Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: Nelegālo alkoholu reizumis iegādājas 37% iedzīvotāju 1

Nelegālo alkoholu salīdzinoši retāk vai biežāk ir iegādājušies 37% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, vienlaikus atzīstot, ka Valsts policija nepietiekami aktīvi cīnās ar nelegālā alkohola tirdzniecību, liecina pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu "900 sekundes" veiktā aptauja.

Biežāk nelegālo alkoholu ir pirkuši vīrieši - Vidzemes un Latgales reģionu iedzīvotāji -, kā arī aptaujātie ar salīdzinoši zemākiem ģimenes ienākumiem.

Vienlaikus 60% respondentu atzinuši, ka personīgi nav iegādājušies nelegālo alkoholu. Salīdzinoši biežāk starp šādu atbildi sniegušajiem ir sievietes, Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji, kā arī aptaujātie ar augstāko izglītību.

Tikmēr 3% aptaujāto nevarēja sniegt skaidru atbildi uz attiecīgo jautājumu.

Savukārt absolūtais vairākums jeb 80% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Valsts policija nepietiekami aktīvi cīnās ar nelegālā alkohola tirdzniecību. Šāds uzskats dominē vīriešu, skolēnu un studentu atbildēs.

Tikai 13% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka policija pietiekami aktīvi cīnās ar nelegālā alkohola tirdzniecību. Salīdzinoši biežāk šādu pozitīvu viedokli pauž iedzīvotāji ar vidējiem ienākumiem.

7% aptaujāto nav konkrētas atbildes uz šo jautājumu.

Aptauja veikta laikā no 10.septembra līdz 12. septembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā izvaicājot 1000 ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Atis.

Būs pirktspēja,tad šamā rūpala samazināsies līdz minimumam.

pirms 4 gadiem, 2013.10.24 13:19

Latvijā un pasaulē