Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deju skatē izrāda savu dejotprasmi 7

Bauskas deju apriņķa skatē Īslīces pagasta kultūras namā svētdien, 11. martā, savu dejotprasmi izrādīja četru novadu – Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku – kopas. Kopas izpildīja nedēļas sākumā izlozētās dejas. «Piekusu, drusku pat elpa aizsitās, bet ir labi, ļoti labi,» pozitīvu emociju pārņemta pēc dejas «Kreicburgas polka» «Bauskas Dzīvei» atzīstas deju kopas «Stelpe» dalībniece Laura Pakalne. Viņai šī nav pirmā skate, žūrijas priekšā nācies uzstāties arī agrāk. L. Pakalne pārliecināta, ka dejošanu nekad nepametīs. Pēc gadiem viņu noteikti varēs sastapt arī senioru deju kopā. Kopai «Stelpe» šī bija pirmā skate, jo ļaudis kopā sanākuši tikai pērn. Vadītāja Lāsma Skābuliņa «Bauskas Dzīvei» stāstīja, ka, esot aizskatuvē, ļoti jutusi līdzi saviem dejotājiem: «Viss bija lieliski. Viņu sejās bija redzams prieks, viņi dejo no sirds. Ceru, ka mazās kļūdiņas žūrija mums piedos.» Priecīgi smaidot, «Bauskas Dzīvi» uzrunāja jaunās dejotājas no Iecavas. «Vai pamanījāt, ka meitenēm galvā dzīvu puķu vainadziņi? Mēs ļoti lepojamies ar šīm smaržīgajām rotām tagad, kad laukā vēl sniegs nav nokusis,» stāsta kopas vadītāja Solveiga Lineja. Viņa pauž gandarījumu par Iecavas jauniešu dejotkāri. Uz mēģinājumiem Iecavā ierodas ne tikai novada skolēni, bet arī bijuši iecavnieki – studenti no Rīgas, Jelgavas un Cēsīm. «Šogad ir ļoti skaists repertuārs. Tāpēc mēs to izpildām ar prieku,» stāsta studente Ginta Cera. Pašlaik viņa apgūst ritmikas un deju pedagoģijas iemaņas. «Kad vadītāja aizies dejot uz senioru kopu, es stāšos viņas vietā,» jautri attrauc G. Cera.Baiba Ratkus, ģeodēzijas un kartogrāfijas zinātņu maģistre, stāsta, ka, dejojot ilgāku laiku, vieglāk apgūt repertuāru: «Jo ilgāk dejo, jo vieglāk iemācīties katru nākamo deju. Tādēļ mēs ar prieku apmeklējam mēģinājumus, esam tik smaidīgi un jautri arī šodien tik atbildīgā pasākumā kā deju skate,» apgalvo B. Ratkus.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

dejotāja

Jā par žūriju neviena vārda par atzīmēm ne viena vārda arī citi kolektīvi ir aizmirsti piem,varēja jau arī uzrakstīt ka ir viens A grupas ansamblis bet nekā!ļoti slikts raksts ,bet pasākums bija liels,skaists un arī bildes varēja vairāk salikt...skumji:(
Pilnīgi piekrītu komentāram "Skats no malas"

pirms 7 gadiem, 2012.03.14 21:24

tikpat labi

tikpat labi varēja arī nebūt šis raksts!

pirms 7 gadiem, 2012.03.13 23:44

Skats no malas

Jā, Dejotājus nekad neviens nav novērtējis ,jo A. Uščas kundze raksta par teātri, bet I.Muižnieces kundze par kori./ Pati biju tur un redzēju, ieradās otrās daļas sākumā 2 Bauskas dzīves apskatnieki ( ne pa tēmu) uzbildēja kautko ( arī ne pa tēmu) un tas nekas, ka tika izdejotas 60 ( sešdesmit ) burvīgas dejas! Vismaz būtu uzklausījuši Virsvadītāja J.Purviņa vai žūrijas komisijas locekļu cien. I.Saulītes, J.Ērgļa, Z. Mūrnieces u.t.t. viedokli, lai pasaka kaut ko skaistu šajā drūmajā laikā, a mēs tik pa cūku kompleksiem.....

pirms 7 gadiem, 2012.03.13 14:07

Pēteris

Koncertā dejoja 20 kolektīvi!!! Varbūt tomēr arī kāda virsvadītāja komentāru varēja iemest.. Par dažu labu mazāku pasākumu teksta un bilžu ir ka biezs! :D Loģika, ne?

pirms 7 gadiem, 2012.03.13 10:40

Nedejoju

Nu un ko tad tur tik briesmīgi vajadzēja aprakstīt un analizēt???? Kā kurš deju solis licis un cik dziļi elpu ievilcis pirms un pēc uziešanas uz skatuves??

pirms 7 gadiem, 2012.03.13 01:07

Kristīne

Njā... Kārtējais izsmeļošais raksts par tik lielu pasākumu...

pirms 7 gadiem, 2012.03.12 22:28

Kultūra un izklaide