Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rundāliešu projektā paveiktais redzams izstādēs 3

Rundāles novada Svitenes tautas namā pašlaik apskatāma fotoizstāde «Rundāles novads – cilvēki». Darbu autori ir Rundāles novada iedzīvotāji, kuri projektā «Radošās industrijas» apguva un papildināja iemaņas fotografēšanā. Viņus izglītoja profesionālais fotogrāfs Ints Lūsis, un šī ir jau trešā projekta dalībnieku darbu fotoizstāde. Ainas Ābolnieces-Āboliņas, Ineses Indrikovas, Viļņa Līdakas, Aleksandra Saka, Ilzes Vangales un Romualda Vasiļevska fotogrāfijas Svitenē varēs apskatīt līdz vasaras beigām, informē projekta «Radošās industrijas» koordinatore Laura Ārente.Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekts «Radošās industrijas» Rundāles novadā sākās pērn, martā, un tikko ir beidzies. Veikums bija apskatāms vairākās foto un mākslas izstādēs, bet projektā iegūtais paliek novada iedzīvotāju rīcībā, uzsver L. Ārente. Tāda ir par projekta finansējumu Svitenes muižas ēkā iekārtotā izstāžu zāle, gleznošanas studija un tai vajadzīgie materiāli, aprīkojums.Kopš pagājušā gada rudens studijā Svitenē dažāda vecuma iedzīvotāji savas mākslinieciskās prasmes izkopa mākslinieces Īras Rozentāles vadībā. Jūnijā Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā bija skatāma studistu labāko darbu izstāde. Ar izcilību radošo darbību gleznošanas studijā beidza Sanija Kimeiša, Silva Mežkaucka, Linards Nākmanis, Katrīna Dārta Novika, Eva un Vita Reinfeldes, Elīza un Renāte Zelma Ripas, Ieva Elizabete Saltā, Irbe, Rasa un Roberts Zvirgzdi.Šajā projektā Rundāles novada iedzīvotājiem bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs pašu novadā, arī semināros un radošajās darbnīcās, kas notika projekta partneru pašvaldībās, – Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē, Kuldīgā, Rokišķos un Klaipēdā. Projekta dalībnieki teic sirsnīgu paldies Īrai Rozentālei un Intam Lūsim, kuri palīdzēja atklāt talantus, atraisīt radošumu un izpausties gleznojumos un fotogrāfijās, tā Laura Ārente.Projekts beidzies, bet mākslinieciskās aktivitātes turpinās. No 3. līdz 25. augustam Svitenes muižā notiks plenērs «Rundāles vasara». Nodarbības būs piektdienās no plkst. 17 un sestdienās no plkst. 11. Jāpiesakās pie gleznotājas Īras Rozentāles.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

sise

Rundālē ir paveicies ar meitenēm, kuras raksta projektus, lai varētu piesaistīt naudiņu šīm lietām.Ja pašiem būtu jāmaksā, tad tik daži ietu. Vadītājiem ir jāmaksā.un nemaz ne maza nauda..to var tik piesaistot naudiņu.

pirms 6 gadiem, 2012.07.27 14:28

Vai projektā „radošās industrijas” nevarēja iekļaut ko līdzīgu totalizatoram- nākamie pali aiznesīs vai neaiznesīs uz jūru grāvja galā esošo izgāztuvi novada „Lepšās”?

pirms 6 gadiem, 2012.07.26 11:46

Kā Rundālei ir paveicies ar Īru Rozentāli.. Balta skaudība vai metas...

pirms 6 gadiem, 2012.07.26 11:45

Kultūra un izklaide