Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptuveni puse uzņēmumu eiro ieviešanai nav gatava

Apmēram puse uzņēmumu eiro ieviešanas jautājumos ir iedziļinājusies un otra puse nav par to domājusi, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja Baltijā lielākā tehnoloģiju uzņēmuma "Tilde" uzņēmumu vadības sistēmu biznesa attīstības vadītāja Ilze Lapiņa.

"Ir vērojamas ļoti krasas atšķirības - ir tādi uzņēmumi, kas jau visu ir izdomājuši, viņiem jau ir pilnīgi skaidrs, kā viņi rīkosies un kā viss process notiks, un ir otra galējība - tie, kas par eiro ieviešanu nav domājuši vispār un pat īsti nezina, pēc kāda kursa notiks valūtas maiņa. Ņemot vērā Igaunijas pieredzi, arī Latvijā būs uzņēmumi, kas gaidīs pusgadu vai gadu, līdz beidzot spers izšķirošo solīti un pielāgos grāmatvedības sistēmu eiro," skaidroja Lapiņa.

Viņa sacīja, ka, spriežot pēc "Tildes" klientiem rīkotajos semināros uzdotajiem jautājumiem, rodas iespaids, ka ļoti daudzi uzņēmēji vēl nav sapratuši pat šķietami elementāras lietas.

"Daudzi eiro ieviešanas procesu ir palaiduši pašplūsmā un dzīvo pēc principa - gan jau eiro pats atnāks, bet nesaprot, ka tam ir nopietni jāgatavojas. It īpaši nopietni jāgatavojas uzņēmumu grāmatvežiem, lai pāreja noritētu bez aizķeršanās. Nav zināms, kā klāsies tiem uzņēmumiem, kas to visu atstāj pašplūsmā.

Daudzi paļaujas uz to, ka gan jau viņu vietā visu paveiks grāmatvedības sistēma. Mēs, protams, centīsimies savā sistēmā pāreju uz eiro izveidot pēc iespējas vieglāku, bet arī pašam grāmatvedim tomēr šis tas ir jāzina," sacīja Lapiņa.

Lai veicinātu uzņēmumu informētību, "Tilde" saviem klientiem vēl ir ieplānojusi gan semināru par kārtējo programmatūras izlaidumu, kurā būs ar eiro ieviešanu saistītie atjauninājumi, gan arī "grāmatvežu pēcpusdienu", kurā tiks runāts par eiro ieviešanu, piebilda Lapiņa.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē