Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izrāda topošo Saieta namu Vecsaulē 6

Vecsaulē pie topošā Saieta nama 22. septembrī pulcējās vietējie ļaudis un viesi. Te notika pasākums «Dzīve ir skaista».Šis bija Eiropas Savienības finansētā pārrobežu sadarbības projekta «RadBau» pasākums, kurā sanākušie varēja iepazīt topošo pagasta Saieta namu. Vietējās folkloras kopas vadītāja Sarmīte Zandere atcerējās, kā viņai radusies ideja par pamestās ēkas atjaunošanu un izmantošanu. Atrasti sadarbības partneri Radvilišķu rajonā Lietuvā, atbalstu neliedza Bauskas novada dome. Tapa pārrobežu sadarbības projekts, līdz kura noslēgumam atlikuši daži sīki darbiņi.Pagasta pārvaldes vadītāja Laimdota Kolberga stāstīja, ka līdzīga ēka atjaunota Radvilišķos. Oktobra beigās paredzēta tās atklāšana. Vecsaulieši nedomā apstāties pie paveiktā, ir jaunas ieceres citiem projektiem. Rīgas Tehniskās universitātes 4. kursa studente Evisa Dzerkale sanākušos iepazīstināja ar savu kursadarbu – Vecsaules parka rekonstrukcijas un attīstības plānu. Jauniete rūpīgi iepazinusi parka pašreizējo stāvokli un iesaka interesantas idejas tā pielietojumam. Dažādu objektu vidū būs divi bērnu rotaļu laukumi. To izveidē ņemta vērā Saules kustība. Mazākajiem bērniem laukumu apspīdēs rīta saule, lielākajiem atrakcijas iekārtotas vietā, kur saulīte iespīd pēcpusdienā.Līdzās Saieta namam izveidots bruģēts laukums, kur uzbūvēta neliela estrāde. To iemēģināja vietējie folkloristi un vokālais ansamblis «Uguntiņas» no Jaunsaules. Interesentiem bija iespēja apskatīt ēkas iekšpusi. Vecsauliete Agra Ķēniņa neslēpa sajūsmu: «Atceros pirmās talkas – toreiz no ēkas izvācām tonnām gružu. Tagad viss ir pārvērties līdz nepazīšanai. Vecsaulē ir aktīvi un radoši cilvēki, mēs pratīsim šo māju piepildīt ar dziesmām, dejām, teātri un izstādēm.»Šajā vakarā Vecsaulē tika svinēta arī Baltu vienības diena. Pie ēkas plīvoja Latvijas, Lietuvas un Eiropas Savienības karogs. Dega ugunskuri, uz tiem tapa mielasts. Visi degustēja pagasta mājsaimnieču gatavotus gardumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Elīna

Atbilde "jautājumam" :) : jā, viss reiz kaut kā un kaut kur ir sācies. Tomēr tas bija tikai sākums :) . Par šo māju - Saieta namu - vecsauliešu (un domāju ne tikai ) dvēselei, priekam, dzīvei varu teikt tā: lai ugunskurs nekad neapdzistu, nepietiek tikai ar pirmo dzirksteli (ideju,iniciatīvu,izdevību utml.) . Uguns jātur dzīva ik mirkli. Tik daudz ir cilvēku, bez kuru aizrautības, mīlestības, ticības un enerģijas šis nams nekad neatvērtos! Un tas arī ir vissvarīgākais :) un daaaaudz vērtīgāks pat par dakstiņu jumtu saieta namam :) , kuru gribējām uzlikt, bet ehhh :) nesanāca.

pirms 6 gadiem, 2012.09.25 11:40

Ludmila

Man arī prieks, ka Vecsaulē tiek koptas latviskās tradīcijas.

pirms 6 gadiem, 2012.09.25 11:13

nākotnē vēl skaistāk

Kādi tik nami tiem latvjiem - Saeima Rīgā, Saieta Vecsaulē ..... Un vēl katrai saimei pa Izieta namiņam.

pirms 6 gadiem, 2012.09.24 18:10

paldies

Prieks, ka Vecsaulē darbojās folkloristi, teātris, ka tiek koptas latviskās tradīcijas. Šādu namu jūs esat pelnījuši un jau sen! Par Jūsu skolotājiem var teikt - lauku inteliģence! Dažam kaimiņpagastam būtu jāpamācās kā bez skaistām, ērtām, siltām telpām tiek radīta patiesa kultūvide. Paldies!

pirms 6 gadiem, 2012.09.24 16:45

Sarmīte

Pasākumā uz šo jautājumu atbildes varēja sadzirdēt ...
Sadarbības partnerus mums palīdzēja atrast Elīna Jegorova, kura tajā laikā strādāja "Bauskas tūristā". Viņa bija tā, kura mūs sapazīstināja ar folkloras kopu "Aidija" un Radvilišķu atbildīgajām amatpersonām.
Paldies visiem, kuri mums uzticējās un šī iecere ir īstenojusies...

pirms 6 gadiem, 2012.09.24 13:23

jautājums

Interesanti, kā tad tie sadarbības partneri tika atrasti???

pirms 6 gadiem, 2012.09.24 11:38

Kultūra un izklaide