Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

12.klašu skolēni kārtos centralizēto eksāmenu latviešu valodā 2

Šodien 12.klašu skolēni kārtos valsts pārbaudījumu latviešu valodā.
Lai izvairītos no pārpratumiem, Valsts izglītības satura centrs (VISC) atgādina, ka latviešu valodas eksāmena (tāpat kā jau noritējušā angļu valodas un gadāmā vēstures eksāmena) norise jāvada atbilstoši aktualizētajai valsts pārbaudījumu norises kārtībai.

Izvēles domrakstu temati latviešu valodas eksāmenā un argumentētā pārsprieduma temati vēstures eksāmenam nebūs ievietoti eksāmena materiālā, bet tos izglītības iestādes vadītājam vajadzēs lejuplādēt pārtraukumā pirms attiecīgās daļas sākuma. No materiāla lejupielādes brīža katrs izglītības iestādes vadītājs ir atbildīgs par tā pavairošanu un nodošanu eksāmena vadītājiem. Brīdī, kad sāksies attiecīgā eksāmena daļa, visi kārtotāji varēs iepazīties ar tematiem.

Vienlaikus VISC atgādina, ka pagājušajā vasarā atbalstītie grozījumi valsts pārbaudījumu norises kārtībā un noteikumos par centralizēto eksāmenu saturu un norises kārtību nosaka, ka 9. un 12.klašu skolēniem eksāmena kārtošanas valoda ir latviešu valoda. Jaunie grozījumi vidējās izglītības pakāpē centralizēto eksāmenu kārtotājiem stājas spēkā ar šo mācību gadu, un šogad pilnīgi visiem centralizētajiem eksāmeniem atbildes valoda ir latviešu valoda. Toties 9.klašu absolventiem latviešu valoda kā eksāmena kārtošanas valoda pilnībā tiks ieviesta ar 2019./2020.mācību gadu.

Šonedēļ 12.klašu skolēniem paredzēts arī eksāmens matemātikā - tas notiks piektdien, 25.maijā. Nākamā nedēļa sāksies ar eksāmenu vēsturē 28.maijā un turpināsies ar bioloģijas eksāmenu 30.maijā, savukārt eksāmenu sesija noslēgsies ar valsts pārbaudījumiem fizikā un ķīmijā, kas attiecīgi notiks 4.jūnijā un 6.jūnijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Mamma

Labas sekmes jauniešiem eksāmenos un izturību skolotājiem...

pirms gada, 2018.05.22 10:00

Pappus

Lai izdodas no kamiešiem nomest šo smago nešļavu ! Uz priekšu ar izrieztu krūtežu !

pirms gada, 2018.05.22 10:09

Latvijā un pasaulē