Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

2014. gadā TV3 un LNT bezmaksas apraidē vairs nerādīs 1

Līdz ar aiziešanu no bezmaksas virszemes televīzijas apraides divi komerckanāli – TV3 un LNT, iestājoties 2014. gada 1. janvārim, šajā tīklā vairs nebūs skatāmi.

Līdz ar Jaunā gada pirmajām minūtēm TV3 un LNT turpinās raidīt visos maksas tīklos gan kabeļtelevīzijā, gan satelīttelevīzijas un virszemes TV maksas tīklā.

Lēmumu aiziet no bezmaksas apraides kanālu īpašnieks koncerns «Modern Times Group» (MTG) iepriekš pieņēma, pamatojot to ar pieaugošajām oriģinālā satura veidošanas un programmu pārraidīšanas izmaksām. MTG norāda, ka TV3 un LNT oriģinālos raidījumus ir iespēja skatīties videoportālā tv3play.lv. un «TVPlay» aplikācijā mobilajās ierīcēs.

Televizoru skatītājiem bezmaksas apraidē joprojām būs redzami sabiedriskās televīzijas kanāli LTV1 un LTV7. No pulksten 6 rītā ar 2014. gada 1. janvāri bezmaksas apraidē būs redzami trīs jauni kanāli, informē Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP). Tās būs a/s «TV Latvija» programma «Rīga TV 24», SIA «Ogres TV» programma OTV un SIA «Vidzemes televīzija» programma «Re:TV». Šie kanāli ir uzvarējuši konkursos par sabiedriskā pasūtījuma daļu un ieguvuši tiesības būt bezmaksas apraidē. Tiesības strādāt bezmaksas apraidē piešķirtas uz trim gadiem. Gan «Rīga TV 24», gan «Re:TV» raidījumi skatāmi arī interneta tiešraidē.

NEPLP balsojums par jaunajiem sabiedriskās TV kanāliem nebija vienprātīgs, proti, daži padomes dalībnieki pauduši bažas, vai «Rīga TV 24» un OTV nekļūs par atsevišķu politiski ekonomisko grupējumu ruporiem priekšvēlēšanu gadā, vēstīja LTV1 raidījums «Panorāma». Jauno kanālu piedāvājums tiks vērtēts reizi ceturksnī, lai noteiktu atbilstību sabiedriskā pasūtījuma prasībām.

Kā «Bauskas Dzīvi» informēja Iecavas novada Zorģu ciemata iedzīvotāja Aija Meņkina, kura iepriekš izmantoja bezmaksas apraidi, viņa nesen noslēgusi līgumu ar «Lattelecom» par minimālo maksas paketi, lai turpinātu skatīties vairākus iecienītos raidījumus TV3. TV operatori gan brīdina – ja daudz iedzīvotāju vēlēsies mainīt pakalpojumus gada pēdējās darbdienās 27. un 28. decembrī, var rasties problēmas ar tehnisko apkalpošanu.

Pārmaiņas skars nepilnu desmito daļu televīzijas skatītāju, kas izmanto «Lattelecom» nodrošināto bezmaksas virszemes TV apraides tīklu. Ap 90% televīzijas skatītāju Latvijā pērk maksas TV pakalpojumus, viņiem kanālu pieejamība atkarīga no iegādātās paketes, lai arī parasti TV3 un LNT ir pamatpaketē.

MTG brīdina, ka pēc 2014. gada 1. janvāra var parādīties nelielas cenas korekcijas kabeļtelevīzijas rēķinā, jo par LNT un TV3 translāciju operatoriem jaunajā gadā prasīs par dažiem santīmiem vairāk. Ja cenu korekcija ir būtiska, MTG aicina informēt grupas vadību pa e-pastu: info@tv3.lv, info@lnt.lv.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Piedir$

Pagriežiet antēnas uz Lietuvu, Biržiem: tur 14 bezmaksas TV
Nožēlojamā muļ$u valsts...

pirms 4 gadiem, 2013.12.28 05:04

Latvijā un pasaulē