Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jāņus Bauskā ielīgo muzikāli 8

Bauskā, Korfa dārzā, vasaras saulgrieži tika ieskandināti sestdien, 22. jūnijā. Jau pirms pulksten desmitiem rītā, kas bija ielīgošanas sākšanai paredzētais laiks, Korfa dārzu pieskandināja muzicēšana. Tur spēlēja Bauskas novada kultūras centra pūtēju orķestris «Bauska». Tā dalībnieks Dāvids Kvins «Bauskas Dzīvei» stāstīja, ka ielīgošanas pasākums ir noderīgs, lai iešūpotos svētkiem: «Pats svinēšu ārpus pilsētas kopā ar draugiem. Ievērosim raksturīgākās tradīcijas – lēksim pāri ugunskuram, malkosim gardu alu un baudīsim sieru.» Kā notiek ielīgošana Korfa dārzā, bija atnākusi lūkoties arī Ginta Sirmane ar ģimeni. Viņas brālis Raitis pūtēju orķestrī sita ritmu. Ginta uzskata, ka pasākums varēja sākties nedaudz vēlāk, tad arī būtu vairāk apmeklētāju.Pēc pūtēju orķestra muzicēja Iecavas folkloras kopa «Tarkšķi», kuri nesen izdevuši disku ar savām dziesmām. Šoreiz viņi dziedāja un gāja rotaļās. «Izpildījām Līgo dziesmas, skanēja arī dažas kompozīcijas no diska, kurā ir galvenokārt ganu dziesmas, piemēram, «Cep, māte, kukule», «Trīs gani ganos». Iepriekšējā dienā ielīgojām Staļģenē – pavadījām saulīti un dancojām,» stāsta «Tarkšķu» vadītāja Kristīne Karele.Gada īsākajā naktī Staļģenē bijuši arī Bauskas folkloras kopas «Trejupe» dalībnieki. Koncertā Bauskā viņi dziedāja un dancoja, to darījuši arī Staļģenē. «Tur piedalījās daudz kopu, tikai uz rīta pusi bijām mājās. Tagad atkal uzstāsimies, esam mundri,» teic «Trejupes» dalībnieki Ruta Dābola un Gunārs Zomerovskis. Skatītājus ar vokālo meistarību priecēja šova «OKartes skatuve» zvaigzne baušķeniece Sabīne Berezina.Sarīkojuma iniciators Jānis Dūmiņš stāsta, ka galvenais mērķis bijis radīt bērniem prieku. Tāpēc aicināti «Tarkšķi», organizētas piepūšamās atrakcijas, veidotas radošās darbnīcas, kurās roku varēja iemēģināt ikviens interesents. Pašam organizatoram svētkos jāstrādā. Viņš un baušķenieks Pēteris Upelnieks kopā ar grupu «Pārmaiņu vējš» Bauskas pilskalna estrādē 23. jūnija vakarā spēlēs zaļumballi.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

organizētas piepūšamās atrakcijas, veidotas radošās darbnīcas- šitas bija izsmiekls, viens knaps piepūšamis :d darbnīcās bēriem pat nebija salvetes ar ko rokas pēc akmeņu krāsšanas notīrit

pirms 5 gadiem, 2013.06.24 21:02

Biju Rundālē-- Tur viss bija pa pirmo!!
Labi, ka nepaliku bauskā

pirms 5 gadiem, 2013.06.24 20:53

knaps psakums ,lai neteiktu vairāk.. kauns vispār bija par ko tadu

pirms 5 gadiem, 2013.06.24 18:57

Tas jau ir finansējuma trūkums, amatierkolektīvi ir vienīgais resurs kultūrā, kurš nemaksā naudu, līdz ar to ir jābalstās uz šīm aktīvajiem amatierkolektīvu kopām.

pirms 5 gadiem, 2013.06.23 17:43

kā kaut kādi svētki, jaņi, izlaidums novadsvētki tā tik vien un tie paši dzied un dancā - nu cik var?! piegriezies jau!

pirms 5 gadiem, 2013.06.23 16:32

Trejupe ir Bauskas folkloras kopa, būtu dīvaini ja tā nepiedalītos vietējos svētkos,

pirms 5 gadiem, 2013.06.23 15:58

bēdīgā

Bauskā ar kultūras un tradīciju pasākumiem joprojām bēdīgi. Nekā interesanta, jauna, nekādas izdomas. Trejupe Korfa dārzā jau kuro gadu. Par ko tiem tautas nama darbiniekiem algu maksā?!

pirms 5 gadiem, 2013.06.23 14:29

Kultūra un izklaide