Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trešdien Bauskā sāksies mākslas plenēri

«Bauskas vasara» – glezniecības starptautiskais plenērs – sāksies 24. jūlijā, bet dalībnieku mākslas darbu izstādi Novadpētniecības un mākslas muzejā atklās 2. augustā, informē biedrības «Meistars Gothards» līdere Indra Liepa. Vienlaikus Bauskā notiks arī pirmais tēlniecības plenērs, ko rīko biedrība «Bauskas vecpilsēta».

Finansējumu plenēru norisei abas nevalstiskās organizācijas ieguva, piedaloties projektu konkursos, kā arī saņemot novada domes un sponsoru atbalstu.

Starptautisks notikums
Jau vairākus gadus plenērs «Bauskas vasara», kas sākotnēji bija lokāls, ir starptautisks notikums, kurā iesaistās arī profesionāli mākslinieki no Lietuvas, Baltkrievijas un Krievijas.

Šogad pirmo reizi piedalīsies arī māksliniece no Igaunijas. Bauskas gleznotājus pārstāvēs Aina Putniņa, Agnese Ignatjeva un studente Dārta Stafecka. Noslēguma izstādē muzejā būs redzami arī baušķenieču Mārītes Šulces un Signes Pansovas darbi. Jau otro reizi plenērā ieradīsies Novgorodas māksliniece un augstskolas pasniedzēja Darja Sokolova.

Ar Baltkrievijas pilsētas Vitebskas un Krievijas pilsētas Novgorodas gleznotājiem, kuri bija iepriekšējo plenēru dalībnieki, biedrībai «Meistars Gothards» izveidojusies cieša draudzība, uzturot sakarus arī plenēru starplaikos.

Indra Liepa uzsver, ka paplašinās plenēra norisē ieinteresēto vietējo atbalstītāju loks. Zemnieki un viesu namu īpašnieki piedāvā lauksaimniecības produkciju un dažādus pakalpojumus.

Plenēra «Bauskas vasara» noteikumi paredz, ka vienu gleznu katrs dalībnieks dāvina Bauskas novada pašvaldībai. Arī informatīvais atbalstītājs – laikraksts «Bauskas Dzīve» – saņēmis lielisku dāvanu – mākslinieču Elgas Grīnvaldes un Agneses Ignatjevas gleznotās Bauskas vecpilsētas ainavas.

Veidos Lielā Murzas skulptūru
Bauskā trešdien sāksies pirmais tēlniecības plenērs. Par tā norisi informē biedrības «Bauskas vecpilsēta» valdes priekšsēdētāja Ieva Bronko-Pastore. Plenērā «Slavenā Kurzemes un Zemgales hercogistes dēkaiņa Magno Kavallo jeb Lielā Murzas skulptūras meta izveide» aicināti piedalīties trīs tēlnieki. Divi no viņiem ir pieredzējuši mākslinieki – Aivars Gulbis un Oskars Mikāns. Trešais ir Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas 3. kursa students baušķenieks Niks Edušs.

Salona «Meistars Gothards» vadītāja Indra Liepa skaidro, ka tēlnieku uzdevums ir izveidot Lielā Murzas skulptūras metus. Darbu veikšanai mākslinieki varēs izmantot Bauskas bērnu un jauniešu centra telpās esošās darbnīcas. Plenēra noslēgumā, 2. augustā, autoru darbi tiks izstādīti apskatei Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā.

Bauskas novada svētku noslēgumā, 3. augustā, metus varēs skatīt Krāmu tirgus laukumā Mākslinieku dārzā. Balsojot savu viedokli par skulptūrām varēs paust ikviens interesents. Plenēra autoru darbus iecerēts izmantot kā ideju Lielā Murzas skulptūras izveidei Bauskā.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide