Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vecumnieku novada pašdarbnieki atklāj sezonu 3

Kurmenes tautas namā 27. oktobrī izskanēja Vecumnieku novada tautas amatiermākslas kolektīvu sezonas atklāšanas koncerts.Lai gan ierasts, ka pašdarbnieki cenšas radīt līksmu prātu skatītājiem un klausītājiem, šoreiz dejotāji, dziedātāji, mūziķi un teātra spēlētāji lustīgu omu un svētkus bija sagādājuši paši sev. Šī ir jau ceturtā reize, kad novada kultūras iestāžu pārstāvji sanāk kopā tik kuplā pulkā, lai cits citu uzmundrinātu, sākot kārtējo darba cēlienu.  Amatiermākslas kolektīvu dalībnieki gan atzina, ka tā īsti vēl nav noslēgusies iepriekšējā sezona, jo vasara bijusi notikumiem bagāta, un sarīkojumos bez pašmāju māksliniekiem nu nekādi nav varēts iztikt.«Nemaz nedomājiet likt savas pastaliņas pagultē un tautas tērpus skapī, jo pēdējo gadu notikumi pierāda – dziesmu un deju svētki ir «iegājuši» nepārtrauktībā,» uzrunājot pašdarbniekus, piekodināja Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kalniņš. «Šovasar tikāmies novada svētkos, nākamvasar piedalīsimies lielajos latviešu Dziesmu un deju svētkos, pēc tam atkal līksmosim savā novadā, bet 2015. gadā – Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.»Sezonas atklāšanas koncerts bija daudzveidīgiem un īpaši šim vakaram iestudētiem priekšnesumiem bagāts. Savijot dziesmu, deju un teātra mākslu, atraktīvu sniegumu rādīja gan bērnu, gan pieaugušo amatierkopas no Bārbeles, Kurmenes, Misas, Skaistkalnes, Vecumnieku tautas nama, Valles saieta nama un Stelpes pagasta. «Svētku vakarā katrs kolektīvs saviem amata brāļiem ļāva ielūkoties aizkulišu dzīvē, turklāt tas notika bez suflieru līdzdalības,» atklāja Arvīds Zvirbulis, Valles pagasta amatierteātra dalībnieks ar 18 gadu stāžu.«Prieks, ka šoruden pašdarbnieku saimei piepulcējies jauniešu deju kolektīvs «Vanadziņi», ko vada Baiba Vanaga. Kodolu veido bijušie vidusskolēni, kuri pēc izglītības iestādes absolvēšanas izteica vēlmi turpināt apgūt soļu rakstus Skaistkalnes tautas nama paspārnē un ik sestdienu pulcējas mēģinājumos,» sacīja Līga Baļčūne, kultūras iestādes saimniece. Pagastā darbojas arī amatierteātris, pūtēju orķestris un divas bērnu popgrupas.Katras kultūras iestādes pārstāvji bija atveduši ciemakukuli namamātei – Kurmenes tautas nama vadītājai Sarmītei Ķīsei, bet koncerta izskaņā pašvaldības sarūpētu sveicienu saņēma katra pagasta kultūras dzīves pārzinātāji. Dejas publikas pārpildītajā zālē grupas «Bruģis» spēlētās mūzikas pavadījumā ilga līdz pat pulksten trijiem rītā, un ballētāji secināja – tik kupli apmeklētam pasākumam daudzo krēslu un galdiņu ir par maz, bet plašais Kurmenes tautas nams – par šauru. Vecumnieku novadā ir astoņi tautas deju kolektīvi, septiņi amatierteātri, trīs kori, divi sieviešu vokālie ansambļi, divi bērnu vokālie ansambļi un divas bērnu popgrupas, pūtēju orķestris, lauku kapela, ritma deju grupa, floristu pulciņš, kā arī vairākas interešu kopas, ko nefinansē pašvaldība.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

V.

Nosauktos kolektīvus finansē, protams, bet ir vēl daži pulciņi, kas mēģina tautas namos un darbojas tikai ar entuziasmu , bez domes finansējuma

pirms 5 gadiem, 2012.10.29 15:14

io

Pasākums idejiskā un praktiskā līmenī labs- pašdarbnieki ir lustīga tauta.

pirms 5 gadiem, 2012.10.29 11:18

Kultūra un izklaide