Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mežotnes pilskalna svētki notiks Lielupes abos krastos 2

Mežotnes pilskalnā maijā svētkus svinēs jau sesto reizi. Šogad tie notiks 19. un 20. maijā. Šis ir pirmais gads, kad svētki notiks Lielupes abos krastos – Rundāles novadā un Bauskas novada Mežotnes pagastā. Par svētku programmu informē Elīna Kūla-Braže, kura pārstāv Zemgaļu kultūras biedrību «Upmale». Mežotnes pilskalna amatu sētā plkst. 13 svētki sāksies, kad vēstures biedrību dalībnieki ar dzelzs šķiltavām un kramu iekurs uguni pavardā. Seno amatu pratēji – apģērbu darinātāji, pinēji, ādmiņi, podnieki kalēji, alvas lējēji un rotkaļi – dalīsies amata noslēpumus. Abos Lielupes krastos varēs nopirkt Latvijas novadu amatnieku darinājumus.Pilskalna virsotnē norisināsies dalībnieku parāde un vēstures biedrību prezentācijas. Vēsturnieks Artūrs Tomsons un vēstures izziņas un rekonstrukciju grupa «Kāvi» iepazīstinās ar ieroču pielietojumu divkaujās vēlajā dzelzs laikmetā. Spraigās cīņās no plkst. 13.30 izcīnīs šī gada divkauju galveno balvu – īpaši kaldinātu zemgaļu platasmens zobenu. Cīņu starplaikos skatītāji varēs iesaistīties tautas spēlēs un rotaļās, pielaikot bruņas un šaut ar loku. Muzicēs folkloras kopas «Tarkšķi», «Vilkači», «Svitene» un «Laukam pāri».Jaunums ir jāšanas sporta kluba «Lejnieki» Rundāles dalībnieču šīgada svētkiem sagatavotā nelielā izrāde «Bruņinieces zirgos». To varēs vērot Lielupes līcī. Vakarā pie Mežotnes pils klasiskās mūzikas cienītāji varēs baudīt Liepājas simfoniskā orķestra mūziķu grupas «Amber Sound Brass» koncertu. Pēc tā zaļumballe, kurā spēlēs kapela «Hāgenskalna muzikanti».Svētdienas, 20. maija, rītā plkst. 11 Vīnakalnā folkloras kopas «Laukam pāri» un «Silavoti» aicinās uz svētrīta sadziedāšanos ļaudis, kuriem tuva latviskā dievestība. Elīna Kūla-Braže atklāj, ka šogad svētkos būs ļoti daudz dalībnieku, vairāk nekā jebkad iepriekš – vēstures biedrības no Bauskas novada un Latvijas pilsētām – «Senās vides darbnīca», «Trokšņu iela», «Tērvetes zemgaļi», «Vilkači», «Upmale», «Gerdene», «Kāvi», «Baltava», «Ugunszīme», «Kuršu brālība», «Senzeme», «Excalibur», «Baltic Snake», «Rodenpois» un «Baltu klubs». Koncertēs folkloras kopas «Tarkšķi», «Vilkači», «Laukam pāri» un «Svitene».Svētkus rīko zemgaļu kultūras biedrība «Upmale» ar Rundāles novada domes un Bauskas novada domes un SIA «VNĪ pilis» un Mežotnes pils atbalstu. Svētkus atbalsta – Bauskas tūrisma informācijas centrs, draugiem.lv un SIA «Bauskas alus».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

echtes History

Starp citu, tieši Mežotnes pilskalnā mita vieni no lielākajiem iztapoņām un pakaļlaižām vācu bruņiniekiem. Namejam,dodoties sadot pa purnu Cēsu ordeņa bruņiniekam,kurš kopā ar simts kristītiem letgaļiem-nodevējiem stiepa sarkanbaltsarkano karogu, nācās šo vāciem lojālo mežotnieku midzeni apiet.
Neticat man - pajautājat R.Ābelniekam.

pirms 6 gadiem, 2012.05.16 13:45

Kultūra un izklaide