Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles novadā svin rudens saulgriežus 7

Rudenīgās noskaņās lielajā Miķeļdienas andelē sestdien, 28. septembrī, tika piedziedāts, piedancots un piespēlēts Rundāles novada Svitenes tautas nams.

Šogad pasākums rīkots kā projekta «Kultūras tradīciju saglabāšana Biržu un Bauskas rajonā» daļa. Sarīkojumā uzstājās Latvijas un Lietuvas amatierkopas.

Par jautrību gādāja Svitenes amatierteātris «Šurumburums». No Rundāles novada viņiem pievienojās Austrumu deju grupa «Johari Kadife», vidējās paaudzes deju kopa «Šurpu turpu», folkloras kopa «Svitene» un dejotājas no grupas «Ir varianti».

Kupls dalībnieku pulks ieradās arī no pārējiem projektā iesaistītajiem novadiem – Iecavas, Bauskas, Vecumnieku. No kaimiņzemes Biržu rajona Svitenē ieradās Vabalninku jauniešu deju kopa un folkloras ansamblis «Žjamina». Pilsrundāliete Santa Nākmane ik gadu Miķeļdienas svinībās ierodas kopā ar ģimeni. Viņa priecājās par māksliniekiem, kas sabraukuši no malu malām ar skaistiem priekšnesumiem. Apmeklētāja piebilst «Žēl, ka pasākums kā ierasts nenotiek laukā, Svitenes Saules dārzā. Šodien laiks ir saulains un patīkams kā katru garu Miķeļdienas svinībās.»

Svitenes tautas nama zālē notika andelēšanās. Ar rotaslietām, keramikas traukiem, skābētiem kāpostiem, dzērvenēm un daudz ko citu varēja sastapt tirgotājus no Biržiem, Rundāles, Bauskas, Jūrmalas un Daugmales.

Vairāk lasiet pirmdienas, 30. septembra, «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

sajūsma

,,Šurpu turpu" vidējie! Ja nebūtu, to dažu pensionāru, tad varētu būt, jo četrdesmitgadīgie jau ir, tikai daži švakāki par vecajiem. Pensionāri turieties!

pirms 4 gadiem, 2013.09.30 10:12

nezinīte

daudzus gadus bija seniori, bet tagad vidējie. Urrā!

pirms 4 gadiem, 2013.09.30 10:15

zzz

gribējās skatītājus, jo tik daudz bija dalībnieku.bet galvenais jau ir, ka pašiem labi.

pirms 4 gadiem, 2013.09.30 10:55

Zupiņa

Nu ļoti gribējās kaut ko siltu, kā citus gadus. Vienmēr tik garšīgi bija, bet nu nekā.

pirms 4 gadiem, 2013.09.30 15:57

eh

nu žēl gan tiešām, ka ļaudis tik kūtri apmeklētāji1 Tik forši viesi!

pirms 4 gadiem, 2013.09.30 20:11

Kultūra un izklaide