Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Īslīcē dejo valsi, rumbu un fokstrotu 6

Bauskas novada Īslīces kultūras namā 3. martā jau sesto reizi notika pieaugušo deju kluba «Relax» tradicionālais konkurss un atpūtas vakars.Konkurss ir dalībnieku izaugsmes vērtējums savā lokā, nevis publiska sacensība, uzsver sporta deju pedagoģe Lidija Dāvide.Īslīces kultūras namā pieaugušo deju kursus Lidija Dāvide sāka vadīt pirms sešiem gadiem. Iepriekšējos deviņus gadus Īslīcē viņa mācīja standartdejas un Latīņamerikas dejas bērniem, rīkoja Latvijas skolēnu konkursus. Patlaban sporta deju kustība turpina attīstīties Bauskas Valsts ģimnāzijā, Bauskas sākumskolā un pilsētas 2. vidusskolā. Īslīces kultūras nams ir vienīgā vieta Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadā, kur sporta dejas var apgūt pieaugušie jebkurā vecumā. Kluba «Relax» dalībnieki galvenokārt ir precēti pāri. Kursus pastāvīgi apmeklē 12 vīrieši un dāmas. Viņu izvēle ir īpaši motivēta. Pāri mācās dejot, lai nostiprinātu partnerattiecības, uzlabotu stāju, ritma izjūtu, domāšanu, pavadītu laiku estētiskā vidē.Kluba «Relax» konkursā dejotāji pavisam izpildīja desmit standartdejas un Latīņamerikas dejas. Atkarībā no kursu apmeklējuma ilguma deju skaits pāriem bija atšķirīgs. Sarīkojumā piedalījās arī ciemiņi – Saldus novada sporta deju izpildītāji. Dzīvesbiedri Uģis Zanders un Evita Rulle sarīkojumu Īslīcē apmeklēja trešo reizi.Ozolaines pamatskolas pedagoģe Elīna Baltgalve un viņas vīrs Dzintars Burkovskis dejo jau sesto sezonu. Nesen viņi piedalījās nopietnā amatieru sporta deju konkursā Priekulē un ieguva pirmo vietu. Latvijas Sporta deju federācijas žūrija atzinīgi novērtēja arī Naldas un Harija Zablocku uzstāšanos. «Mana mamma, kad rādu viņai videoierakstus, nespēj noticēt, ka filmā redzamais dejotājs esmu es,» atklāj Harijs Zablockis. Savukārt viņa kolēģis Valērijs Gabrāns, kurš dejo pārī ar sievu Līgu, piebilst: «Dejā izpaužas Harija apslēptais matemātiķa talants. Latīņamerikas dejās vispirms ir jādomā ar galvu un tikai pēc tam jākustina kājas.» To apstiprina arī Elīna Baltgalve, kura no trīs līdz vismaz 25 gadu vecumam ir bijusi tautas deju dažādu kopu dalībniece. Viņas dzīvesbiedrs Dzintars, iztaujāts par dejošanas nemanāmām ietekmēm, spriež: «Esmu iemācījies pārvaldīt ķermeni, katru kustību. Bez īpašas piepūles ieguvu labu stāju un fizisko formu, necilādams svarus. Skaistā mūzika, nodarbību patīkamā gaisotne divas reizes nedēļā ir nepieciešamā harmonijas deva, lai ikdienu uztvertu gaišāk.» Elīna min arī dejošanas psihofizisko efektu – tā palīdz nostiprināt partnerattiecības. Sporta deju sarīkojumā Īslīcē piedalījās pāri no Bauskas, Iecavas, Vecsaules, Ozolaines, Īslīces, Gailīšiem. Vakaru vadīja skaistkalniete Ērika Sļipecka. Savulaik sporta dejas viņa mācīja Skaistkalnes vidusskolas bērniem. Neoficiālajā žūrijā darbojās deju pedagoģes Lidijas Dāvides bijušie skolēni – nu jau pieauguši cilvēki, kuriem bērnībā iegūtā sporta deju pieredze joprojām noder.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Nav taisnība, Aina!

Īslīces kultūras nams ir vienīgā vieta Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadā, kur sporta dejas var apgūt pieaugušie jebkurā vecumā.

Šāda iespēja ir arī Mežotnes pagastā!

pirms 6 gadiem, 2012.03.06 22:26

Jā,es ar pamanīju,caur Īslīci braucot,ka visi dejoja! Aš pats auns,tobiš barančiks,pie pagastmājas uz galvas breiku grieza!

pirms 6 gadiem, 2012.03.05 17:32

tūdaliņš

Es ar būt līdzi lecis, bet man tā kurpīt pušu. Atliek plaukstiņpolka ....

pirms 6 gadiem, 2012.03.05 15:30

jes

Prieks par Elīnu un Dzintara panākumiem, galu galā dejas Elīnai gēnos :))

pirms 6 gadiem, 2012.03.04 23:54

ineta

Es arī gribu piedalīties..
kāda ir maksa par kursiem un kur tā ir jāiemaksā?

pirms 6 gadiem, 2012.03.04 19:55

Kultūra un izklaide