Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina pieteikties brīvprātīgos, kuri gatavi palīdzēt pāvesta vizītes laikā Rīgā 7

Latvijas Romas katoļu baznīca līdz 22. jūlijam aicina pieteikties brīvprātīgos, kuri gatavi palīdzēt pāvesta vizītes laikā Rīgā, aģentūru LETA informē baznīcas pārstāvji.

Rīgā pāvesta vizītes norises vietās pie Rīgas pils, Brīvības pieminekļa, Doma laukumā, Rīgas Domā un Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē kopā būs nepieciešami 160 brīvprātīgie. Viņu pienākumos ietilps palīdzēt pārraudzīt sabiedrisko kārtību un parādīt ceļu, kā arī sniegt nepieciešamo informāciju garāmgājējiem, tūristiem un citiem interesentiem.

Pieteikties par brīvprātīgo Rīgā var ikviens vidusskolēns, students vai pieaugušais, kurš šim uzdevumam varēs veltīt laiku 7. septembrī, kad būs sagatavošanās tikšanās, kā arī 24. septembrī no plkst. 7 līdz pēcpusdienai.

Tiem, kuri pieteiksies par brīvprātīgajiem Rīgā, ir jārēķinās ar to, ka, visticamāk, nevarēs paspēt aizbraukt un piedalīties pāvesta Franciska svinētajā dievkalpojumā Aglonā.

Brīvprātīgie, kuri vēlas palīdzēt pāvesta vizītes laikā Rīgā, ir aicināti pieteikties pie Rīgas katoļu draudžu prāvestiem, aizpildīt un atsūtīt brīvprātīgo veidlapas līdz 22. jūlijam. Savukārt tie, kas vēlas būt brīvprātīgie Rīgā no citām Latvijas pilsētām un apdzīvotām vietām, aicināti rakstīt uz e-pastu "riga.brivpratigais@gmail.com."

Kā ziņots, pāvests Francisks 22. – 25. septembrī apmeklēs Baltijas valstis un 24. septembrī viesosies Latvijā.

Dienas pirmajā pusē viņam ir plānota tikšanās ar valsts prezidentu un valsts augstākajām amatpersonām, sabiedrības pārstāvjiem Rīgas pilī, pēc tam sekos ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa, ekumenisks dievkalpojums Rīgas Domā un Rīgas Sv. Jēkaba katedrāles apmeklējums.

Dienas otrajā pusē viņš dosies uz Aglonu, kur svinēs svēto misi.

24. septembri valdība pasludinājusi par oficiālo brīvdienu un vizītes nodrošināšanai no valsts budžeta piešķirti 806 202 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Shadow

Cik alga brīvprātīgajiem?806 k /160 ?

pirms 8 mēnešiem, 2018.07.13 10:37

Gudrs Vārds

806k, bet vēl meklē brīvprātīgos...

pirms 8 mēnešiem, 2018.07.13 10:47

viesis

Tas ir prātam neaptverams!Gribētos redzēt tāmi šim pasākumam! ĀArprāc!

pirms 8 mēnešiem, 2018.07.13 11:29

Lasītāja

Jā, valstij vieni zaudējumi..., it kā Latvija būtu nez kāda katolicisma citadele. Cilvēki slimo un mirst līdzekļu trūkuma dēļ, bet jāizrādās Pāvesta priekšā. Tpu!

pirms 8 mēnešiem, 2018.07.13 14:56

Gaišais

Jauki, ka Pāvests apmeklē aborigēnus - zagļus, sliņķus, meļus un kretīnus ...

pirms 8 mēnešiem, 2018.07.14 09:26

neticīgā :)

Nu piedodiet, bet reāli jau gribas jautāt...CIK VAR???? CIK VAR????
Valsti sakārtot tā arī nav iemācījušies, bet IZRĀDĪTIES....uz visiem 200% mākam.
Kam, kam bij vajadzīga šī vizīte? Tiešu šādu pompozu pasākumu dēļ man netīk katoļu baznīcas.Piedodiet, bet mums valstī ir nabadzība, man tiešām trūkst vārdu.

pirms 8 mēnešiem, 2018.07.14 14:15

Andulis

Aicinu visus šos brīvprātīgos griezties uzreiz pie psihoterapeita - nav tik dārgi kā ticēt dievam un arī palīdz vairāk.

pirms 8 mēnešiem, 2018.07.16 09:48

Latvijā un pasaulē