Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jubileju nosvin koris «Grenctāle» 10

Jauktais koris «Grenctāle» savu 55. jubileju sestdien, 24. martā, Grenctāles kultūras namā svinēja, dāvājot klausītājiem skaistu koncertu. Gaviļniekus sveica draugi, un pēc tam visi kopā atpūtās ballē. «Grenctāle» ir visilgāk pastāvošais koris Bauskas novadā. Tā dalībniece Anastasija Bolše korī dzied 54 gadus. Viņa atceras, ka pirmie mēģinājumi bijuši vecajā klubā, kādu brīdi dziedātāji pulcējušies arī Mežgaļu skolā. «Gadu gaitā mainījies ne tikai repertuārs, bet arī koristu noskaņojums. Tagad skatēs, dziesmu svētkos jūtamies brīvāki un drošāki, visu nenosaka un neuzrauga partijas modrā acs. Pati visus šos gadus dziedu, jo esmu patriote un latvietis bez dziesmas nevar dzīvot,» tā A. Bolše. Jautājot par kora nākotni, tā prezidents Albīns Baļčūns atbild, ka viss atkarīgs no valsts politikas. Ja laukos būs darbs, tad te būs iedzīvotāji un viņi nāks uz kori. «Dziedāt var iemācīt jebkuru, galvenais, lai Latvijas laukos ir cilvēki,» spriež A. Baļčūns.Vienlaikus ar kori 30 gadu jubileju atzīmēja arī Grenctāles kultūras nams. Koriste Aelita Biķerniece atceras, ka ēka atklāta 1982. gada martā, viņa maijā te pirmo reizi atbraukusi skatīties teātri. Toreiz pārsteigusi jaunā un modernā ēka, lielā skatuve. Prātā nav palicis, kāda bijusi izrāde, bet uz skatuves spēlējis tolaik pavisam jaunais aktieris Gundars Āboliņš.Kori «Grenctāle» jubilejā sveica tuvi un tāli draugi, arī no Igaunijas. Koncertu kuplināja Brunavas pagasta vēderdejotājas un Grenctāles kultūras nama mazie dziedātāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

jaa

J. Kursišas ieguldījumu savam pagastam, skolai mēsi, inertie kultūras darbinieki, diezin vai spējam novērtēt?! Pateicība direktorei! Paldies korim!

pirms 6 gadiem, 2012.03.30 19:36

starp citu

Man arī likās dīvaini , ka neviens pateicības vārds netika J.Kursišai. Nebūtu viņas, visi te stāvētu raibi kā Lieldienu olas. Tā lūk!
Paldies korim par skanīgo koncertu! Salīdzinot ar citām reizēm, bija patīkami klausīties.
P.S.Atvainojos valodniecei par neveiklo vārda pielietojumu.:)

pirms 6 gadiem, 2012.03.29 07:57

Ilze

Un ES NEESMU VIŅAS VEDEKLA !!! bet vienkārši brunaviete, kuras bērni mācījās un vel šodien mācās MEŽGAĻU PAMATSKOLĀ! Vārds "Ilze" latviešiem ir viens no populārākajiem, un žēl ka tev tik "plašs" redzesloks.

pirms 6 gadiem, 2012.03.27 21:35

Ilze

Noteikti ir pelnījusi, un vairāk kā tu - bezvārdīte....

pirms 6 gadiem, 2012.03.27 20:47

Nu bet

Tad, Ilze, paslavē pati savu vīramāti. Viņa to ir noteikti pelnījusi.

pirms 6 gadiem, 2012.03.27 20:14

koriste

Paldies par pasākumu! Vienīgi žēl, ka neviens pateicības vārds neizskanēja kora ilggadējai dziedātājai J. KURSIŠAI par projektu, kas deva korim vienreizēju iespēju iegādāties tautas tērpus, svārkus un apavus. Vajadzētu šo kļūmi labot!

pirms 6 gadiem, 2012.03.26 23:52

rainiete

Forši, malači, biju arī uz neseno kora koncertu, tad nu tāā, bet šoreiz, cepuri nost!!! dziesmas skanēji labi, kā jau jubilāriem pienākas, paši arī skaisti :)), ļoti patika Brunavas un Svitenes vēderdejotājas un mazie bērniņi (dziedātāji). ļoti jauks pasākums. Daudz laimes !

pirms 6 gadiem, 2012.03.26 13:52

starp citu

Vēlos piemetināt, ka dejoja arī Svitenes pagasta vēderdejotājas, kā arī Brunavas un Vecsaules pagasta līnijdejotāju apvienotais kolektīvs. :)

pirms 6 gadiem, 2012.03.26 10:52

Kultūra un izklaide