Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skaistkalnes Kanepenē savieno laicīgo un garīgo 5

Vecumnieku novada Skaistkalnes pagastā no 2. līdz 4. augustam notika ikgadējais šai pierobežas vietai raksturīgais pasākums – Kanepene –, kas apvieno laicīgo ar garīgo, materiālo ar Dieva doto, latvisko ar otrpus Mēmeles krastam esošo jeb lietuvisko. Augusta pirmajā svētdienā viesi uz Skaistkalni brauc no malu malām, katrā mājā ir radu un draugu gaidītas tikšanās. 


Svinības tika atklātas piektdienas, 2. augusta, vakarā ar svecīšu liesmām Skaistkalnes pakalnos un māju logos, ar pūtēju orķestra muzicēšanu un patriotisku brīvdabas kino «Sapņu komanda». Sestdien Skaistkalnē tika spēlēts basketbols, volejbols, spīdmintons un zolīte, tāpēc svētku otrā diena tiek saukta par sportisko Kanepeni. 


Skaistkalnes pagasta pārvaldes vadītāja Ineta Skustā ar lepnumu teic, ka šogad vietējam tirgum ir 300 gadu jubileja. 1713. gadā Polijas karalis Augusts II apstiprinājis atļauju Skaistkalnes muižā rīkot gadatirgu. Apkārtnē bijuši seši šādi gadatirgi, lai varētu darboties, muižai nācies jāmaksā 3000 rubļu, tolaik tā bijusi prāva summa. Kanepene Baltijas guberņā bijis lielākais lauku gadatirgus. Katram tirgotājam vajadzējis līdzi vest 20 mārciņas smagu bruģakmeni un salmus, ko paklāt uz nebruģētās zemes, lai lietus gadījumā nebūtu jāmīcās dubļos. Padomju gados svētki rāmi un klusi svinēti kalnā esošajā Skaistkalnes dievnamā, taču Atmodas laikā senās izklaides tradīcijas atjaunotas, pārvēršot šo notikumu par pagasta svētkiem.

Vairāk par Kanepeni lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā trešdien, 7. augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

io

KUR TAS BRUĢIS IR ŠODIEN? VIENS ZEM ASFALTA KURMAŅA IELĀ. BET PASĀKUMS IR JAUKS UN NO BAZNĪCAS PASĀKUMA JAU SEN IR IZAUDZIS KĀ PAGASTA SVĒTKI AR PĀRDOMĀTU KULTŪRAS PROGRAMMU UN AKTIVITĀTĒM. SPĒJ TIK BŪT KLĀT! PALDIES! ŠOGAD ARĪ LAIKA APSTĀKĻI LUTINĀJA!

pirms 5 gadiem, 2013.08.07 12:47

vērotājs

kad tas ir bijis kā baznīcas pasākums?te kundzīt kaut ko jauc vai arī zobs uz baznīcu.Aizej un parakājies ,varbūt bruģi arī atradīsi.Bez baznīcas tas pasākums ir nulles vērtībā.Vai tev patīk tas vai nē.

pirms 5 gadiem, 2013.08.07 12:58

IO

NU JĀ, TIRGUS TIESĪBAS TIKA NOFORMĒTAS 300 GADU ATPAKAĻ!!! ES ZINU,KUR MEKLĒT BRUĢI. UZ BAZNĪCU ES EJU BEZ ZOBIEM.( PARASTI AIZMIRSTAS UZ GALDA).

pirms 5 gadiem, 2013.08.08 09:34

izklaidējies un

savieno laicīgo ar garīgo - dzer,kamēr parādās Marija un piedāvā šķīsto meņģēšanos.

pirms 5 gadiem, 2013.08.08 17:19

izklaidējies un

ko nu gānies,pati noteikti biji pillā,ka tādus stulbus komentārus liec.Pirms ķengājies,padomā.

pirms 5 gadiem, 2013.08.09 15:23

Kultūra un izklaide