Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gatavojas amatniecības festivālam Bauskā 2

Bauskas mākslas un amatniecības centrā rit intensīvs rekonstrukcijas darbs. Līgumā paredzēts celtniekiem objektu ekspluatācijā nodot 28. jūlijā. Taču jau 23. jūlijā te iecerēts vērienīgs Bauskas amatniecības un mākslas festivāls.Bauskas bērnu un jauniešu centra ēkas pirmo stāvu, kur paredzēts izvietot Mākslas un amatniecības centru, rekonstruē SIA «Kvēle». Uzņēmuma valdes loceklis Ģirts Karpovičs «Bauskas Dzīvei» atturas nosaukt objekta ekspluatācijā nodošanas laiku. Strādājot atklājas arvien jauni un jauni darbi, kas jāveic.Esot klāt plānošanas sapulcē 2. jūlijā, «Bauskas Dzīve» novēroja, ka nepietiekami konstruktīvi projekta īstenošanā iekļaujas novada domes speciālisti. Projektā ir daudz nepilnību, kuru novēršanai nepieciešama operatīva atbildīgo speciālistu rīcība. Vienlaikus jāatzīst, ka ēka ir veca, tai daudzviet nepieciešams teju kapitālais remonts. Tas arī izskaidro darbu lēno tempu. Neraugoties uz daudzajām problēmām, Bērnu un jauniešu centra direktore Benita Svareniece ir optimistiska. Viņa pārliecināta, ka svētki varēs notikt, ja arī varbūt ne visās telpās viss būs padarīts. Vienlaikus viņa uzteic celtnieku darbu, rūpību, ar kādu viņi strādā. Bauskas mākslas un amatniecības centrs top ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. 23. un 24. jūlijā te pirmo reizi norisināsies Bauskas mākslas un amatniecības festivāls. Tas būs Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas viens no pasākumiem, kuru rīko Bauskas novada dome. Svētku mērķis ir attīstīt amatniecības un lietišķās mākslas jomu tūrisma piedāvājumu dažādošanai. Paredzams, ka festivālā piedalīsies amatnieki no Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku, Jelgavas, Dobeles, Jēkabpils, Viesītes, Krustpils novada, Biržu, Rokišķu, Jonišķu rajona, Šauļu reģiona.Svētki 23. jūlijā sāksies Bauskas tautas namā ar konferenci «Amatniecības centri Latvijā un Lietuvā: pieredze un perspektīvas». Tepat būs apskatāma fotoizstāde «Vidusbaltijas militārā amatniecība 16. un 17. gadsimtā». Savukārt 24. jūlijā Bauskas pilī būs amatnieku tirgus. Latviešu un lietuviešu tradicionālo amatu meistari – kalēji, audēji, pinēji, podnieki – demonstrēs prasmes un arī tirgos savus izstrādājumus. Tad arī paredzēts rīkot atvērto durvju dienu jaunatvērtajā Mākslas un amatniecības centrā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

vēlētājs

Prieks par cerīgoIvaru Jakovelu! Lai viņam izdodas iekļūt Saeimā un tad mums visiem parādīt kā ir jādomā un kā jāstrādā un kā svētki jāuzrīko! Saskaņas centram ura ura ura!

pirms 9 gadiem, 2010.07.06 13:14

Ivars Jakovels

Cerēsim, ka celtnieki pagūs laikā, lai izdotos svētki baušķeniekiem un pilsētas viesiem.

pirms 9 gadiem, 2010.07.06 10:28

Kultūra un izklaide