Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptauja: Trīs ceturtdaļas iedzīvotāju nezina precīzu naudas atlikumu savā kontā

 Gandrīz trīs ceturtdaļas jeb 73% Latvijas iedzīvotāju ikdienā nezina precīzi, cik daudz finanšu resursu pieejami viņu bankas kontā, liecina "Swedbank" aptauja.

Tikai nepilna trešdaļa jeb 28% sakās precīzi zinām kontā atlikušo naudas summu, bet 37% aptaujāto pēdējā gada laikā vismaz reizi ir nonākuši situācijā, kad vēlas maksāt ar karti, taču kontā nav pirkumam pietiekamas summas.

Aptaujas dati rāda, ka gandrīz puse jeb 46% iedzīvotāju zina sava konta atlikumu ar viena līdz desmit latu precizitāti, bet 16% - ar 10-20 latu precizitāti. Vīrieši biežāk nekā sievietes (31% vīriešu un 24% sieviešu) seko līdzi naudas atlikumam savā kontā. Tāpat savas finanses vairāk kontrolē pilsētnieki (30%) nekā laukos dzīvojošie (20%). Savukārt ar situāciju, kad kontā nav pietiekami daudz naudas, lai varētu norēķināties ar karti, biežāk nekā vidēji jeb 43% gadījumu saskaras jaunieši vecuma grupā no 15 līdz 19 gadiem.

"Swedbank" informē, ka kopš jūlija sākuma jauno "Swedbank" risinājumu - iespēju uzzināt savu konta atlikumu, tikai pakratot viedtālruni, - sāka izmantot 17 000 klientu un ik dienu viedtālruņi šim mērķim Latvijā tiek pakratīti vidēji 12 000 reižu.

"Swedbank" pakalpojums "Ātrais konta atlikums" ļauj apskatīt "Swedbank" internetbankas mobilajā aplikācijā savu konta atlikumu, tikai viegli pakratot telefonu. Lai sāktu to lietot, ir vienreiz jāautorizējas "Swedbank" aplikācijā un uzstādījumos jāaktivizē šis pakalpojums. Pēc tam jebkurā vietā un laikā, kur vien darbojas mobilais telefons un ir piekļuve internetam, var uzzināt savu konta atlikumu.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē