Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rātsnama rekonstrukcija sagādā pārsteigumus 14

Manteļskurstenis no 16. gadsimta beigām, izdrupuši pamati – tie ir tikai daži pārsteigumi, kas atklājušies Bauskas Rātsnama rekonstrukcijas sākumā.Darbu veicēji, projektētāji, kā arī pilsētas pārvaldes speciālisti ceturtdien, 4. novembrī, objektā tikās kārtējā ražošanas sanāksmē. Bauskas pilsētas pārvaldes speciālists Andrejs Karpičs «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka darbi rit atbilstīgi plānam. Tomēr izmaiņas darbu gaitā, arī izmaksās esot pilnīgi iespējamas. Pašlaik celtnieki atrakuši ēkas vēsturiskos pamatus. Dažās vietās atklājies, ka tie ir sliktā stāvoklī. Arī dažu sienu, nesošo konstrukciju nostiprināšana varētu radīt papildu izdevumus.Bijušo Rātsnama ēku savulaik ekspluatējot, nav bijusi nepieciešamība detalizēti pētīt tās pamatus, griestus, sijas, sienu stiprinājumus. Telpu sienas krāsotas, to izmantošana nav radījusi nekādus apdraudējumus. Tagad, celtni atjaunojot, ceļot to augstāku un izbūvējot torni, svarīgi ir visi drošības nosacījumi, arī stabili pamati. Paredzēts izbūvēt arī pagraba stāvu, kas līdz šim bija aizbērts un netika izmantots.Projekta autore arhitekte Irēna Bākule «Bauskas Dzīvei» atzīst, ka Rātsnama rekonstrukcijas projekts tapis pēc 1840. gadā veiktajiem ēkas uzmērījumiem. Atsedzot pamatus, nesošās konstrukcijas, atklājies, ka telpās nav veiktas īpašas pārbūves. Pamatplānojums palicis nemainīgs, arī daudzas sienas saglabājušās. Noņemot gadu gaitā uzklātos materiālus, atsegti sienu fragmenti pirmajā stāvā, arī daļā no ēkas otrā stāva. Kā interesantu atradumu arhitekte min labi saredzamo manteļskursteņa vietu. Tas šeit ticis ekspluatēts 16. gadsimta beigās. Rātsnama rekonstrukcijas projektā tā atjaunošana gan nav paredzēta. Manteļskurstenis atradies telpā, kur vēl pavisam nesen bija izvietots Tūrisma informācijas centrs.Sagatavojot objektu būvniecībai, veikta tā arheoloģiskā izpēte. Arheologs Jānis Grūbe nosauc dažus interesantus atradumus. Starp tiem arī kāds retums – pilnīgi vesels dobais krāsns podiņš no 17. gadsimta. Ir atrasti 18. gadsimta krāsns podiņu fragmenti, trauku lauskas, kas varētu būt no 17. vai 18. gadsimta.  UZZIŅAIRātsnama atjaunošanas projekta kopējās izmaksas ir ap 470 tūkstošiem latu.Būvniekiem līdz 2011. gada novembrim jāapgūst 440 tūkstoši.Darbus finansē galvenokārt no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem. Pašvaldības daļa ir 60 tūkstoši, no valsts tiek doti desmit tūkstoši latu.Darbus veic SIA «Rimts».

Pievieno komentāru

Komentāri 14

nocitaspilsētas

Žēl, ka Baušķinieki paši neapzinās cik brīnišķīgā pilsētā dzīvo. Bauska ir Zemgales pērle ar savu unikālo vēsturisko apbūvi, senatnīguma elpu. Nebūt ne sliktāka kā izslavētās Cēsis vai Kuldīga. Tikai pašiem jāapzinās sava bagātība un ir jāpriecājas, ka kāds domā par pilsētas vēsturisko liecību saglabāšanu. Tas nākotnē atmaksāsies - varēsiet lepoties un tūristus aicināt uz savu pilsētu. Malači, tā turēt, un lai šī nebūtu pēdējā restaurētā ēka!

pirms 8 gadiem, 2010.11.09 12:00

jan

Iesāktais jāpabeidz un saprotams ka papildus izmaksas būs tā taču nav jaunceltne tāpēc papildus izmaksas ir neizbēgamas. Lai tik būvē un vietējie čaļi arī tak tur strādā kaut arī algas mazas bet tomēr tak ir.

pirms 8 gadiem, 2010.11.06 23:29

aaa

Vienkārši nožēlojami ir te daži komentētāji - kam neko nevajag un viss ir slikti. Vienīgais, ja piešķirtu bezgalīgas pārtikas pakas, tad būtu apmierināti.

pirms 8 gadiem, 2010.11.05 22:01

jop tv m

uzturēsiet arī par eiropas naudu vai uzgrūdīsiet uz mums

pirms 8 gadiem, 2010.11.05 17:47

jocis

Pilnīgi piekrītu tttt komentāram, vienmēr uzvarējušais vai uzņēmušais darbu izpildītājs apzinās ar neparēdzētiem izdevumiem īpaši ķeroties klāt tā laikmeta būvēm. Slava nekompetentiem darboņiem nabadzīgajā novadā, tā turpināt!

pirms 8 gadiem, 2010.11.05 11:06

Malači! Lai Bauskā top vēl viena sakārtota celtne - vēstures lieciniece. Labi būtu, ka par ES projektu naudu ar nelielu valsts un pašvldību finasējumu nākotnē sakārtotu visu Bauskas vecpilsētas apbūvi. Kamēr vēl ir iespēja. Šie projekti nekādi nav saistīti ar pārtikas pakām, par tām, lai rūpējas sarkanais krusts un sociālais dienests.

pirms 8 gadiem, 2010.11.05 09:51

tttt

Kā vienmēr,lai uzvarētu konkursā uzrāda zemākās izmaksas,bet,kad sāk celt,tad uzrodas visādas papildus izmaksas,kas cilvēciski saucas kukuļi,kuri tiek doti amatpersonām,kas nodrošināja dotajai firmai uzvaru konkursā un protams paliek ari pašiem celtniekiem...un te parādās cik lielā mērā ir viss mums apkārt korumpēts!!!!!!! Un tad nu Karpičs mums nodokļu maksātājiem saka ziniet izmaksas palielinās!!!! Vai KNABAM šitās lietiņas neapnīk??? Pirms rekonstrukcijas tamdēļ taisa konkursu un visi pretendenti apskata ēku un visi zin, cik tā ēka veca un kādas papildus izmaksa sagaidāmas. Un tāpēc neddrīkst pieļaut nekādas papildus izmaksas,jo konkursā šī dotā firma uzvarēja ar doto lētāko izmaksu un viņu pienākums ir veikt doto restaurāciju par konkursā uzrādīto summu, bet, ja kāds grib lieki nopelnīt,tad tā ir naudas atmazgāšana!!! Sekosim līdzpilsoņi tam vai izmaksas augs un atbildību prasīsim Bauskas novada vadībai un pirmām kārtām Veipa kunga darbībai!!!

pirms 8 gadiem, 2010.11.04 22:23

Nu tad atjaunojiet arī gastranomu kas bija blakus!!!

pirms 8 gadiem, 2010.11.04 20:39

bob

ir cilvēki analfabēti, kas apskatās bildīti un labākajā gadījumā izlasa virsrakstu. rātsnamu restaurēs lielākoties par eiropas fondu naudu. nauda ir atvēlēta tieši un konkrēti kultūras objektiem vai kaut kā tā. neviens, ja arī gribētu to naudu pret pārtikas pakām nevarētu samainīt.

pirms 8 gadiem, 2010.11.04 19:03

jop tv mš

karpič palasi avīzi bauskā nepietiek pārtikas paku a tu ar savām problēmām

pirms 8 gadiem, 2010.11.04 18:19

Veterāns

Baigi jāpriecājas, ir radītas jaunas darba vietas,ekonomika iet uz augšu.

pirms 8 gadiem, 2010.11.04 17:28

jop tv m

un ko mums tagad priecāties par "Vajadzīgo"būvi vai par karpiča debīlismu

pirms 8 gadiem, 2010.11.04 17:12

Kultūra un izklaide