Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunjelgavā lems, par piespiedu līdzekļa piemērošanu pirmklasnieka piekaušanā vainotajam pusaudzim; Vecumniekos gaida atbildes uz pieprasījumiem 2

Jaunjelgavas novada domes administratīvā komisija šodien plāno lemt par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanu vienam no diviem pusaudžiem, kas tiek vainoti pirmās klases skolnieka piekaušanā.

Jaunjelgavas novada domes Administratīvās komisijas vadītājs Voldemārs Kurtišs aģentūru LETA informēja, ka saskaņā ar iepriekš plānoto šodien notiks administratīvās komisijas sēde, kurā arī tiks skatīts jautājums par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanu vienam no skolēniem.

Kā ziņots, otrs pirmklasnieka piekaušanā vainotais pusaudzis ir Vecumnieku novada iedzīvotājs, tādēļ par viņam piemērojamo piespiedu līdzekli jālemj Vecumnieku novada domes administratīvajai komisijai.

Tās vadītāja Anna Balgalve aģentūru LETA iepriekš informēja, ka komisijā šis jautājums ir skatīts, taču lēmums par to, kādu piespiedu līdzekli zēnam piemērot, vēl nav pieņemts. "Esam nosūtījuši pieprasījumu sociālajam dienestam par zēna mājas apstākļu apsekošanu. Tāpat esam pieprasījuši no Jaunjelgavas vidusskolas sekmju izrakstu, kā arī Jaunjelgavas sociālo dienestu lūdzām informēt mūs par cietušā zēna pašreizējo veselības stāvokli. Kad pieprasīto informāciju būsim saņēmuši, 15 dienu laikā lemsim par piemērojamo piespiedu līdzekli," informēja Balgalve.

Vakar Balgalve informēja, ka divas iestādes pieprasīto informāciju ir sniegušas, bet joprojām no vienas iestādes informācija nav saņemta, tāpēc Vecumnieku novadā vēl netiek lemts par to, kādu piespiedu līdzekli Vecumnieku zēnam, kuru mācību gada beigās izslēdza no Jaunjelgavas vidusskolas, piemērot.

Kā ziņots, Valsts policija ierosinājusi piemērot audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus diviem nepilngadīgajiem, kuri Jaunjelgavas vidusskolā nodarīja miesas bojājumus 1.klases skolēnam.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļa aģentūru LETA informēja, ka 22.aprīlī policijā saņemtas ziņas par miesas bojājumu nodarīšanu mazgadīgam Jaunjelgavas vidusskolas skolēnam, kuru fiziski iespaidojuši divi nepilngadīgie vecāko klašu audzēkņi.

Lietā veikta pārbaude, tostarp saņemts tiesu medicīnas eksperta atzinums, kurā norādīts, ka cietušajam nodarīti maznozīmīgi miesas bojājumi, kas nav radījuši nopietnus fiziskās veselības traucējumus.

Izvērtējot pārbaudes rezultātus un tiesu medicīnas eksperta atzinumu, konstatēts, ka abi nepilngadīgie izdarījuši administratīvo pārkāpumu, kas paredzēts Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā - maznozīmīgu miesas bojājumu tīša nodarīšana. Līdz ar to atbildīgajām Vecumnieku un Jaunjelgavas pašvaldību institūcijām nosūtīta administratīvā pārkāpuma lieta, lai lemtu par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu abiem nepilngadīgajiem.

Administratīvā pārkāpuma protokols noformēts arī abu nepilngadīgo mātēm par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu, kas paredz brīdinājuma izteikšanu vai naudas sodu līdz simt latiem. Lēmums nosūtīts izskatīšanai atbildīgajām pašvaldību institūcijām.

Policija aicina skolas būt modrām un pievērst uzmanību mācību iestādēs notiekošajam, un nevilcināties ziņot policijai, ja tiek pamanītas kādas vardarbības pazīmes.

Tāpat ar skaidrojošām lekcijām uz skolām iespējams aicināt Valsts policijas Prevencijas pārvaldes pārstāvjus, kuri gan skolēniem, gan skolotājiem saistošā veidā pastāstīs par vardarbības tēmu un riskiem.

Jau ziņots, ka aprīlī Jaunjelgavas vidusskolā notika incidents, kurā piekauts 1.klases skolēns.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Viena taisniba visiem?!

Tiesu medicinas eksperts ?Kretīns! - ja rokas un kājas savā vietā,tātad viegli miesas bojājumi.Un kur ir psihologa slēdziens -kādi morāli kaitējumi nodariti cietušajam,un kas lems par to piedziņu-nevis desmitos ,bet gan tūkstošos Ls? Vai kādam interesē,ka šim puika varbūt nekad vispār nevarēs būt tēvs pēc attiecigas vietas atspārdīšanas! Ja tie kretīni atkal izspruks no soda,es bērna tuvinieku vietā sarikotu elementāru linču tiesu..ar "viegliem miesas bojājumiem" šiem izdzimteņiem!
Vai tiešam atkal jāsūdzas Eiropas tiesās,lai parāditu,ka melns ir melns un balts ir balts!

pirms 5 gadiem, 2013.07.23 16:55

Latvijā un pasaulē