Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konkursā uzvar Lietuvas arhitekti 14

Noslēdzies Bauskas Centrālās bibliotēkas (CB) būvniecības metu konkurss. Pirmo vietu ieguvusi slēgtā akciju sabiedrība «A2SM» no Lietuvas. Otrajā vietā SIA «Legzdiņš un partneri», trešajā vietā palika SIA «Kvites».Bauskas novada Būvvaldes vadītāja Dace Putna «Bauskas Dzīvei» pauda gandarījumu par konkursam iesniegto darbu augsto līmeni. To uzteica vēl citi žūrijas locekļi, arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, Latvijas Arhitektu savienības valdes loceklis Juris Poga. Pirmās un otrās vietas ieguvēji ir ļoti līdzvērtīgi projekti, par kuriem žūrijas balsojums atšķīrās minimāli. «Par lietuviešu projektu varu teikt, ka tas lieliski iekļaujas vecpilsētas koptēlā. Projekts tehniski labi izstrādāts, respektēta bibliotēkas specifikācija, tam ir labi ekspluatācijas ekonomiskie rādītāji. To pašu varētu teikt par otrās vietas ieguvēju. Vizuāli šis objekts ir spilgtāks, varbūt modernāks pilsētvidē, atsevišķas tā detaļas lieliski saspēlējas ar Bauskas kultūras centra fasādi, arī kinoteātra fasādes detaļām,» darbus vērtē D. Putna. Pirmās vietas ieguvēja darba devīze bija «Satikšanās krustcelēs». Ēkas vizuālajā tēlā un funkcionalitātē iezīmējas nākotnes bibliotēkas vīzijas. Šajā metā sporta skolas administrācijas ēka tiek saglabāta, iekļaujot to bibliotēkā kā telpu kafejnīcai. Īstenojot ieceri, nāksies spriest, vai labāk nav šo celtni nojaukt un būvēt no jauna, jo tehniski tā ir ļoti nolietota. Lietuviešu projektā paredzēta plaša konferenču zāle ar skatu uz pilsētu, grāmatu krātuve, lasītava, bērnu bibliotēka, oriģināla jumta terase ēkas pagalmā, telpas nevalstiskajām organizācijām. Bijusī Bauskas pilsētas pārvaldes ēka paliek, to renovē un pieskaņo bibliotēkas koptēlam. Bauskas CB direktore Baiba Tormane «Bauskas Dzīvei» atzina, ka ar konkursa rezultātiem ir apmierināta. Augstāko vērtējumu ieguvušajai ēkai ievērotas visas nepieciešamās funkcionālās prasības, tās tehniskais izpildījums ir interesants, izpaužas arhitektu neordinārā domāšana. Saglabāta sporta skolas ēka, objekts lieliski iekļaujas vecpilsētā, ir moderns un daudzfunkcionāls. Turpmākajā darbu gaitā uz sarunu aicinās pirmo triju vietu ieguvējus, lai atbilstoši konkursa nolikumam pasniegtu naudas balvas. Ar uzvarētāju spriedīs par tālāko meta realizācijas gaitu. Projekta īstenošanā iespējamas arī kādas pārmaiņas. Latvijas un Lietuvas pārrobežu projektā ir finansējums bibliotēkas tehniskā projekta izstrādei. Turpmākais darbs būs skatīt iespējas, kur iesniegt nākamo projektu ES līdzfinansējuma saņemšanai ēkas būvniecībai.Konkursam iesniegtie darbi līdz jūnija beigām apskatāmi Bauskas novada domes administrācijas ēkā.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

jobens bobens

prātiņ nāc mājās!mazpilsētas zīmuļi !

pirms 5 gadiem, 2013.06.14 09:12

Martins Ruža www.building.lv

Kārtējā kroplība Latvijas un Bauskas sejā.
Ne uz ko vairāk kā Hruščova laika kubikiem mūsdienu arhitekti nav spējīgi. Vai tiešām Latvijā nebija arhitektu kas spētu pārspēt šo leišu murgu....??????

Man kauns par komisiju kas to akceptēja....

pirms 5 gadiem, 2013.06.13 22:59

D.Putnai

Ēka Uzvaras ielā- 4 attēlā izskatās viena prasta kaste,kur palicis skaistais namiņš???????

pirms 5 gadiem, 2013.06.16 21:36

tā ēka nav kāpņu telpas daļa no kāda Rīgas mikrorajona daudzstāvenes, varbūt kāds aceras no kuras sērijas namiem ir šis daudzstāvenes fragments?

pirms 5 gadiem, 2013.06.15 13:52

pilsonis

Šķiet veikla melu spēle lai panāktu iecerēto.
Ja palasām iepriekšējos rakstus, kur ir jauki solīts neaiztikt šo jauko sporta skolas ēku.
Šodien nu jau kauninām Mārtiņu Ružu par attieksmi .
Nu nu- .uz priekšu. Tik uz kurieni ?
Pāri ielai jau redzam mūsdienu arhitektūras šedevrus.
Vēl viena barakas tipa ēka Bauskā. Vai mums to vajag?

pirms 5 gadiem, 2013.06.14 23:16

Pazīstu Mārtiņu, .. pēc viņa teiktā .. man patiess kauns par viņu:((
Es biju iegājis domes mājā, paskatījos visu konkursā iesniegto materiāloss, šo lietuviešu papētīju dziļāk, tas tur bilžās attēlots dažādos rakursos - arī tas mani uzrunāja visvairāk no visiem ,. Jautājums - vai mārtiņš ruža ir redzējis tikai šo vienu bildi, kas te ielikta???? vai redzējis "bildi kopumā" kā tas būtos????
Tad vēl - neesmu manījis, ka mārtiņš ir būvspeciālists, arhitekts būvnieks ..cik atmņā, - viņam tās izglītības tā paknapi ir
Tā vērtēšanas komisija, cik lasījos avīzē, bi a visnotaļ autoritatīva, un ja reiz atzīti speciālisti nākuši pie vienota viedokļa, tad? .. Tad..??? Kauns, Mārtiņ, kauns
Jautājums ko ar savu izlēcienu grib pateikt mārtiņš?
:((

pirms 5 gadiem, 2013.06.14 21:48

Marčam

Jauko bijušo mūzikas skolas , tagadējo sporta skolas ēku nevajadze'tu jaukt, tikai Grantiņu aizsēdināt tuvāk pie sportistiem stadionā.

pirms 5 gadiem, 2013.06.14 14:26

r

īsti nevar saprast lietuviešu projektu. izskatās kā kaste. otrais šķiet simpātiskāks un interesantāks. Bauskas centrā jau tā pietiekoši daudz kubiku. nu būs vēl viens!

pirms 5 gadiem, 2013.06.14 13:27

jums vecu ēku piedāvā pārbūvēt, un jūs viņu grasaties aizstāvēt O_O
navj au tā, ka noajuks un iesēs zāļīti...

cilvēki paši nezin, ko grib, protams, LV variants krietni labāks, musdienīgāks!

pirms 5 gadiem, 2013.06.14 13:01

uztraukums

Cerams, ka pietiks veselā saprāta lai atstātu šo jauko sporta skolas ēku. Ja nē, celsimies to aizstāvēt...
Vai nepietiek ar to, ka dīķi jau pazaudējām?

pirms 5 gadiem, 2013.06.14 11:07

TAISNĪBA MĀRTIŅAM, TAGAD VIŅAM BŪS REĀLA IESPĒJA VAIRS NEKO TĀDU BAUSKĀ NEPIEĻAUT, PIETIEK BEZGAUMĪBAS!!!

pirms 5 gadiem, 2013.06.14 11:05

Pag,pag

Un kur paliks skaistā bijušās mūzikas skolas ēka ???? To jauks no vai kā ????

pirms 5 gadiem, 2013.06.14 10:45

Kultūra un izklaide