" ļoti aktīvi piedalās unikālā kultūrvēstures objekta - Bauskas pils iedzīvināšanas programmas īstenošanā.
Paldies! Veiksmi!

pirms 5 gadiem, 2013.05.07 15:53

Kultūra un izklaide