Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lata un eiro maiņas kurss apstiprināts nemainīts 2

Šodien Eiropas Savienības finanšu ministru sanāksmē pieņemts pēdējais formālais lēmums par Latvijas pievienošanos eirozonai un fiksēts lata un eiro maiņas kurss.

Eiropas valstu finanšu vadītāji nesagādāja pārsteigumus – valūta līdz ar Latvijas iestāšanos eirozonā gadumijā tiks mainīta pēc kursa: viens eiro – 0,702804 lati. Tas ir Latvijas Bankas noteiktais oficiālais kurss, kas bijis nemainīgs vairākus gadus.


Tā preses konferencē pēc lēmuma pieņemšanas Eiropas Padomes ēkā Briselē žurnālistiem sacīja Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, kurš pateicās visiem, kas piedalījušies Latvijas garajā ceļā uz eiro, oficiāli apstiprinot, ka mūsu valsts pievienojas eirozonai nākamā gada 1. janvārī. Laba zīme, ka valūtas kursa maiņa ir nemainīga, jo tā mazina dažādus ekonomiskos un fiskālos riskus. Kā īpaši nozīmīgu ieguvumu valdības vadītājs uzsvēra Latvijas pievilcību ārvalstu investoriem, iestājoties eirozonā.


Finanšu ministrs Andris Vilks uzsvēra, ka šī diena Latvijai ir ļoti nozīmīga, jo tas nav tikai tehniskas dabas jautājums – pabeigt ceļu uz eirozonu. Pēdējais jautājums par eiro maiņas kursu bijis svarīgākais, jo pēc krīzes Latvija ir viena no straujāk augošajām ekonomikām Eiropā. Mūsu valstij ir arī laba pieredze gan krīzes risināšanā, gan eiro ieviešanā, un to Latvijas pārstāvji ir gatavi nodot citiem.


Latvijas kā nelielas, atvērtas ekonomikas pievienošanās eirozonai ir labs lēmums, kas nesīs vairākus ieguvumus, sarunā ar Latvijas žurnālistiem pirmdien Briselē pauda Guntrams Volfs, Eiropas ekonomiskās politikas attīstības vienības «Bruegel» direktors. Viņš tomēr uzsvēra, ka valstij jārēķinās ar zināmu fiskālās un monetārās neatkarības zaudēšanu, jo dalība eirozonā liks ievērot stingrus kritērijus un samazinās pieeju brīvajam valūtas tirgum. Vienlaikus valsts iegūst sakārtotāku fiskālās un monetārās politikas sistēmu un augstāku uzticamību no investoriem.


Būtiskākā pārmaiņa, iestājoties eirozonā, būs jaunās fiskālās politikas prasība Eiropas institūcijās saskaņot valsts gada budžeta projektu, pirms tas pieņemts parlamentā, skaidro Eiropas Komisijas Ekonomikas un finanšu ģenerāldirektorāta amatpersonas. Valsts plānotie ieņēmumi un izdevumi tiks vērtēti pēc ekonomikas ilgtspējīgas attīstības un fiskālās stabilitātes kritērijiem, kas apstiprināti eiro valstu starpā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Leģitīmis

Piemēram - Grozījumos LAPK, kas stāsies spēkā 2014.gada 1.janvārī - administratīvo sodu sankcijas noteiktas ar apšaubāmām PIELAIDĒM (piem. te konvertējuši agrāko Ls 10.00 uz "JURO" = EU15.00)
Secinājums - EURAS ieviešanas rezultātā valstī ir paaugstinājušās administratīvo sodu sankcijas.

pirms 4 gadiem, 2013.10.27 19:46

Latvijā un pasaulē