Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzied un dejo Īslīces zaļās pļavās 1

Bauskas novada Īslīces pagasta trīs ciemu svētki šovakar, 6. jūnijā, beigsies ar lustīgu zaļumballi uzņēmēju Saltupu pļaviņā.Bauskas, Vecumnieku, Iecavas, Rundāles un Pakrojas (Lietuva) amatierkopas ar koncertprogrammu «Reiz zaļā pļavā...» ieradās pie klausītājiem Ādžūnos un Bērzos. Viņi uzstājās brīvā dabā.Četru mūsu reģiona novadu un Pakrojas pašvaldība ir iesaistījusies pārrobežu projektā, kura mērķis ir Zemgales tradīciju popularizēšana. Koncerti Īslīces pagasta ciemos, kā arī Līduma kultūras namā ir viena no projekta aktivitātēm. Tiesa, daudz plašāka nekā pirmā sadarbības partneru tikšanās Lieldienu koncertā.Stāsta projekta koordinatore Jolanta Lauva: «Īslīces pagasta ciemu svētku tradīciju iedibinājām 2008. gadā. Iedzīvotāju interese par to bija milzīga, jo Ādžūnos un Bērzos ieradās ļoti daudz skatītāju. Viņiem ir ierobežotas iespējas nokļūt sarīkojumos Līduma kultūras namā, tādēļ nomales iedzīvotāji jauno ideju uztvēra atsaucīgi. Pārrobežu projekts šo iniciatīvu ļauj attīstīt, iesaistot arvien plašāku tautas mākslas entuziastu loku.»Koncertā piedalījās Īslīces pagasta vidējās paaudzes deju kopa «Līdums», amatierteātris, jauktais koris «Četri vēji», Svitenes deju kopa, Iecavas bērnu folkloras grupa «Tarkšķi», Skaistkalnes sieviešu ansamblis, meiteņu ansamblis, kā arī Pakrojas trīs amatierkopas. Ādžūnos un Bērzos viņiem pievienojās televīzijas šova dalībnieces māsas Legzdiņas.Vietējo uzņēmēju Gutjaru un Saltupu ģimenes arī ir iesaistījušās projekta aktivitātēs. Savos īpašumos viņi piedāvāja sakoptas un jauki iekārtotas pļaviņas koncerta dalībniekiem un apmeklētājiem.Jau no rīta Īslīces vidējās paaudzes dejotāji ieradās mēģinājumā kultūras namā, lai gan tikai rītausmā pārradās mājās no iepriekšējās uzstāšanās. Īslīcieši 5. jūnijā piedalījās Latvijas vidējās paaudzes deju kopu festivālā «Līklocis» Valmierā. «Dejotāji ir ļoti izturīgi – kad vajag, vienmēr būs uz strīpas. Svētku uzvedums Valmierā bija vērienīgs, labi organizēts. Gan dejotājiem, gan skatītājiem bija interesanti,» spriež Roberts Trinskis, Īslīces kultūras nama direktores vietnieks. Ceraukstes uzņēmējs Vladimirs Manavickis arī bija Īslīces pagasta ciemu svētku dalībnieks. Jau trīs gadus viņš spēlē Īslīces amatierteātrī «Dadži». Drāmas kopa Ceraukstē ir beigusi darbību, tādēļ Vladimirs interesējies par pievienošanos citai entuziastu grupai. Draugs Auseklis Grauzis ieteicis izvēlēties «Dadžus». Abi kungi vakar piedalījās uzvedumā «Austrumu pasaka», ko iestudēja režisore Vaira Dundure. Vladimiram tajā ir sultāna loma.Pārrobežu projektu Auseklis un viņa draugs vērtē atzinīgi. «Ir jauki satikties līdzīgu interešu cilvēkiem labā kompānijā. Lietuvieši ir daudz azartiskāki nekā mēs, tādēļ ātri iemanto publikas simpātijas. Svētki cilvēkus satuvina. Pēc koncertiem mēs varam mierīgi parunāties un patīkami izklaidēties,» secina Vladimirs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

es no Ādžuniem

Vispār ļoti izdevies pasākums, kā Ādžūnos tā Bērzos, jo tur vēl bija pasākuma turpinājums-zaļumballe. Varētu jau ko biežāk atvest uz Ādžūniem pārādīt,jo esam pierobeža un veco ļaužu pārākuma ciematiņš. Paldies Īslīces kultūras darbiniekiem, un pārējiem par skaiti pavadīto svētdienu.

pirms 9 gadiem, 2010.06.07 13:47

Kultūra un izklaide