Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ūdensčūskas gadu baušķenieki sagaida Rātslaukumā dziedot 7

31. decembrī pusstundu pirms tradicionālā gadumijas salūta ļaudis Rātslaukumā uzrunāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips.Priekšsēdētājs uz aizvadītajiem divpadsmit mēnešiem atskatījās ar demogrāfiskiem rādītājiem: «2012. gadā Bauskas novadā zelta kāzas atzīmēja 51 pāris. 90 gadu dzimšanas dienu nosvinēja 22 novada iedzīvotāji, bet 95 gadus – pieci jubilāri. Varam arī lepoties ar 206 jaundzimušajiem.» Novada vadītājs uzskata, ka šis laiks ir bijis bagāts ar kultūras dzīvi – pasniegts pirmais Bauskas novada Goda pilsoņa apbalvojums aktrisei Lāsmai Kugrēnai, balva par mūžu ieguldījumu pasniegta aldarim Kārlim Zālītim un skolotājai Lūcijai Zvejniecei. Tāpat V. Veipa uzslavu nopelnīja arī «Uzlēcošā jaunatnes darbiniece» Solvita Jirgensone un māsas Vīgupas jeb Kitija Vīgupa un Aija Dūmiņa, kas ar dalību šovā «Dziedošās ģimenes» priecēja televīzijas skatītājus vairāku mēnešu garumā. Aizvadītais gads pagājis arī olimpiskajā gaisotnē. Bauskas novadu Londonā pārstāvēja maratonskrējēja Dace Lina, vieglatlēts Jānis Baltušs Latvijas trešajā olimpiādē izcīnīja četras sudraba medaļas, bet ūdensmotosportists Uvis Slakteris ātrumlaivu F2 pasaules čempionātā ieguva trešo vietu. Tika uzsvērts arī tas, ka jaunais gads būs Dziesmu un deju svētku gads, bet noslēgumā novada iedzīvotājiem V. Veips novēlēja būt iejūtīgiem un izpalīdzīgiem.Pēc novada domes vadītāja apsveikuma vārdiem Rātslaukumā uz ekrāna tika rādīta tradicionālā premjerministra runa un Valsts prezidenta uzruna, pēc tām sekoja laika atskaite līdz uguņošanai. Salūts iesākās līdz ar daudziem jau zināmo projekta «Mēs Bauskai» pilsētai veltīto dziesmu.Uguņošanai beidzoties, jaunā gada sagaidītāji tika aicināti dziedāt karaoke – arī tie, kas varbūt tik labi nezina vārdus populārajām latviešu dziesmām, jo tie bija izlasāmi uz Rātslaukumā uzstādītā ekrāna. Iespēju svētkos izdziedāties izmantoja Linards Dāvs ar draugiem. Čūskas gadā dzimušais baušķenieks atklāja, ka vakars izdevās tieši, kā plānots, – jauki pavadīts laiks labā kompānijā: «Pirms tam uz lapiņām sarakstījām lietas, ko negribam ņemt līdzi jaunajā gadā. Man tādu bija daudz, un ceru, ka no tām atbrīvošos.»Jaunietes Linarda Metene, Elīna Freimane, Elīna Borisāne un Leina Markevica atzina, ka Rātslaukumā bijusi patīkama gaisotne un skanējusi laba mūzika. Aizvadītais gads viņām bijis pozitīvām trakulībām pilns, par jautrību visvairāk gādājusi kompānijas dvēsele Linarda. Tikpat piedzīvojumiem pilnu meitenes sagaida arī jauno gadu.Ar salūtu un karaoke apmierināts bija arī baušķenieks Mārtiņš Tomsons, taču viņam būtu gribējies, ka tāds pats prieks tiktu sagādāts arī iedzīvotājiem apkārtējos pagastos. Par gadu kopumā runājot, M. Tomsons un viņa draugs Aivars Freimanis var teikt, ka gandrīz viss, kas plānots, piepildījies. Puiši atzīst, ka lielā mērā par visiem nopelniem šogad, darbojoties Jaunsardzē un Zemessardzē, jāpasakās virsseržantiem Edgaram Brazauckim un Zigurdam Kalējam.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Paldies Bauskas saimniekiem par saposto pilsētu un svētku noskaņu !

pirms 6 gadiem, 2013.01.02 16:07

paldies par jauko jaungada salūtu. paldies arī sabiedriskās tualetes dežurantei kas jauki sagaidīja mūs ar svaigi un glītu labierīcību izdekorētu telpu. Laimīgs jaunais gads visiem.

pirms 6 gadiem, 2013.01.02 11:45

paldies par jauko jaungada salūtu. paldies arī sabiedriskās tualetes dežurantei kas jauki sagaidīja mūs ar svaigi un glītu labierīcību izdekorētu telpu. Laimīgs jaunais gads visiem.

pirms 6 gadiem, 2013.01.02 11:45

Priekā !

Uz tikšanos vislatvijas apvienotajos dziesmu,deju un kapu svētkos !
Trīs 2 litru alus buteles un baltu smilšu riekšavas !

pirms 6 gadiem, 2013.01.02 10:29

45646

Uū, vai ir kādam ko iedzert? man arī pēc šī visa gribas

pirms 6 gadiem, 2013.01.01 19:19

Kultūra un izklaide