Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iecavā piedzied Mātes dienas svētkus 2

Iecavā šogad pirmo reizi rīkoto visa novada mazo «cāļu» dziedāšanas konkursu, kas notika 9. maijā, cer padarīt par tradīciju.«Jūs visi 23 varonīgie «cāļi» Māmiņu dienā esat uzvarētāji,» žūrijas vārdā pirms apbalvošanas uzrunājot Iecavas novada pirmā kopīgā konkursa «Cālis 2010» fināla dalībniekus, sacīja dziedātājs Kaža jeb Kārlis Būmeisters.Par Iecavas «Cāli 2010» kļuva septiņgadīgā Estere Stepanoviča-Monkevica, kuru konkursam sagatavoja sākumskolas «Dartija» pedagogi.Konkurss bija sarīkots kā īpašs veltījuma koncerts Mātes dienā. Vecāki un vecvecāki, brāļi un māsas, radi un draugi priecājās par priekšnesumu. Desmit mazos dziedātājus bija sagatavojušas bērnudārza «Cālītis» audzinātājas, astoņus – bērnu un jauniešu folkloras grupa «Tarkšķi», piecus – sākumskolas «Dartija» pedagogi.Konkursantu sniegumu žūrija vērtēja pēc priekšnesuma sarežģītības, mākslinieciskās kvalitātes un dalībnieka vizuālā tēla. Katrs mazais mākslinieks saņēma piemiņas balvu un atzinības rakstu ar īpašu nomināciju – drosmīgākais, apdomīgākais, kautrīgākais, pavasarīgākais, skatuviskākais, koķetākais, atraktīvākais, ritmiskākais, pūkainākais, romantiskākais, smaidīgākais, skanīgākais, sirsnīgākais, modīgākais, pasakainākais, «cālīte-aktrisīte», «cālīte-zeltamute», tautiskākais, mīlīgākais, neparastākais.Simpātiju balvu saņēma «cālis-džentlmenis» Kārlis Čipens, kurš tik sirsnīgi izpildīja «Lāča miega dziesmiņu», ka publika viņam ar prieku piebalsoja. Šī gada galvenā uzvarētāja Estere dziedāja V. Siliņa «Pavasara dziesmiņu».Repertuārs bija krāsains – no mūslaiku komponistu ritmiskajām, vienkāršajām bērnu dziesmiņām līdz folklorai un populārajai «Do, re, mi» no kinoklasikas lentes «Mūzikas skaņas». Vairākums dalībnieku dziedāja ar fonogrammas pavadījumu. Vairāki «Tarkšķu» pārstāvji izcēlās ar akordeona, vijoles un ritma instrumenta pavadījumu, kā arī pievilcīgiem dejas elementiem. Neviens mazais dziedātājs neizpildīja savu skaņdarbu a cappella jeb bez pavadījuma, kas, iespējams, prasa nopietnāku gatavošanos un lielāku vokālo meistarību. Publikai īpaši patika straujākās un ritmiskākās dziesmas.Žūrijā kopā ar Kažu bija Arita Orrava, Rīgas Doma kora skolas pedagoģe, Iecavas kultūras nama vokālā ansambļa «Svētdiena» vadītāja, Iecavas mūzikas skolas vokālā pedagoģe Kristīne Circene un Iecavas kultūras nama deju grupas «Matrix» vadītāja Liāna Vīksna. Salicis atzīmes un nodevis savu vērtējumu pārējo žūrijas kolēģu apkopošanai, Kaža apspriešanās laikā nodziedāja vairākas dziesmas, sniedzot līdzi dziedāšanas prieku mazajiem māksliniekiem un publikai. Konkursa rīkotāja Iecavas kultūras nama mākslinieciskā vadītāja Alma Spale pateicās dalībniekiem, pedagogiem, vecākiem un jo īpaši klausītājiem, kuri Mātes dienā bija piepildījuši kultūras nama lielo zāli un ar prieku atbalstīja mazos māksliniekus. Viņa pauda cerību, ka mazo dziedātāju konkurss Iecavā kļūs par tradīciju, un vēlēja visiem atkal tikties līdzīgā sarīkojumā nākamgad.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Fane

Liels paldies skolotājām Rūtai Maksimai, Kristīnei Karelei un Kristīnei Zabarovskai par milzu ieguldīto darbu bērnu sagatavošanā konkursam!!!

pirms 9 gadiem, 2010.05.10 20:33

Kultūra un izklaide