Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērsteles teātrim iedod vārdu 5

Rundāles novada Viesturu pagasta Bērsteles amatierteātra kopu turpmāk dēvēs skanīgā vāciskas cilmes vārdā «Ursula». Vārda došanas svinības notika piektdienas, 15. februāra, vakarā. Teātra spēlēšana Bērstelē aizsākusies pirms 13 gadiem. Kolektīva darbiniece, skolotāja Gunta Šurna, atceras, ka teātra dibināšanai bērsteliešus mudinājusi kāda publikācija «Bauskas Dzīvē», kurā mazais pagasts nodēvēts par Sūnu ciemu: «Tāds salīdzinājums mūsos uzdzina dusmas, sanācām kopā bariņš aktīvu cilvēku un nolēmām, ka pierādīsim visiem – Bērstele nav nekāds Sūnu ciems. Pirmā izrāde, ko iestudējām, bija «Sūnu ciema zēni». Publika mūs uzņēma ar sajūsmu, un tā teātra spēlēšanas prieks auga augumā.» G. Šurna piebilst, ka teātra pirmsākumos tā stiprais balsts bijusi toreizējā pagasta pārvaldes vadītāja Aija Udalova. Atceroties teātra vēsturi, dalībnieki stāstīja par izrādi «Čaukstenes», kurai pirmo reizi speciāli šūdināti tērpi. Atmiņā palicis lieliestudējums «Skroderdienas Silmačos». Daudz darba režisore Līga Bajāre bija ieguldījusi izrādē par izsūtīšanu uz Sibīriju «Izvešana». Šo darbu bērstelieši izrādījuši tikai vienu reizi. Amatierkopa 13 gadus ilgajā pastāvēšanas vēsturē tā arī nebija tikusi pie vārda. Režisore Sarmīte Rutka, kura ar Bērsteles aktieriem strādā trešo gadu, stāsta – beidzot nolemts rīkot kristības un dot kolektīvam nosaukumu. Spriests ilgi, beidzot nolemts saukt teātri vāciskas cilmes vārdā «Ursula». «Oriģināli un skanīgi, kā nevienam,» par jauno vārdu teic režisore.Vārda došanas svinības Bērsteles kultūras namā piektdienas vakarā izvērtās krāšņā kristību rituālā, ko vadīja Svitenes pagasta folkloras kopa. Novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, sveicot no jauna kristīto kolektīvu, vēlēja «Ursulai» godam nostāties līdzās citām Rundāles novada teātra kopām.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Jā,jā

Nē, tikai tajos, uz kuriem tiek īpaši uzaicināts, bet tagad, vēlēšanām tuvojoties noteikti būs visos.

pirms 5 gadiem, 2013.02.19 14:53

Mūsējais

Okmaņa kungs piedalās visos novada pasākumos. Viņš ir mūsējais.

pirms 5 gadiem, 2013.02.18 20:32

Jautājums?

Vai tiešām Okmaņa kungs šajā pasākumā bija klāt?Ja tā tad cepuri nost.
Bauskas novada kungi pat nezina cik novadā ir pašdarbības kolektīvu kur nu vēl tādu ekstru kā gribēt lai kāds ierodas uz kultūras pasākumiem!

pirms 5 gadiem, 2013.02.17 21:55

Kultūra un izklaide