Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izglītības ministrs: Finansēšanas sistēma «nauda seko skolēnam» ir jāpārskata 1

Finansēšanas sistēma «nauda seko skolēnam» pamatā sevi attaisno lielajās pilsētās, kur ir liels skolēnu skaits, savukārt mazajās skolās tā rada problēmas, neattaisnojot sākotnēji izvirzītos mērķus, uzskata izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Šos jautājumus savas darbības laikā ministrs akcentējis vairākkārt. Arī augusta vidū notikušajā preses konferencē par plānotajiem grozījumiem valsts budžeta mērķdotācijas aprēķināšanā pedagogu darba samaksai ministrs kopā ar sociālajiem partneriem – LIZDA un LIVA uzsvēra nepieciešamību, domājot par skolu tīkla pilnveidi, ievērot principu «jo mazāks bērns, jo tuvāk skola».

Ministrs ir pārliecināts, ka jāsaglabā reģionālās sākumskolas, nodrošinot šo izglītību pēc iespējas tuvāk skolēnu dzīvesvietai.

Par nozīmīgu soli mazo lauku skolu saglabāšanai uzskatāms otrdien, 27. augustā, valdībā pieņemtais lēmums no šā gada 1.septembra atbalstīt pedagogus mazajās lauku skolās, kurās skolēnu skaits ir mazāks nekā 100, paredzot atalgojuma palielinājumu.

Sākot ar jauno mācību gadu, tiek palielināts koeficents 1.-4.klases skolēniem, tā atbalstot vismaz 228 mazās skolas, pamata izglītības iestādēs, kur nepietiekamā skolēnu skaita dēļ nav iespējams ievērot noteikto skolēnu un pedagogu attiecību. Taču, kā uzsver ministrs, skolotāji nedrīkst kļūt par demogrāfiskās situācijas ķīlniekiem, tāpēc ministrija iecerējusi pārskatīt līdzšinējo principu saistībā ar vispārējās izglītības sistēmas finansēšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

RRRRR!!!!!

Nu gudra doma! Skolotājs, kurš strādās ar 26 skolēniem klasē, saņems mazāk par to, kuram būs 10 skolēni klasē.

pirms 4 gadiem, 2013.08.29 12:00

Latvijā un pasaulē