Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ziedu svētkos Iecavā apbrīno dārzus, rāda floristikas prasmi un muzicē 2

Zemgales tradīciju starptautiskā projekta sarīkojuma košums un līksmība Iecavā, par spīti karstumam, 24. jūlijā iepriecināja gan viesus no Lietuvas un kaimiņu novadiem, gan mājniekus.Sākušies ar pretenciozo lielgabalu apadīšanu, pārvēršot tos pievilcīgos dizaina objektos Iecavas centrā, novada tradicionālie Ziedu svētki līdz pašam vakaram pieskandēja un pielēja krāsām parka estrādi. Lielu interesi izraisīja nelielais lietuviešu instrumenta «skrabalai» spēles demonstrējums, kas no muzikanta prasīja arī dejotprasmi. Pēc ātradīšanas čempionāta posma, kurā kungi bija tikai līdzjutējos, viesi un mājnieki devās izbraukumā pa desmit novada košākajiem daiļdārziem. Ciemiņu īpašu atzinību izpelnījās ar augiem saskaņotās mazās arhitektūras formas un dizaina elementi, kā arī iecavnieku zaļo lolojumu atpūtai piemērotā gaisotne.Parkā gan bērni, gan pieaugušie izmēģināja roku radošajās darbnīcās, apgūstot floristiku, filcēšanu, origami u. c. Pēcpusdienā varēja dziedāt līdzi, iet rotaļās un griezt danci ar Jelgavas neatkarīgo teātri, Īslīces mazajiem muzikantiem, aplaudēt dziedošajiem «cāļiem». Sabiedriski aktīvākajiem saturīga likās Iecavas jauniešu padomes prezentācija. Par spīti karstumam, apmeklētāji labprāt nomēģināja lietuviešu tradicionālos ēdienus.Ar radošu izdomu izcēlās floristikas konkursa dalībnieki, kuru uzdevums bija dekorēt transportlīdzekli bērnu svētkiem. Te līdzās tradicionālajam auto atjautīgi tika ietērpti velosipēdi, trīsriteņi, mazuļu kājminamās mašīnītes, pat velokarts un skrituļdēlis. Pirms balles balvas saņēma labākie floristi un dārzkopji.Ne visai kuplā publika visas dienas garumā Iecavas parkā mainījās vairākas reizes, jo bija grūti izturēt pilnu programmu kārtējā karstuma rekorda dienā. «Bauskas Dzīves» uzrunātie atzina, ka Ziedu svētkiem šogad izdevies plašāks vēriens, un uzteica svētku vadītāju Māri Ozoliņu, kas uzturēja možu garu visas dienas garumā.Jau vēstīts, ka projektu «Starptautiskā sadarbība un tradīciju saglabāšana Zemgales reģionā» kopīgi īsteno Pakrojas pašvaldība un Šauļu reģiona attīstības aģentūra Lietuvā ar Rundāles (Svitenes pagasts), Bauskas (Īslīces pagasts), Vecumnieku (Skaistkalnes pagasts) un Iecavas novadu Latvijā. Lauvas tiesa projekta finansējuma, ap 200 tūkstoš eiro, nāk no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.Projekts ilgs līdz nākamā gada aprīlim. Līdz noslēgumam vēl paredzēts sarīkot izglītojošu konferenci un izdot pavārgrāmatu ar latviešu un lietuviešu receptēm, kā arī izveidot interneta mājaslapu par Zemgales reģiona vēsturi. UZZIŅAINākamie projekta sarīkojumi1. augustā Kanapene Skaistkalnē, Vecumnieku novadā;28. augustā kultūras pasākums Pakrojā, Lietuvā;25. septembrī Miķeļdiena Svitenē, Rundāles novadā.Avots: www.rundale.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 2

antra

Visu skaisto pasākumu sabojāja nakts vājprāts estrādē. Palikām uz nakti pie radiem Iecavā. Gulēt bij iespējams tik no 2.40 kad beidzās mūzika, kuru TIK skaļu nebiju dzirdējusi nevienā klubā. Brīnos, kā estrādei pretējo māju iedzīvotāji nav sajukuši prātā. Mēs piecstāvenē gabaliņu nost no estrādes brīnījāmies par "šovu". Ja trokšņo kaimiņi dzērāji, var saukt mentus, a šajā gadījumā?

pirms 9 gadiem, 2010.07.25 23:07

Kultūra un izklaide