Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāles pils ansamblī atvērta grāfa Šuvalova oranžērija 2

Rundāles pils Dārza svētki katru gadu tiek veltīti kādai noteiktai tēmai. Sestdien, 29. jūnijā, to galvenais akcents bija vēsturiskās oranžērijas. Tika rīkots seminārs, kura gaitā ieskatu oranžēriju vēsturē sniedza Rundāles pils ansambļa nodaļas vadītāja Lauma Lancmane. Viņa arī autore jaunajām kultūrvēsturiskajām ekspozīcijām «Dārzu parteri» un «No oranžērijas līdz palmu mājai». Jaunums apmeklētājiem ir tikko atvērtā grāfa Šuvalova oranžērija –siltumnīca. 28. jūnijā atklāta tās pirmā kārta, skatāmi 19. gadsimta vidus iecienītākie telpaugi – kaktusi, pelargonijas, alojas, dālijas. Nākamgad to papildinās ar eksotiskiem siltumnīcas augiem, stāsta L. Lancmane. Pašlaik vēl oranžērijas apskate jāpiesaka iepriekš.Sestdien pilī un parkā bija daudz un dažādas izglītojošas un izklaidējošas aktivitātes. Pils Baltajā zālē uz koncertu aicināja vēsturisko deju entuziastu grupa no Francijas «Otrās impērijas draugi». Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis īsā uzrunā klātesošos iepazīstināja ar to, kas bija Otrā impērija – spožs laikmets Francijas vēsturē, kad tronī kāpa Napoleons III, kad Francija bija bagāta, kad notika strauja industrializācija, plauka māksla un arhitektūra. «Otrās impērijas draugi» laikmetam atbilstīgos tērpos rādīja 19. gadsimta beigu deju paraugdemonstrējumus, tos atklājot ar polonēzi.Parkā, piknika laukumā, bija iespēja vērot duelēšanās paraugdemonstrējumus, kā arī šaut ar vēsturisku lielgabalu.Toties pilnīgi pretējas, romantiskas izdarības bija rotaļu bosketā, kur IU «Eleana» rādīja vēsturisko rekonstrukciju «Galantas izklaides dārzā 18. gs. gaisotnē». Mākslinieces Laura Ikerte un Kristīne Selane, ģērbušās skaistos 18. gadsimta tērpos un parūkās, gleznoja. Citas dāmas un meitenes spēlēja «galantajam laikmetam» atbilstīgas spēles, iesaistot apmeklētājus. To visu aizrautīgi vēroja un fotografēja daudzi viesi.Uz skatuves parka centrālajā alejā prieku skatītājos raisīja Bauskas Valsts ģimnāzijas dejotāji, Lielsalacas evaņģēliski luteriskās baznīcas koris «Dvēseles dziesma», Bauskas pils seno deju grupa «Galms», Bauskas tautas deju ansamblis «Jandāls», Īslīces jauktais koris «Četri vēji», kā arī koris «Iecava» un Rundāles novada deju kopas «Magnolijas» un «Ir varianti». Priekšnesumu starplaikos koncerta vadītāji sniedza informāciju par pils parku un jauninājumiem tajā, piemēram, – ceriņu bosketā tikko apskatei uzstādīts īpašs ziedu un augu grozs vairākos līmeņos, kas veido bosketa centru.Par parku un norisēm tajā priecājās dāmas no Salacgrīvas, viņas šādos svētkos Rundālē ir pirmo reizi, «Bauskas Dzīvei» salacgrīvietes ieteica izbraukt ar elektromobili un noklausīties «tā puiša, kas vada mobili, interesanto stāstījumu par dārzu». Tam puisim – Pēterim Grabovskim –svētkos darba bija tiešām daudz, ļaudis braucienu pa parku izmantoja labprāt.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Paldies par jaukajiem svētkiem! Tiešām ļoti pārdomāti un interesanti!

pirms 5 gadiem, 2013.06.30 21:20

baušķeniece

Paldies par jaukajiem un neaizmirstamajiem dārza svētkiem. Ar katru gadu tie ir krāšņāki.
Ļoti patika vēsturisko deju paraugdemonstrējumi Baltajā zālē. Lai Rundāles pils kolektīvam veiksme arī turpmākos gados !

pirms 5 gadiem, 2013.06.30 21:06

Kultūra un izklaide