Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sējas svētki Bārbeles pagasta Ausekļu dzirnavās nosvinēti 5

Vecumnieku novada Bārbelē esošajās Ausekļu dzirnavās Sējas svētkos, 11. maijā, ikviens varēja iemēģināt roku pavasara darbos. Pēc pastrādāšanas varēja nesteidzīgi iepirkties amatnieku tirdziņā, nogaršot gardumus, apskatīt seno darbarīku un mašīnu ekspozīciju, vērot vietējo amatnieku demonstrējumus, amatierkopu uzstāšanos.Apmeklētāju Sējas svētkos šogad bija manāmi mazāk nekā citus gadus. Zinātāji teica, ka dažs labs ikgadējs svētku dalībnieks nav varējis ierasties, jo, izmantojot skaisto laiku palicis mājās steigt iekavētos pavasara darbus. Ar sējmašīnu sestdienas rītā savā tīrumā bija iebraucis arī stelpietis Egons Grantiņš. Taču mitrajā zemē spēkrats iestidzis, vīrs metis mieru zemes darbiem un steidzies uz svētkiem. «Sēšana šodien nesanāca, atbraucu uzdejot, vēlāk baudīšu šmakovku, atpūtīšos, lauku darbus turpināšu citu dienu,» tā E. Grantiņš, kurš ir vidējās paaudzes deju kopas «Stelpe» dalībnieks. Viņa kolēģis Didzis Latūns smejot piebilst, ka svētkos varot ne tikai padejot, roku dažādos darbos iemēģināt, bet arī uz smukām meitām paskatīties.No Ērberģes uz svētkiem bija atbraukusi Ivanovu ģimene. Noskatoties, kā vīrs Igors meistarīgi ar abām rokām tīrumā izsēj labību, Dzidra Ivanova «Bauskas Dzīvei» ar lepnumu pavēstīja, ka šīs prasmes vīrs ir lieliski apguvis un izmanto vēl tagad: «Ja nelielā zemes pleķītī graudi vai arī zālājs jāizsēj, tad ar rokām to izdarīt ir lētāk nekā ar tehniku, kurai dārgais benzīns jāgādā.» Ar dēlu Arti uz svētkiem atbraucis arī baušķenieks Andis Adamaitis. Ausekļu dzirnavu brīvdabas muzejā viņi nav pirmo reizi, jo puikam te patīkot ne tikai apskatīt dažādus senos amata rīkus, bet arī pašam iemēģināt roku. «Bauskas Dzīvei» Artis stāsta, ka paticis malt graudus, arī darbošanās ar slīmestu šķitusi interesanta.Ausekļa dzirnavu saimnieks Mārtiņš Mediņš «Bauskas Dzīvei» pauda gandarījumu, ka tradicionālais pasākums joprojām spēj pulcēt interesentus. Prieks viņam esot arī par amatniekiem, kuri ar saviem darinājumiem Bārbelē ieradušies pirmo reizi, vairāki atbraukuši pat no Aglonas. Tagad visi Sējas svētku dalībnieki tiks gaidīti rudenī, septembra pirmajā sestdienā, kad būs ražas svētki.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

biju

fotogrāfi bija vairāki, bet bildes vienas un tās pašas....

pirms 5 gadiem, 2013.05.14 07:56

ES

arī tur biju - nu ļoti labs pasākums ar apbrīnojami vieglu un gaišu auru. Paldies Dzirnavu saimei par lielo darbu mūsu priekam!

pirms 5 gadiem, 2013.05.13 01:50

ES

arī tur biju - nu ļoti labs pasākums ar apbrīnojami vieglu un gaišu auru. Paldies Dzirnavu saimei par lielo darbu mūsu priekam!

pirms 5 gadiem, 2013.05.13 01:50

Valliete

Tieši šāda bilde jau bija pirms gada, tikai tad stādīja Valles dejotājas.

pirms 5 gadiem, 2013.05.12 23:43

Janīna

Kurš tad goda tērpā kartupeļus stāda??! (tas par foto)

pirms 5 gadiem, 2013.05.12 22:05

Kultūra un izklaide