Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apkures sezonas sākumā kopējais parāds valstī samazinājies līdz 29,86 miljoniem latu

Ja maijā, noslēdzoties apkures sezonai, kopējais parāds valstī bija sasniedzis 44,42 miljonus latu, sākoties apkures sezonai, uz 1.septembri parāds samazinājies līdz 29,86 miljoniem latu.

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēža padomnieks Aino Salmiņš portālam pastāstīja, ka salīdzinājumā ar maiju parāds lielajās pilsētās par apkuri ir samazinājies par 36%, bet novados - par 25%. Lielpilsētās uz 1.septembri parāds par apkuri bija 20,73 miljoni latu, bet novados - 9,13 miljoni latu.

Salīdzinājumā ar pagājušā gada 1.septembri pilsētās parāds par apkuri pieaudzis par 6%, bet novados - par 25%. Salmiņš norādīja, ka pilsētās ir vērojama pozitīva tendence - parādi par apkuri samazinās, bet novados situācija ir pretēja - parādsaistības pieaug. Tomēr ir pilsētas, kur parādi ir pieauguši. Daugavpilī, Jēkabpilī un Rēzeknē parādu apjoms vidēji pieaudzis par 7-12%. Valmierā parādu apjoms salīdzinājumā ar pagājušā gada septembra sākumu ir samazinājies pa 4%, Liepājā - par 13%, bet Jelgavā - par 6%.

Piemēram, Cēsu novadā parāds ir 0,35 miljoni latu, Dobelē - 0,62 miljoni latu, bet Olainē - 0,72 miljoni latu. Tomēr šeit jāņem vērā, ka novadi pēc to lieluma ir dažādi, uzsvēra Salmiņš.

Tomēr esot arī pozitīvas tendences - vairākās pilsētās vai nu jau ir samazinājušies tarifi par apkuri, vai arī ir prognozes, ka samazināsies. Līdz decembrim aptuveni trešajai daļai tarifu samazinājums varētu būt par 5-8%. Novērojama tendence, ka tarifi izlīdzinās - lielākie tarifi samazinās, bet mazākie - pieaug. Tarifu samazinājums gaidāms Rīgā, Jūrmalā Liepājā un Jelgavā. Tikmēr lielāks maksājums par siltumenerģiju varētu būt tajās pašvaldībās, kurās izmanto koksni. Maksājumi par siltumapgādi vidēji par 5-9% varētu palielināties Valmierā, Jelgavā, Salaspilī un Vangažos.

Salmiņš skaidroja, ka parādi ir lieguši siltumapgādes uzņēmumiem pa vasaru sakārtot infrastruktūru, uzlabot katlumāju darbību. Tomēr neviena pašvaldība nav ziņojusi, ka kāda katlumāja nav darboties spējīga. "Tehniski gatavi ir visi, bet nepieciešamās investīcijas netiek ieguldītas, uz attīstību nevirzāmies," noteica LPS pārstāvis.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē