Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izglītos par ebrejiem Zemgalē un Sēlijā 27

Izglītojošs seminārs «Ebreju kopienas Zemgalē un Sēlijā» nedēļas nogalē notiks Bauskā. Tā informē Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja (NMM) vēstures nodaļas vadītājs Aigars Urtāns. Semināru organizē muzejs «Ebreji Latvijā» sadarbībā ar Bauskas NMM. Trīs dienas, no 24. līdz 26. janvārim, muzejā būs iespēja dzirdēt augsta līmeņa lektorus, kā arī piedalīties dažādās izzinošās nodarbībās. Iļja Ļenskis, muzeja «Ebreji Latvijā» direktors, sniegs priekšlasījumu «Ebreji Zemgalē un Sēlijā Latvijas ebreju vēstures kontekstā». Latvijas Universitātes profesors Aivars Stranga sagatavojis ziņojumu «Holokausts Latvijā: historiogrāfija un vēstures rakstīšana». Piektdien, 25. janvārī, lekcijas lasīs LU vēstures zinātņu doktori Kaspars Zellis un Uldis Neiburgs. Klausītāji uzzinās par presi un propagandu nacistu okupētajā Latvijā, kā arī par šī režīma represīvajām struktūrām. Ar saviem pētījumiem iepazīstinās muzeju speciālisti no Dobeles, Bauskas, Jelgavas, Aizputes.Līdz ar citiem semināra norisi atbalsta Beļģijas Karalistes vēstniecība Latvijā. Tā noslēgumā sestdien, 26. janvārī, pasākumu ar savu klātbūtni pagodinās un uzrunu teiks Beļģijas Karalistes vēstnieks Latvijā Franks Arnautss. Seminārā aicināti piedalīties pašvaldību, kultūras nodaļu, tūristuinformācijas centru, muzeju, kultūras namu, bibliotēku darbinieki, pedagogi un citi interesenti. Seminārs ir Izglītības un zinātnes ministrijas reģistrēta mācību programma, par dalību tajā izglītības iestāžu darbinieki varēs saņemt apliecības.

Pievieno komentāru

Komentāri 27

jyxyakbvr

chanel flap bag chanel purses hermes bags Do this between temples to the back of the hair crown http://www.pacen.com/.au/data/louisvuittonspeedy.html

pirms 5 gadiem, 2013.04.26 00:39

Bauskas pilsētai jau nav ne vainas un arī Bauskas muzejā nav tikai par ebrejiem vien. Vien ir tā, ka tiešām viena, ceru, ka mazākā daļa, citu neko nespēj, kā vien sēdēt pie datora un demonstrēt savu plānprātību par jebkuru tēmu un lietu, kas notiek Bauskā.

pirms 5 gadiem, 2013.01.29 14:50

mamma mia!

Pirmo reizi mūžā ielūkojos BDz portālā, un nez vai vairāk te līdīšu. Tik akmenscietas pieres kā te vairumam komentētāju-antisemītu amatieru,vēl vajadzētu pameklēt.Tā vien šķiet,ka vārds "ebrejs" uz viņiem iedarbojas kā plānprātības indikators. Baidos citus rakstus un to komentārus pat lasīt,lai nejustos kā apvemstīts. Fui! Likās,ka Bauska ir gaiša pilsēta.
Vasarā Bauskas muzeju gan apmeklēšu,jo šķiet,ka tur viss notiek.

pirms 5 gadiem, 2013.01.26 19:51

Iepriekšējam

Kad Tu beidzot sapratīsi, ja vispār sapratīsi, ka tam, kas pastrādāts pēc Latvijas okupācijas nav nekāda sakara ar tautām kā tādām. No Latvijas uz austrumiem ir ļautiņi, kas, tāpat kā Tu par ebrejiem, domā, kas latvieši kā tauta ir vainīga boļševiku apvērsumā 1917.gadā un ka latvieši kā tauta ir vainīga Krievijas pilsoņu kara čekistu zvērībās. Tas gan, noteikti Tev nepatīk! Tā ka padomā, vecīt vai vecenīt, ar prātiņu! Un attiecībā par Tevis minētajiem semināriem, kurus Tu domā, ka nerīko - varbūt, ka esi dzirdējis par tādu Latvijas Vēsturnieku komisiju, kas rīko konferences un seminārus ne tikai par holokaustu, bet arī par tiem noziegumiem, kas Latvijā notika PSRS laikā. 27 šīs komisijas Rakstu krājumos daudz ko par to var izlasīt, ja vien ir vēlēšanās saprast, nevis tikai tukši un anonīmi muldēt, sēžot pie datora.

pirms 5 gadiem, 2013.01.26 17:07

cik vien ir pieejama pirmskara literatūra un publiscistika, tad pēc tās spriežot seminārā aplūkojamajā laikā Latvijā ir dzīvojuši vien žīdi, žīdiņi, ebreji Latvijā ieklida līdz ar "sarkano mēri", t.i. pēc Latvijas valsts okupācijas 40. gadā. Arī par šo, no bijušās PSRS ieklīdušo, iesūtīto ēbreju "darbiem" vēl šodienas dzīvajiem ir ko pastāstīst, tikai diez vai par šo jautājumu kāds semināru rīkos, kur nu vēl ES apmaksātu...

pirms 5 gadiem, 2013.01.24 11:49

Muzejnieks

Līdz noteiktam datumam bija jāpiesakās tiem, kas vēlas par šo semināru iegūt tā saukto "kursu sertifikātu", t.i., skolotājiem, kam šādi papildizglītības kursi ir laiku pa laikam nepieciešami. Pārējiem nekādu ierobežojumu - var nākt un klausīties visi, kam interese, bez ierobežojumiem. Pasākuma programma pieejama Bauskas NM mākslas muzeja mājas lapā.

pirms 5 gadiem, 2013.01.23 21:09

Livingstons

Lai arī ko rakstītu komentāros, tie, kas uzstāsies seminārā, ir augstas klases profesionāļi un ir vērts paklausīties tajā, ko viņi saka. Mani uztrauc kas cits - ja jau šis seminārs ir citiem interesentiem, tad kāpēc Bauskas mākslas un novadpētniecības muzejs laidis klajā šo ziņu tikai tagad, ja pieteikties varēja tikai līdz 15. janvārim. Klātienē dzirdēt Strangas teikto par holokaustu šajā situācijā, kad katrs uz sava stūra bļauj - holokausts bija vai nebija, būtu ļoti nozīmīgi, tikai no tā, ka mēs zinām ka viņš kaut kad runās, nav nekāda jēga, jo tikt laikam nevar. Ja var, varējat to tomēr kaut kā arī uzrakstīt. :(

pirms 5 gadiem, 2013.01.23 20:46

jobens bobens

jā ,jā eiro neatbalsta arī tikai neizglitoti un aizspriedumos dzīvojoši
vai tik godmaņa teiciens

pirms 5 gadiem, 2013.01.23 12:43

23.01.2013. 12:16:53

To pašu var teikt arī par latviešiem un viņu attiecībām ar ES naudu.

pirms 5 gadiem, 2013.01.23 12:34

ja nebūtu pieejama ES nauda, diez kāds ebrejs par savu naudu rīkotu šo semināru, un būtu interesanti, cik iedzīvotāju, izņemot "speciālistus", šo semināru būs apmeklējuši?

pirms 5 gadiem, 2013.01.23 12:16

jobenam bobenam

Jā, jā - klasisks neizglītotu, aizspriedumos dzīvojošu un sevi noniecinošu ļautiņu teiciens un izdomājums, ka žīdi visur ir klāt, jo paši jau neko mēs nevaram, pār mums valda ž...

pirms 5 gadiem, 2013.01.23 11:49

jobens bobens

necepies! visās tautās ir bijuši mērgļi , bet jūsējie ir visur klāt un pat špicē

pirms 5 gadiem, 2013.01.23 11:23

tas, kam riebjas šito visu lasīt

Cik nožēlojama ir viena liela daļa šo komentātāju ... Kas jums liedz rakstīt projektus par zemgaļiem, čigāniem, lietuviešiem vai kaut par čukčiem un rīkot visu kaut ko. Skaidrs, prātiņš par īsu - vieglāk taču ir sēdēt un klabināt datortaustiņus un muldēt. Bet, kad zemgaļu pasākumi notiek Mežotnē, tad, visticamāk, savas pēcpuses pat grūti uz turieni aizvilkt. Tāpat "TAVAIĶIM" ieteiktu pacelt savu pēcpusi no datorkrēsla un kaut kādā veidā nokļūt līdz Latvijas Vēstures muzejam un iegādāties tieši tādu traktātu par zemgaļiem, par kādu viņš te, pie datora sēdēdams, sapņo. Un šis traktāts, starp citu tika radīts Lielās Zemgaļu izstādes sakarā, kuru, gandrīz vai varu derēt, šamējais nemaz nav apmeklējis. Bet "JOBENAM BOBENAM" varu paskaidrot, ka būs ne tikai par Lindermanu un Laventu, bet arī par latviešiem A.Noviku, V.Lāci un, protams, par Laventa "labo roku" latvieti Tāli Freimani. Savukārt varbūt, ka "ARBEIT MACHT FREI" zina, ka Krievijas prezidnts Putins saka, ka Latvija nemaz nav bijusi okupēta 1940.gadā. Tā kā vari ticēt gan Ahmedinadzadam un Putinam.

pirms 5 gadiem, 2013.01.23 11:15

jobens bobens

vai par lindermanu un laventu arī būs ?

pirms 5 gadiem, 2013.01.23 09:07

tavaiķis

Ka Bauska bijusi žīdu pilsēta tas visiem skaidrs un tāda, acīmredzot, viņa ir arī tagad. Man nospļauties kas organizē šo priekšlasījumu taču vēlētos jau ļoti lai bez niecīgā Latvijas vēstures izklāsta skolās kāds no profesionāliem vēsturniekiem sagatavotu laiku pa laikam kādu nelielu traktātu par zemgaļiem, kuršiem, sēļiem. Varbūt Bauskas novada kultūras nodaļa, deputātu korpuss varētu noorganizēt kādu vēsturiski patriotisku pasākumu vai vismaz atbalstīt ar kādu naudas mazumiņu privātpersonas kas ,kaudamās ar badu,ziedojot savus knapos līdzekļus un laiku, šādus pasākumus organizē.Man zināms ka kaimiņzemes varasvīri labprāt šādus pasākumus atbalsta un paši iesaistās to organizēšanā. Nu bet pie mums viss kā jau pie mums.
Jā, par cienījamajiem Cionas dēliem, žīdi dzīvo ārpus Izraēlas un runā jidišā, ēbreji Izraēlā un runā ivritā.
Šolom aleihem.

pirms 5 gadiem, 2013.01.22 23:08

arbeit macht frei

ja nemaldos,tad Iraanas prezidents Ahmedinadzads bija teicis,ka taada holokausta nemaz nav bijis! tad kaa tur ir?

pirms 5 gadiem, 2013.01.22 20:31

MG-42

Ak tu taidu vasariņu,
Žīdi jāja pieguļâ!
Mazâ vien gaismiņâ
Atjāj žīdi murdedami,
Atjāj žīdi murdedami,
Melnas bārdas kratīdami.

pirms 5 gadiem, 2013.01.22 20:05

par savu, nevis Eiropas naudu noorganizētu, varbūt savas naudas žēl paliktu?

pirms 5 gadiem, 2013.01.22 19:41

Atnāc un paskaties, kas ir un kas nav Bauskas muzejā un tad te klabinies, sēdēdams pie datora!

pirms 5 gadiem, 2013.01.22 17:43

0

Kāpēc Bauskas muzejā praktiski nav nekā par zemgaļiem ? Tepat Mežotnē bija nozīmīgs pilskalns. Tāda sajūta ka šeit viss sācies no ž........

pirms 5 gadiem, 2013.01.22 17:40

Kultūra un izklaide